Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте маняци и манячки :P

Така ето какво е следното положение.Нужен ми е "читав" лаптоп подходящ за игри (геймърски е даже силно казано) до ~1000 лева.Да знам ,че настолния комп е по-добър разбира се (аз вече имам такъв) но просто такава е ситуацията.Трябва ми лаптоп тъй като ще се използва и за други цели.Не съм толкова зарибен да седя по цял ден във facebooka или като цяло да се ровя из нета.Просто търся лаптоп подходящ за няколко игри (ще ги напиша по-надолу) за ~ няколко часа игра.Четох из форума така че моля да се спестят коментари за това че няма такова животно или от този тип,както казах такова ми е положението.

НАКРАТКО

Търся лаптоп подходящ за някой игри,и време за игра max 4-5 часа.Може и да се закупи допълнително охлаждане.

Игри: Linage 2 high five ,League of legends.

Възможни за качване Counter strike 1.6,Dota 2,Need for Speed Most Wanted.

Прочетох че процесори от типа Intel Core i3,i5,i7  ще ми свършат добра работа,но предполагам,че за тези пари + горе долу добра видео карта ще мога да купя с i3

Търся съвет за:

Марки на лаптопи като цяло (Чувал съм добри отзиви за Lenovo и Asus)

WIndows - Чувал съм,че XP е добър за игри и не натоварва много (да да знам малко в каменната ера се върнах :) ).Ако може и малко информация за 8 ще съм много благодарен

Видео карта

Рам (предполагам че повече от 4 гб няма да ми е нужна)

И модел на лаптоп

Не съм разбирач затова търся съвети.

Благодаря предварително

Редактирано от capnemo
2.10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може за 1000 лева да си вземеш лаптоп за игри. Ще го прегряваш систематично и ще го съсипеш. По темата е говорено доста.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да извинете сега зебелязах :(

Прочетох темата преди да направя поста.Точно този отговор в темата ми направи впечатление:

"Всеки разбира по различен начин понятието "геймърски лаптоп". За някои това означава да играеш игри като WoW, Lineage, LoL и т.н. и каквито и да е от този тип MMORPG игри. За такива игри ти стига един лаптоп с Core i3-310M и видео HD5650. Има и други хора, за които геймърски лаптоп, означава да подкарва всякакви нови игри от типа Black Ops, Bad Company 2, Crysis 2 и други нови в бъдеще. Ясно е, че за тези игри е нужен някой да кажем с процесор от типа Core i5-2410M, 4GB памет, HD5870M и т.н. По принцип в една тема с заглавие "Геймърски лаптоп" може да се изпише много, защото всеки го разбира един вид близък, но в същото време и различен начин."

Както казах налага се да е лаптоп,и коментари като този на ЕмоКостов не ми вършат голяма работа.Просто питам за малко информация за покупката.

Редактирано от x3ReMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да извинете сега зебелязах :(

Прочетох темата преди да направя поста.Точно този отговор в темата ми направи впечатление:

"Всеки разбира по различен начин понятието "геймърски лаптоп". За някои това означава да играеш игри като WoW, Lineage, LoL и т.н. и каквито и да е от този тип MMORPG игри. За такива игри ти стига един лаптоп с Core i3-310M и видео HD5650. Има и други хора, за които геймърски лаптоп, означава да подкарва всякакви нови игри от типа Black Ops, Bad Company 2, Crysis 2 и други нови в бъдеще. Ясно е, че за тези игри е нужен някой да кажем с процесор от типа Core i5-2410M, 4GB памет, HD5870M и т.н. По принцип в една тема с заглавие "Геймърски лаптоп" може да се изпише много, защото всеки го разбира един вид близък, но в същото време и различен начин."

Както казах налага се да е лаптоп,и коментари като този на ЕмоКостов не ми вършат голяма работа.Просто питам за малко информация за покупката.

Дори и с по-леките игри, които изборяваш като LoL, WOW, Lineage лаптопа пак ще грее. При систематично стоене на видеокартата на 70-80 градуса за половин година просто ще го съсипеш, но това си е твое решение. Модели до 1000 лева колкото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Някакви мнения за лаптопа?Дали ще ми свърши някаква работа комбиниран с допълнителен охладител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил и това:

- HP ProBook 450 H0V97EA

По добро като конструкция и охлаждане от Асус-а и определено матовия екран е за предпочитане. Като параметри нямат кой знае каква разлика, но  посочените от теб игри ще вървят и тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.