Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ladyadelsonn

Помощ-вероятен силен вирус,компютъра не се включва

Препоръчан отговор

Здравейте,преди 3 дни включих компютъра си и видях,че файловете и папките,които си ми бяха на десктопа ми ги няма,бяха останали само иконите на някои инсталирани програми.Проверих в диск С в папка Потребители- Работен плот и там ги имаше като налични,но на самия десктоп не се виждат.След това с търсачката потърсих програми като mtorrent,bs player и тем подобни ,за които се сетих на 1-во време, и повечето от тях ги нямаше .След това включих антивирусната ми да сканира подробно-AVAST,първоначално не реагираше,но след това почна да сканира,стигна до 2% и ми даде,че има 1 заразен файл с тежест "висока" ... след това процента не се промени дълго време,а по едно време дори изчезна екрана за сканирането.По едно време ми излезе прозорец от никъде и питаше какд а процедирам със заразения файл,и аз посочих да бъде напълно изтрит ,той беше в диск С в папка на потребителите,под папка APP DATA(която като влизах в папката на потребителите не я намерих ... може да е била с др название,не знам.След това от диск С,папка потребители-Работен плот, преместих излишните файлове в диск D и видях,че на работния плот са ми се появили нови папки,като My documents...и други ,които си бяха в диск С...Реших  да ъпгрейдна друга антивирусна,която ми поиска да рестартирам компютъра.Направих го,но след като се включи компютъра ми даде черен екран и антивирусната почна да сканира,стигна до 3% и излязох навън за час,след това се прибрах,екрана беше черен,все едно монитора е изключен,но не беше ... отново рестартирах и ми излезе пак черен екран,но с надписи ,където ме питат как да стартирам компютъра-нормално или с някакви поправки,като в скоби пишеше,че е препоръчително,а най отдолу имаше секундарник с обратно броене и пишеше,че след като изтекат тези секунди системата ще се рестартира,както прецени,че е най добре за нея... оставих го ...и след това ми излиза някакво прозорче за избор на език...не се сещам какво пишеше,та дадох next,почна да мисли нещо    и после екрана пак стана черен...и така всеки път,като не всеки път ми дава да избера как да стартира системата,а направо си е черен екрана.Може ли да ми помогнете,да кажете какъв е проблема и как мога да го оправя,ще съм ви много благодарна!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали системата може да тръгне в SafeMode. Ако това стане посети тази тема и следвай стъпките там.

Ако компютъра не може да влезе и в Safe mode, по-добре го занеси на сервиз или си извикай човек, който разбира какво прави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SafeMode е същата работа :) 

Има още 2 варианта. Единия е да си направиш LiveCD на Windows и да го заредиш. След това посещаваш раздела за вируси и колегите от HJT Team ще ти помогнат.

Другия вариант е да се закачи този хард диск за друг компютър, но ако имаш вирус може да заразиш сериозно и другия компютър.

Ако не можеш и тези варианти да изпълниш по-добре носи на сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.