Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
algor

Украинският парламент освободи Юлия Тимошенко

Препоръчан отговор

Украинският парламент освободи Юлия Тимошенко

Публикувано изображение

Тази вечер Върховната Рада гласува Юлия Тимошенко да бъде освободена, съобщиха световните агнеции. Украинският парламент гласува две решения, които ще доведат до освобождаването на бившия премиер Юлия Тимошенко от затвора. 
Радата е гласувала т.нар. закон за забрана на индивидуалното правосъдие. На практика това означава декриминализация на престъплението, за което бившата министър-председателка бе осъдена. Второто решение е постановление за изпълнение на международните ангажименти на Украйна за освобождаване на Тимошенко. 
През октомври 2011 г. тя бе осъдена на 7 години лишаване от свобода за превишаване на пълномощията при подписване на договорите за доставка на природен газ с Русия през 2009 г. От края на декември 2011 г. тя излежава присъдата си в Качановската колония в Харков. Заради влошаване на здравословното й състояние от май миналата година тя е в болницата в затвора. Когато Янукович водеше преговори с ЕС миналата есен за получаване на асоцииран статут на Украйна, едно от условията на Брюксел бе Тимошенко да бъде освободена. Но тогава преговорите се провалиха. Интерфакс съобщи, че всеки момент тя ще бъде освободена.
Преди това Върховната Рада отстрани от поста вътрешен министър Виталий Захарченко.
Специалният пратеник на президента Путин за преговорите в Киев Владимир Лукин коментира пред "Интерфакс", че консултациите за регулиране на ситуацията в Украйна ще продължат. "Поговорихме си. Уточнихме позициите си. Консултациите ще продължат. В този смисъл това е безусловен прогрес". Той потвърди, че не е подписал споразумението, "тъй като някои пунктове още не са уточнени. Това е нормален процес".

http://www.segabg.com/article.php?id=687102#.UweXsMzkQ-Y.facebook

Най-накрая!

Приветствам радушно това освобождаване... Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значе, че Украйна поема към европа или е ход на Путин да успокои тълпата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз - не! Тимошенко ограби народа и сега ще духне с богатството си или ще ограби народа още!

Редактирано от Anne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера, какво общо има Европа с работите на Украйна и по-специално с Тимошенко? То по тая логика да не барат Берлускони и многото като него. Някой нарушил законите на страната си, ами в затвора! Друг нарушил законите на страната си, ами на бесилото. Трети ги нарушил в България, ами дайте да му издигнем паметник!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не мога да разбера, какво общо има Европа с работите на Украйна и по-специално с Тимошенко? То по тая логика да не барат Берлускони и многото като него. Някой нарушил законите на страната си, ами в затвора! Друг нарушил законите на страната си, ами на бесилото. Трети ги нарушил в България, ами дайте да му издигнем паметник!

Чисто политически процес си беше осъждането на Тимошенко. Просто поредния репресивен ход от страна на Янукович. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста над моя ти е отговорил по възможно най-краткия и ясен начин.

Винаги, когато има скалъпен процес си личи от километри, а в този срещу Тимошенко беше ярък цирк, видим и разбран от целия свят.

По твоята логика за нашите медици навремето не трябваше да се застъпва нито Европа, нито Франция, нито САЩ, а те да си стоят осъдени и да чакат момента, в който да бъдат екзекутирани, така ли?

Никой не казва да не се съдят министри, премиери или президенти, но присъдата да бъде мотивирана и доказана недвусмислено.

Общото на Европа е следното: Украйна върви към присъединяване в ЕС и като такава е длъжна да спазва международни конвенции за правата на човека и още куп правила, под които се е подписала.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.