Премини към съдържанието
JuSt4FuN

Помощ за смяна на вентилатор на захранване.

Препоръчан отговор

Това е вентилатора, който почистих и смазах, но продължава да шуми. Спрял съм се на тези два модела МОДЕЛ 1 и МОДЕЛ 2. Въпросът ми е, кой от двата е по-подходящ или да ми препоръчате друг, който да е за целта и задължително да е максимално тих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория е 1700 оборотов и е по тих от първия, който си избрал, а той е 2000 оборота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето тези вентилатори са с 3 пинови конектори и няма да стaнат (конектора) единия кабел (жълтия ) трябва да е за оборотите (не ти трябва)
Абе с една дума ще трябва направи си сам.ползвал съм кабели от Front panel Connectors 

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето тези вентилатори са с 3 пинови конектори и няма да стaнат (конектора) единия кабел (жълтия ) трябва да е за оборотите (не ти трябва)

Абе с една дума ще трябва направи си сам.ползвал съм кабели от Front panel Connectors 

Публикувано изображение

Е предполага се, че автора е запознат с тези неща щом е тръгнал да си сменя вентилатора на захранването. А защо да си усложнява живота като може да мине и с това: Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя вентилатор е запоен за платката на захранването. Аз смятах ако взема нов с 3 кабела да го запоя на мястото на стария без да свързвам жълтия. Или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел го дават

CFM 26.0 m3 докато оригиналния го дават (поне уж почти същия модел)

40.0 m3 и в този ред на мисли се чудя дали това няма да попречи на нормалната работа на захранването? Понеже в моя случай вентилатора изкарва въздуха навън вместо да обдухва със студена струя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел го дават

CFM 26.0 m3 докато оригиналния го дават (поне уж почти същия модел)

40.0 m3 и в този ред на мисли се чудя дали това няма да попречи на нормалната работа на захранването? Понеже в моя случай вентилатора изкарва въздуха навън вместо да обдухва със студена струя?

Чак да пречи не, по-скоро потока на въздуха е с по-малък обем, от там и шума ще е по-малък естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.