Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Дадоха ми един 'умрел' лаптоп, на който му е изгорял чипсета. Лаптопа е Acer Aspire 5535 с 320 GB харддиск Hitachi...лошото е, че точно върху модела е залепен стикер с баркод... :/Проблема е как да прикача харддиска към работещ компютър , за да извадя файловете; имам един преходник SATA към USB, но той е с pin-ове, a не като този на снимката.Какво мога да направя?

post-179945-0-21363400-1392919498_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква е точната марка на хард диска, за да видим с какъв стандарт на свързване е. Така или иначе без преходник няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва едно преходниче SATA към 4 pin molex. Иначе кабела за данните си е стандартен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е SATA харддиска, просто трябва да го прикача някак към работеща машина, по- точно друг лаптоп...

виждам само нещо N13508 E182115T, другото ще трябва с лупа да го гледам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е SATA харддиска, просто трябва да го прикача някак към работеща машина, по- точно друг лаптоп...

виждам само нещо N13508 E182115T, другото ще трябва с лупа да го гледам :)

Хмм, аз помислих че искаш на настолна машина да го закачиш. На друг лаптоп вече ще трябва да съобразиш дали ще си пасне интерфейса, но според мен не би трябвало да имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не ти трябват преходници. Портовете са стандартни.

Към работещ лаптоп трудно ще го прикачиш, масовите модели работят с по един хард и просто няма място за втори.

Към настолен компютър нямаш грижи стига дъното и захранването да разполагат със Сата картинката по горе.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А към USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват преходници. Портовете са стандартни.

Я пак помисли ? Нали трябва да се захрани този диск, и как ще стане това без да го закачи за 4 пин молекс ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.5" хард се захранва с 5 волта и 0.5 A от USB-то ще са му предостатъчни.

Съветвам автора да не се занимава с простотии да го закача към USB. Да си го закачи към някой SATA порт на дъното. И без това скоростта ще е много по-висока от колкото туй мизерно USB 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак помисли ? Нали трябва да се захрани този диск, и как ще стане това без да го закачи за 4 пин молекс ?

ъъъ? къв молекс кви пет лева с какво захранване си та няма поне 2 сата конектора!? преходници ли ползваш?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А към USB?

Трябва ти преходник  Sata към USB преди около две години купувах и струваше над 30лв.

Публикувано изображение

Моя беше нещо такова. Захранва се от USB2   USB3 е за пренос на данни

Редактирано от trial version (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти преходник  Sata към USB преди около две години купувах и струваше над 30лв.

Публикувано изображение

Моя беше нещо такова. Захранва се от USB2   USB3 е за пренос на данни

Благодаря много! :) Това решава проблема :) Данните са ценни, така че собственика ще се прежали най-вероятно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А що просто не го свържете към някой сата порт на дъното за да си прехвърлите данните ?

А ако искате да си ползвате харддиска на лаптопа като външен, ще ви трябва подобно нещо :

http://animabg.com/store/computer_accessories/0010/index.php?cls=0010

ползвам такава и съм доста доволен. Пробвал съм 3 2.5" харда и няма никакъв проблем - захранва си ги без проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малииии, колко глупости се изписаха в тая тема. То не бяха USB преходници и т.н. Знаете ли каква е разликата между SATA диск за лаптоп и такъв за настолен компютър - само в размера. Всеки съвременен компютър има SATA интерфейс и захранването има конектори за SATA дискове. Е, ако захранването е по-старо и няма такива конектори, то тогава трябва да се търси преходник. Но това по-малката болка, отколкото да вземеш нещо си за ХХХ лева и да чакаш един ден информацията да се точи през USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малииии, колко глупости се изписаха в тая тема. То не бяха USB преходници и т.н. Знаете ли каква е разликата между SATA диск за лаптоп и такъв за настолен компютър - само в размера. Всеки съвременен компютър има SATA интерфейс и захранването има конектори за SATA дискове. Е, ако захранването е по-старо и няма такива конектори, то тогава трябва да се търси преходник. Но това по-малката болка, отколкото да вземеш нещо си за ХХХ лева и да чакаш един ден информацията да се точи през USB.

И аз това писах че не му трябват подобни преходници но доколкото разбрах разполагат само с работещ лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това писах че не му трябват подобни преходници но доколкото разбрах разполагат само с работещ лаптоп. 

Ами, ако няма приятелче с настолен компютър да ми се обади - аз ще му преточа информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да добавя че има 2.5" кутийки за хардове по 10-ина лв :) слагаш диска вътре, а към лаптопа го свързваш с usb и готово. Моята кутийка си я купих за 8 лв :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много! :) Това решава проблема :) Данните са ценни, така че собственика ще се прежали най-вероятно :)

Явно не са достатъчно ценни, щом се държат само на едно място.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.