Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Nokia 5800 XM батерията пада много бързо

Препоръчан отговор

Здр! Значи телефона вече стар, но не мисля, че е нормално да я зареждам 100% и после за 5 мин. разговор да се изтощи докраи и да се изключва напълно даже са много 5 мин буквално казано.Преди 2 години оригиналната батария се беше надула и създаваше проблеми и тогава купих някаква друга батерия за 10 лв. менте са си според ме тези батерии, но тия продавачи лъжат хората, че е оргинал и т.н. , но аз нямах друг избор.Очаквах след като сменя батерията телефона да издържа поне 1-2 часа с пълно ръчкане, но уви същата работа и до ден днешен си е така и реших най-сетне да се разровя малко в интернет да питам и т.н. Мисля, че проблема с бързото падане на батерията може да е софтуерен и за това искам да попитам дали има начин да върна предишната версия на софтера тъй като преди време бях обновил телефона към по-нова версия и след някъдя около половин година започнаха проблемите с батерията (тогава бях все още с оригиналната батерия).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр! Значи телефона вече стар, но не мисля, че е нормално да я зареждам 100% и после за 5 мин. разговор да се изтощи докраи и да се изключва напълно даже са много 5 мин буквално казано.Преди 2 години оригиналната батария се беше надула и създаваше проблеми и тогава купих някаква друга батерия за 10 лв. менте са си според ме тези батерии, но тия продавачи лъжат хората, че е оргинал и т.н. , но аз нямах друг избор.Очаквах след като сменя батерията телефона да издържа поне 1-2 часа с пълно ръчкане, но уви същата работа и до ден днешен си е така и реших най-сетне да се разровя малко в интернет да питам и т.н. Мисля, че проблема с бързото падане на батерията може да е софтуерен и за това искам да попитам дали има начин да върна предишната версия на софтера тъй като преди време бях обновил телефона към по-нова версия и след някъдя около половин година започнаха проблемите с батерията (тогава бях все още с оригиналната батерия).

Ако проблема е с тази батерия от 10 лева какво се учудвате....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще недей да сменяш софтуера на телефона. Проблема е очеваден. Батерията си е заминала. Отиваш и си купуваш друга. В магазина не са те излъгали. Всяка една батерия дори и оригиналната си има определен живот. Ако пък е седяла по складовете дълго време няма да ти кара повече от няколко месеца каквото и да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще недей да сменяш софтуера на телефона. Проблема е очеваден. Батерията си е заминала. Отиваш и си купуваш друга. В магазина не са те излъгали. Всяка една батерия дори и оригиналната си има определен живот. Ако пък е седяла по складовете дълго време няма да ти кара повече от няколко месеца каквото и да правиш.

цитат от коментара ми "Очаквах след като сменя батерията телефона да издържа поне 1-2 часа с пълно ръчкане, но уви същата работа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цитат от коментара ми "Очаквах след като сменя батерията телефона да издържа поне 1-2 часа с пълно ръчкане, но уви същата работа"

Взел си нова батерия, заредил си я напълно и след 1-2 часа е паднала така ли? С какво точно си  натоварил телефона?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взел си нова батерия, заредил си я напълно и след 1-2 часа е паднала така ли? С какво точно си  натоварил телефона?

Кога взех батерията от 10 лв. я заредих там 12 часа по стандартна процедура и на следващия ден започнах да го бъркам. Бърках що бърках мукика, игри видео и т.н. и за около 30 мин. работа батерията падна цялата и до де днешен си е так. Пък в режим stan by батерията издържа около 4 дни без да бъркам в телефона изобщо и отверме на време проверявам часовника и забелязвам, че на втория ден една черта падна на третия 2 черти и т.н., но щом реша да пускам малко музика или да направя една снимка няма и 5 мин. батерията пада изведнъж и се изключва целия телефон.Сега в момента се зарежда и щом го извадя от зарядно и реша да звъня на някого, няма да минат и 5 мин. батерията ще падне от 100% на 0% и това е само, когато разговарям.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога взех батерията от 10 лв. я заредих там 12 часа по стандартна процедура и на следващия ден започнах да го бъркам. Бърках що бърках и за около 30 мин. падна цялата батерия както си е досега. В режим stan by батерията издържа около 4 дни без да бъркам в телефона изобщо, и забелязвам че около две чертички паднаха, но що взема да пускам малко музика или да направя една снимка няма и 5 мин и батерията пада изведнъж и се изключва целия телефон. Сега в момента се зарежда и щом го извадя от зарядно и вземам да звъня на някого няма да минат и 5 мин. батерията ще падне от 100% на 0%

Нова батерия. Тази е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова батерия. Тази е за боклука.

Не вярвам, че ако дам нови 10 лв. за нова батерия ще се оправи всичко. Казвам това от опит защото имах и друг телефон Nokia N73 и стана същата работа като с Nokia 5800XM С тая разлика, че смених не един път батерията, а цели три пъти и всеки път едно и също. Веднъж дори заведох N73 в сервиза на глобул (това преди да купя обикновенни батерии) и те казаха, че не може да се оправи, а беше още в гаранция. От тогава си стои в шкафа, а телефона изглежда много запазен и почти като нов е  :( Не знам дали изобщо е възможно тоест дали има начин или някакъв сервиз, които да ми оправи и двата телефона направо.Нищо, че са стари ама запазени са и са били силни за времето си тези телефони.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам, че ако дам нови 10 лв. за нова батерия ще се оправи всичко. Казвам това от опит защото имах и друг телефон Nokia N73 и стана същата работа като с Nokia 5800XM С тая разлика, че смених не един път батерията, а цели три пъти и всеки път едно и също. Веднъж дори заведох N73 в сервиза на глобул (това преди да купя обикновенни батерии) и те казаха, че не може да се оправи, а беше още в гаранция. От тогава си стои в шкафа, а телефона изглежда много запазен и почти като нов е  :( Не знам дали изобщо е възможно тоест дали има начин или някакъв сервиз, които да ми оправи и двата телефона направо.Нищо, че са стари ама запазени са и са били силни за времето си тези телефони.

Те самите батерии с течение на времето се разреждат, дори и да не се използват. Имат си срок на живот. Затова като ги веземеш се скапват бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те самите батерии с течение на времето се разреждат, дори и да не се използват. Имат си срок на живот. Затова като ги веземеш се скапват бързо.

Значи тия батерии дето все съм купил сигурно им е минал срока на годност и за това не вършат работа, а по батерията не пише нищо за срок.Както и да е! явно няма начин да се оправят тези телефони и скоро време и nokia 5800xm ще се присъедини към n73 в шкафа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тия батерии дето все съм купил сигурно им е минал срока на годност и за това не вършат работа, а по батерията не пише нищо за срок.Както и да е! явно няма начин да се оправят тези телефони и скоро време и nokia 5800xm ще се присъедини към n73 в шкафа.

Нещо такова. Майка ми използва една стара Nokia 1112. През 5-6 месеца и сменям батерията. И там се получава същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи си bluetooth-a, интернета, всякакви други връзки, сложи си мрежата само на GSM, изключи си вибрацията и т.н. Това ще помогне поне малко. Не забравяй, че даже когато си откючиш телефона да видиш колко е часът, това харчи ток. С батерия от 10 лв. няма какво да очакваш повече според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва ти е от телефона, че се надува батерията и работи по бавно телефона предпилагам. Как може да си купиш батерия за 10 лева купи ао искаш хунава батерия купи го онлайн http://m.pazaruvaj.com/?c=4199 . Това с надуването ма батерията го има и в самсунг галакси с4

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.