Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Значи проблемът ми е следния: на машинката и свърши тока, слагам зарядното и нищо. До преди този случай нямах проблеми със зареждането, но сега не иска да зарежда. Трябва да се разбутва буксата на зарядното, за да направи контакт и да почне да зарежда. Та, ако мога да помоля за малко помощ, да ми кажете къде може да е проблемът и дали, ако е в буксата на лаптопчето дали може да се върже директно по някакъв начин. Благодаря предварително на отзовалите се! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре попитай в някой сервиз, тъй като може и да е някакъв хардуерен дефект на самата букса. Разбира се може и самия накрайник на зарядното да е дефектен/дефектирал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре попитай в някой сервиз, тъй като може и да е някакъв хардуерен дефект на самата букса. Разбира се може и самия накрайник на зарядното да е дефектен/дефектирал.

Ок, благодаря ти за съвета. 

Някой друг с някакви идеи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да пробваш с друго зарядно няма да е зле, да се види дали е от зарядното или от бусата на самия лаптоп. Ако е от зарядното и си в СОфия мога да ти кажа от къде да си купиш заместител за 35 лв. или оргинално за 52 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да пробваш с друго зарядно няма да е зле, да се види дали е от зарядното или от бусата на самия лаптоп. Ако е от зарядното и си в СОфия мога да ти кажа от къде да си купиш заместител за 35 лв. или оргинално за 52 лв.

Мина ми през ума да пробвам с друго зарядно, но уви нямам. :) А и не съм от София. :) За това ще чакам още някой да сподели своето мнение и може би като взема заплата да послушам techmaniak. Но все пак се опитвам да си оправя проблема с (побългаряване), защото нямам излишни парички за техници. :) А и мен главно ме интересува дали мога да го свържа някак си към мрежата и да се ползва като стационарен компютър и без това не излиза от къщи. Дано да има някакъв начин това да стане. Мислил съм си да отворя лаптопа, да срежа буксата на зарядното и да вържа (споя) директно кабелите, но не знам дали ще стане и за това се интересувам и търся съветите на по - опитните от мен :) Благодаря ви!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че нямаш резервно зарядно, но не пречи да се разходиш до някой сервиз в твоя град да ги помолиш за зарядно за минута да пробваш дали зарежда, а това с рязането и спояването, не бих те посъветвал,но ти си решаваш.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% проблем с буксата за зареждане на самия лаптоп. Имах същия проблем на стара тошиба сателит, след смяната на буксата всичко се оправи. Но в сервиз искат доста за подмяната на букса, така че си го занеси на сервиз за да видиш колко ще ти искат и си прецени дали си заслужава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% проблем с буксата за зареждане на самия лаптоп. Имах същия проблем на стара тошиба сателит, след смяната на буксата всичко се оправи. Но в сервиз искат доста за подмяната на букса, така че си го занеси на сервиз за да видиш колко ще ти искат и си прецени дали си заслужава.

Добре благодаря на всички отзовали се. И аз си мисля, че е от буксата на самия лаптоп защото преди малко включих зарядното в контакта и като замерих буксата с фазомер има ток. Та това ме навежда на мисълта за смяна на буксата на самия лаптоп, но ще видим :) Отново ви благодаря.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, днес стигнах до нов извод! И естествено се появиха и новите ми въпроси :) Днес махнах батерията на лаптопа включих зарядното и като замерих с фазомер пластинките който са за батерията има ток. Като сложа батерията и се опитам да го включа светват диодите за малко и угасват. И така нищо не се получава. И въпросите ми са: 1. Може ли лаптопа да работи на зарядно без батерията?2. Може ли целия проблем да е от батерията? (Понеже приятелката ми го ползва и каза, че инсталирала скайп ползвала го без зарядно и като свършил тока изписало "помислете за смяна на батерията" и угаснал. И след това се появява и проблемът).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, днес стигнах до нов извод! И естествено се появиха и новите ми въпроси :) Днес махнах батерията на лаптопа включих зарядното и като замерих с фазомер пластинките който са за батерията има ток. Като сложа батерията и се опитам да го включа светват диодите за малко и угасват. И така нищо не се получава. И въпросите ми са: 1. Може ли лаптопа да работи на зарядно без батерията?2. Може ли целия проблем да е от батерията? (Понеже приятелката ми го ползва и каза, че инсталирала скайп ползвала го без зарядно и като свършил тока изписало "помислете за смяна на батерията" и угаснал. И след това се появява и проблемът).

