Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да си закупя нов лаптоп, но се колебая кой да избера.Гледах много модели и много си харесах, но след допитвания от тук от там стигнах до 3 модела.Лаптопа ще се ползва предимно за игри, филми, интернет.Като казвам игри нямам предвид най-новите заглавия на игри.Нещо от сорта на цс1.6, някоя фифа и такива....Знам, че лаптопа не е за игри, но такива са обстоятелствата, че ми трябва лаптоп.Спрял съм се на тези 3 модела.

1. Acer Aspire V3 - http://ardes.bg/laptop/Acer+Aspire+V3-571G-73634G50Maii-51611 Само, че в магазина е с 8гб рам а в този сайт с 4 другите харектеристики са същите.

2. HP ProBook 450 - http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+450-51466 

3. Lenovo Ideapad Z510 - http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Ideapad+Z510-53541

Това са моделите, моля дайте някой съвет кой точно да избера.Вчера бях на крачка да взема ХП-то, но преди да го платя се отказах, защотото и трите модела ми харесват и не бях убеден, че взимам най добрия и за това ви моля да дадете някой съвет кой да избера.Благодаря предварително.Лек ден. :)

Виждам, че не ми излиза цялата тема, или само при мен е така.Третият модел е Lenovo Ideapad Z510 - http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Ideapad+Z510-53541 Бях на крачка от покупка на Хп-то, но в последния момент се отказах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си бюджета за новата машина. За посочените нужди има доста голям избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си бюджета за новата машина. За посочените нужди има доста голям избор.

1400лв Редактирано от RE1DANNNNN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1400-1500лв

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MCCEX_021

Хубаво видео, страхотен дисплей!

За посочените нужди има доста по-евтини конфигурации които биха ти покрили изискванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g_NX_MCCEX_021

Хубаво видео, страхотен дисплей!

За посочените нужди има доста по-евтини конфигурации които биха ти покрили изискванията.

Лаптоп за игри и U процесор не ми се връзва много :) Въпреки че автора на темата е посочил не много тежки игри, сигурно все пак ще пробва и други игри :)

Ако не държиш на матов Full HD дисплей, аз ти препоръчвам Lenovo Y510p малко е над бюджета, но лаптопа е супер :)

http://www.laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_Y510p-lenovo_ideapad_y510p_59_403765

има го и с full HD display но е по скъп, аз лично не държа лаптопа ми да е full HD :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1400-1500лв

Въпроса е задаван многократно, но ще се зададе пак. Засължително ли трябва да е лаптоп. Имай в предвид, че ще го прегрееш, ако го използваш за тежки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Lenovo Ideapad Y510p - ето това леново ще е повече от достатъчно за всички нужди, които сте посочили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да леновото у510 съм го гледал по сайтове, но в магазините цената му е 2000, а искам да го взема от магазин, а не онлайн, защото ми трябва да го взема утре най късно другиден, защото заминавам извън България и не ми се занимава в сайтове.За това гледах в технополис и техномаркет и се спрях на 3те посочени модела от мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да леновото у510 съм го гледал по сайтове, но в магазините цената му е 2000, а искам да го взема от магазин, а не онлайн, защото ми трябва да го взема утре най късно другиден, защото заминавам извън България и не ми се занимава в сайтове.За това гледах в технополис и техномаркет и се спрях на 3те посочени модела от мен...

За посчените нужди един процесор i5 е повече от достатъчен. Една видео карта от 2ГБ собствена памет ще подкара и новите игри на ниски и средни настройки. За диспсля вече ти си решаваш дали ще е матов или гланцов. Следва да имаш в предвид,че гланцовия е с по наситени цветове но поема доста отблясъци (слънце или лампи в помещението).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!Защо не пробваш в магазините на "Ардес",.няма да сгрешиш.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Laptopbg си имат офис  и спокойно можеш да отидеш да си го купиш.. Няма  магазин в  който разликите да са от 500 лева .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах същото питане, със същият бюджет, за същите неща да се ползва и благодарение на AlkatrazBG ги намалих на два модела и като се върна в България ще отида на място да ги видя и да реша кой от двата ще е..А моделите са: Lenovo Y 510p, Asuss N56VV.Успех.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на темата ми беше просто да получа някакви мнения за трите изброени модела лаптопи, а темата взе да се отклонява в друга посока....Просто исках да разбера кой лаптоп от трите изброени е най- добър.(при мен излизат два модела, надявам се при вас да излизат и трите).И така ще съм благодарен, ако изкажете мнените си за трите изброени лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ardes имат офиси в цяла България. Въпросният лаптоп го имат на склад в София. Ако си от друга част на България, с едно обаждане по телефона и утре ще е в града, където им посочиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така питаш да ти кажа ,че са еднакви и само от тебе си зависи кой ще избереш . Нас и да ни питаш ще се ме  субективни в менията си защото всеки има предпочитания  за  клавиатура удобство при работа и визуално възприятие на нещата. Във тоя ценови клас всичко е един дол дренки с изключение на 1-2 модела. Модела на HP 450  е с метален корпус и гумирано покритие на капака за  разлика от предната серия която беше изцяло метална.  И двата модела са с 64 битови карти и  не са нищо  кой знае какво като производителност. Контрата 1,6 ще я играеш и на компютър от 1999 година та за нея  ако ще и лаптоп с вградено видео да вземеш ще лети. Същото се отнася и за Фифите.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А моделите са: Lenovo Y 510p, Asuss N56VV.

Много добри машини.Но за бюджет от 1 500лв. Не знам дали ще се намерят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах и леновото у510п кадето предложихте и виждам, че го има в Пловдив в офиса или до 1 ден ще гледам единия си пише видеокарата 2гб дд3 а на другия незнам колко е.. и колко битови са...64 или 128..?

Редактирано от RE1DANNNNN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах и леновото у510п кадето предложихте и виждам, че го има в Пловдив в офиса или до 1 ден ще е доставен, но кой е по добрия според вас http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Ideapad+Y510p-51844 или  http://ardes.bg/laptop/Lenovo+Ideapad+Y510p-54946 гледам единия си пише видеокарата 2гб дд3 а на другия незнам колко е.. и колко битови са...64 или 128..?

Вземи тоя с Nvidia GeForce 755M, защото е значително по-бърза карта. А i5 е напълно достатъчен за нормални дейности. Не вярвам да ти се наложи да ползваш и 8-те треда на i7-та, а тя е със 100 кинта по-скъпа.Освен това, тоя с i5 има и ССД за кеш на операционната система, което ще увеличи бързодействието на лаптопа значително. Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само ще добавя, че ако купуваш въпросното Lenovo Y510p (независимо в каква конфигурация) искай със сигурност да има M.2 слот за SSD. Не би трябвало да има разлика в цената, просто има някои бройки които са без този слот (аз не проверих предварително и ест. моя се оказа без слот), а едно SSD като upgrade ще ускори доста работата на лаптопа. Тия хибридни дискове дето са със SSD кеш на харда не могат да се сравняват с SSD, от личен опит го казвам. Стария ми Lenovo Y570 има SSD за ОС и работи доста по - бързо от новия ми Lenovo Y510p който е със SSHD 1TB HDD + 8 GB SSD за кеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.