Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам , харесал съм си този лаптопhttp://www.laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_E540-lenovo_thinkpad_e540_20C60071BMкойто е с intel i5 ... Въпроса ми е ако избера модела с intel i7 ще грее ли повече от този с модела който съм показал и въобще има ли смисъл да дам още 200-300 лв за intel i7 ? Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти грее видеокартата, а не процесора. И ако ще играеш на игри на него отсега се откажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти грее видеокартата, а не процесора. И ако ще играеш на игри на него отсега се откажи.

емм да то не става много за игри .. в крайна сметка си поръчах с i5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

емм да то не става много за игри .. в крайна сметка си поръчах с i5

Просто си следи температурите и му прави профилактика. Грижиш ли се за лаптопа ще те слуша, но прегрееш ли го един път дори и той се изключи принудително просто ще го съсипеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в сервиза вече няколко пъти идват лаптопи с чисто охлаждане и повредена nvidia (повредена и то без да е прегрявала)...

i7 ще грее повече и като почне да прегрява ще стане по бавен от i5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос. След като видеокартата ще грее каква е идеята да се взема лаптоп с по-силна видеокарта(предполагам лаптопа по-горе е с такава). Или те греят само при много интензивно натоварване като игри ? И действително каква ще е разликата между горния лаптоп и между същия лаптоп само, че с integrated video intel 4600 или 4000 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си следи температурите и му прави профилактика. Грижиш ли се за лаптопа ще те слуша, но прегрееш ли го един път дори и той се изключи принудително просто ще го съсипеш.

сега обаче брат ми инсталира някакви игри хаха  нормално ли като го напъне да дигне 90 градуса и до колко е безопасноили направо да си слагам парола да го откажа  хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега обаче брат ми инсталира някакви игри хаха  нормално ли като го напъне да дигне 90 градуса и до колко е безопасноили направо да си слагам парола да го откажа  хаха

Не е безопасно. Тази температура е висока. Повече от 60-65 градуса да се надвишават. Дори картата или процесора да са направени да издържат на повече темепратури, спойките както и кондензаторите не могат. С течение на времето или ще се разпои някой елемент и компютъра ще си замнине.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.