Премини към съдържанието
ivankrivodol

Проблем с копиране на диск с данни

Препоръчан отговор

Опитвам се да изкопирам/ клонирам един диск на РААБЕ- съдържа документи, които се отварят от специално меню на диска. Ето картинки:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Не мога да го изкопирам- стига до един файл raabe.dat и почва да "буксува" - опитвах копиране и с Clone CD, и с ISO Buster, и с Alcohol120, и с Unstoppable Copier, май и с една две други и с никоя не става. не съм на 100% сигурен, че проблема не е в диска, но не е надран. Освен това преди 2- 3 дена пробвах други два диска на РААБЕ, не знам същите ли са, те вече имаха понадрано тук там, но подозрителното е, че стигаха и те точно до същия файл и почваше "буксуване". Каква може да е причината и има ли все пак начин да го клонирам тоя диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създаване на образ (image) на диска пробва ли ?

Да, Clone CD и Alcohol120 нали точно образ опитват да правят, но не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Ти говориш за копиране на файлове.

Да, пробвах и копиране и клониране и не става. Някои програми за клониране показват кой файл се копира, затова установих, че спира точно на raabe.dat. И точно той не подлежи на копиране- когато опитвам копиране- всичко друго по диска се копира без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що имам спомен, че оригиналните дискове на РААБЕ имаха защита за копиране. И въпреки всичко опитай да го копираш с програма, която поддържа bin

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що имам спомен, че оригиналните дискове на РААБЕ имаха защита за копиране. И въпреки всичко опитай да го копираш с програма, която поддържа bin

И други ме посъветваха нещо такова - сега опитвам с ImgBurn - понеже отначало опитах ISO, то ми даде, че не може и препоръчва BIN, ама и ImgBurn май запецна- стигна до 97% и се чува как диска се върти на пресекулки, в като същевременно оставащото време за завършване на операцията се промени от няколко секунди на " unknown" и дори вече даде това:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вероятно наистина има защита и това прави проблема. Аз лично бих опитал с UltraISO, намери си я "излекувана", предполагам се досещаш от къде и опитай с нея да направиш bin.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вероятно наистина има защита и това прави проблема. Аз лично бих опитал с UltraISO, намери си я "излекувана", предполагам се досещаш от къде и опитай с нея да направиш bin

http://img841.imageshack.us/img841/8175/r2fc.jpg

Имам Ultra ISO.ще опитам след малко пак с нея. А ето междувременно какво става с ISO Buster с опцията "провери физическата четимост на файловете" - стига до 18% на raabe.dat и спира- точно на толкова проценти спира и при опит за обикновено копиране.

И UltraISO не помага

http://img27.imageshack.us/img27/4377/uej4.jpg

Стига дотук и греда!!!

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно това е проблемния файл, но той едва ли е от значение за инфото на диска. Имам предвид, че ако се опиташ да го подминеш при копирането да създадеш bin без него дали няма да се получи. Пробвай, може и глупост да е, ама няма да загубиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стартира приложението без него.

Едва ли е толкова елементарно заобикалянето на защитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно това е проблемния файл, но той едва ли е от значение за инфото на диска. Имам предвид, че ако се опиташ да го подминеш при копирането да създадеш bin без него дали няма да се получи. Пробвай, може и глупост да е, ама няма да загубиш.

Опитвах го това, всичко друго се записва и файловете могат да се четат, но имената са им в съкратен вид, менюто на диска не сработва и намирането на каквото и да е става проблемно- т.е. с много търсене. Просто е адски неудобно.

Даже най- много ме яде това, че не мога да определя със сигурност дали се дължи именно на защита от копиране или все пак е някакво каръшко съвпадение на три диска с повредени файлове raabe.dat. Щото четох това - онова за защити и винаги имало някакви определени файлове- тук не намирам нищо сходно на това, за което чета. Все пак категорично не съм и навътре в материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже най- много ме яде това, че не мога да определя със сигурност дали се дължи именно на защита от копиране или все пак е някакво каръшко съвпадение на три диска с повредени файлове raabe.dat. Щото четох това - онова за защити и винаги имало някакви определени файлове- тук не намирам нищо сходно на това, за което чета. Все пак категорично не съм и навътре в материята.

Определено става въпрос за някакъв вид защита. Може и да има някакъв начин да се копира диска 1:1, но и аз не съм навътре и нямам идея как може да стане. Изчерпах се от към варианти.

Няма да стартира приложението без него.

Едва ли е толкова елементарно заобикалянето на защитата.

Е знам ли на всичко съм се нагледал, написах си че може и глупост да е, ама не пречеше да се пробва.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.