Всъщност проблема ми с моята тошиба беше хем че се изкл. когато си поиска заради буксата, хем и батерията го караше да се изключва. Ползвай си го без батерия, няма никакъв проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже е препоръчително да се ползва само на зарядно, за да не се износва батерията от разреждане и зареждане. Това разбира се ако лаптопа не се размъква навън, и се ползва вместо настолен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но той не иска да работи с батерия или без. Даже диодите не светят, просто като махна батерията замервам с фазомера пластинките за батерията и има ток, но не се включва нито светят диодите. А като сложа батерията и се опитам да го включа диодите светват за миг и угасват. Чудя се, къде ли е причината за това?  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но той не иска да работи с батерия или без. Даже диодите не светят, просто като махна батерията замервам с фазомера пластинките за батерията и има ток, но не се включва нито светят диодите. А като сложа батерията и се опитам да го включа диодите светват за миг и угасват. Чудя се, къде ли е причината за това?  :ohmy:

Буксата на самия лаптоп за зареждане. Носи го на сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксата на самия лаптоп за зареждане. Носи го на сервиз.

Ок, щом е 100% сигурно. Като взема пари ще го занеса и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги само да попитам, дали ще е по - добре и сигурно за мен да разглобя лаптопа и да им занеса само дънната платка в сервиза? Защото се притеснявам от "некъдърно" разглобяване и сглобяване. Знам че хората в сервизите са лицензирани и технически грамотни хора, но се съмнявам, че ще свършат всичко ей така на бързо без да се стараят. Така предишния ми лаптоп не беше правилно сглобен и липсваха много болчета. :)

Редактирано от aldinRpetrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, нямаш някаква гаранция че е от буксата на дъното. Може спокойно да е конектора на зарядното, не е необходимо да е с червата навън и да свети сигнална лампа, за да е прецакан.

Второ, като не ти се дават пари, си запои директно кабелите за дъното. Няма проблем, стига да поиш на правилните места...

Трето, дори мултицета да отчита напрежение на конектора на зарядното и пиновете на батерията, това не е гаранция, че плюса ти примерно не се държи на една жичка и съответно не достига достатъчно ток за да захапе лаптопа.

Четвърто, ако те е страх че въпросния сервиз няма да ти затвори правилно лаптопа, то не искам да си представям какви спойки правят..

Пето, диагностика на боб не се прави. Щом имаш поялник и /явно/ знаеш как да го ползваш, цепни си конектора на зарядното с макетен нож и виж как са спойките. А с пинсета примерно можеш да опиташ да разклатиш плюса на буксата на лаптопа, за да прецениш дали е здрав.

EDIT: Има малка вероятност да е спойката на кабела към самото зарядно. Клатене му е майката.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, нямаш някаква гаранция че е от буксата на дъното. Може спокойно да е конектора на зарядното, не е необходимо да е с червата навън и да свети сигнална лампа, за да е прецакан.

Второ, като не ти се дават пари, си запои директно кабелите за дъното. Няма проблем, стига да поиш на правилните места...

Трето, дори мултицета да отчита напрежение на конектора на зарядното и пиновете на батерията, това не е гаранция, че плюса ти примерно не се държи на една жичка и съответно не достига достатъчно ток за да захапе лаптопа.

Четвърто, ако те е страх че въпросния сервиз няма да ти затвори правилно лаптопа, то не искам да си представям какви спойки правят..

Пето, диагностика на боб не се прави. Щом имаш поялник и /явно/ знаеш как да го ползваш, цепни си конектора на зарядното с макетен нож и виж как са спойките. А с пинсета примерно можеш да опиташ да разклатиш плюса на буксата на лаптопа, за да прецениш дали е здрав.

EDIT: Има малка вероятност да е спойката на кабела към самото зарядно. Клатене му е майката.

Колега благодаря ти много полезна информация и съвети!!! Ще направя нещо по въпроса като се поосвободя малко, че от работа не ми остава време за друго :) и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега благодаря ти много полезна информация и съвети!!! Ще направя нещо по въпроса като се поосвободя малко, че от работа не ми остава време за друго :) и ще пиша.

Моля :)Случка от вчера за пример: Дойде един лаптоп със зарядно, като натиснещ копчето за включване само премигва лампата за батерията. Зарядното си даваше нормално напрежение и кабела беше ок, но не искаше да работи с товар. Отделно някой виден гении беше сменил рамта за тест с неработеща плочка 512мб ддр2 :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля :)Случка от вчера за пример: Дойде един лаптоп със зарядно, като натиснещ копчето за включване само премигва лампата за батерията. Зарядното си даваше нормално напрежение и кабела беше ок, но не искаше да работи с товар. Отделно някой виден гении беше сменил рамта за тест с неработеща плочка 512мб ддр2 :D

:D  Какво да се прави :) Благодаря ти отново за примера, ще пробвам първо със зарядното но за целта ще трябва да си намеря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.