Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
sig23

Тъч скрийн монитор и конфигурация за Убунту?

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да премина към използване на ОС Убунту и да си направя компютърна конфигурация която да работи перфектно с нея. Един от въпросите ми е какви параметри трябва да притежава конфигурацията за да работи гладко при изброените дейности:

Разговори и чат чрез Скайп; Сърфиране в нета; Съхранение на снимки, музика, филми и тяхното възпроизвеждане и даунлоадване; работя с Visio, Word, Excel (от офис пакета).

Друго... Не знам как стои въпроса със съвместимоста на Убунто и тъч скрийн мониторите, тъй като искам да използвам такъв. Всеки един тъч монитор ли може да работи с Убунту, и въобще възможно ли е това.

А, и също така само на Nexus продуктите ли мога да инсталирам Убунту?

Благодаря предварително

Редактирано от sig23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени си заглавието на темата,за да не ти изтрият темата! ;)

Напиши нещо по подробно,като заглавие! ;)

А,относно въпросите,ще оставя колегите с повече опит да ти отговорят! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тъчскрийна нищо не мога да кажа, но като хардуер за Убунту не ти трябва повече от Pentium 4, поне 1GB RAM, 5GB HDD, монитор с минимум 1024x768 резолюция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несериозно задаваш въпроса си може би, пък и заглавието ти беше криво-ляво. Всичко това което питаш е на един-два клика разстояние в чичко Гугъл. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ли ще работи еднo нещо гладко, зависи от много неща, хардуер, софтуер който се ползва, различни конфигурации по софтуера, качествена дистрибуция и най важното добър потребител който да се грижи за всичко това.

edit: Едва ли някой ще седне да ви обесни и научи за няколко минути на всичко това по-горе изброено от мен.

Както каза koлегата по-горе, питайте вашата търсачка всеки път когато незнаете нещо и четете.

За темата, задавайте по един конкретен въпрос, във всяка тема, и се старайте да бъдете ясен.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не пиша километрични постове  ви препоръчвам да си свалите Live CD на Убунту  и да  се запознаете  с него до степен която вас ви  задоволява . Питате и за някакви модели смартфони  и таблети на  фирмата Нексус  за който  много малко хора могат да ви  отговорят конкретно. Има много и различни платформи който се потдържат от Линукс  и според това на какво ще го инсталирате си сваляте и съответната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несериозно задаваш въпроса си може би, пък и заглавието ти беше криво-ляво. Всичко това което питаш е на един-два клика разстояние в чичко Гугъл. ;)

Точно за това са форумите, да се пита. И покрай sig23 и ние зяпачите да научаваме по нещо, а не да пращаш човека да търси в гугъл. Така форумите стават излишни. Ако имаше един минус веднага бих ти ударил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това са форумите, да се пита. И покрай sig23 и ние зяпачите да научаваме по нещо, а не да пращаш човека да търси в гугъл. Така форумите стават излишни. Ако имаше един минус веднага бих ти ударил.

Че е така, така е.Но защо да не си улесним взаимно живота, като първо проверим в Гугъл (тъй като там има най-голяма вероятност да намерим отг.) и след това попитаме тук.Така се избягват множество излишни /обикновено повтарящи се/ въпроси и отговори и се пести ценно време! :wink12:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднo е да си търсиш одговор нa нещо което не си нaмрил в нета, съвсем друго е да те мързи и да чакаш друг да реши проблема, вместо теб. Така че типа подобни въпрoсчета от характер мързеше ме да потърсам сам, не са желани във нито едно форо, това да го знате от мен.

Да затворим офтопика за търсачките, става ли?  Мисля че, стана ясно вечe.

Следващия който пише есета, ще бъде докладван.

Еdit: Ако имате множество въпроси относно Ubuntu или просто искате да бъбрите относно проблеми и такива работи, има теми като Всичко за Ubuntu - проблеми, мнения, въпроси, пишете там.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам искам да уточня че задавам конкретни въпроси и очаквам конкретни отговори. От няколко дни търся отговорите на тези въпроси и ги намирам или непълни или на английски. Английски го чаткам малко от малко но не и терминологията... няма значение. Искам само да споделя с вас че това е първия път в който използвам форум, и до преди това си мислех че по-голямата част от хората пишещи по форумите са комплексари които не могат да приложат "знанията" си на практика за това се правят на компетентни тук... явно съм бил прав до голяма степен. Все пак форума е за да зададеш въпрос, а гугъл е за да откриеш въпрос зададен от някой друг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да премина към използване на ОС Убунту и да си направя компютърна конфигурация която да работи перфектно с нея. Един от въпросите ми е какви параметри трябва да притежава конфигурацията за да работи гладко при изброените дейности:

Разговори и чат чрез Скайп; Сърфиране в нета; Съхранение на снимки, музика, филми и тяхното възпроизвеждане и даунлоадване; работя с Visio, Word, Excel (от офис пакета).

Друго... Не знам как стои въпроса със съвместимоста на Убунто и тъч скрийн мониторите, тъй като искам да използвам такъв. Всеки един тъч монитор ли може да работи с Убунту, и въобще възможно ли е това.

А, и също така само на Nexus продуктите ли мога да инсталирам Убунту?

Благодаря предварително

1)Един от въпросите ми е какви параметри трябва да притежава конфигурацията за да работи гладко при изброените дейности:Разговори и чат чрез Скайп; Сърфиране в нета; Съхранение на снимки, музика, филми и тяхното възпроизвеждане и даунлоадване; работя с Visio, Word, Excel (от офис пакета).

отговор

Би трябвало всяка от тези прoграми да работи добре, но всичко зависи от хардуера който използвате.

Да ли ще работи еднo нещо гладко, зависи от много неща, хардуер, софтуер който се ползва, различни конфигурации по софтуера, качествена дистрибуция и най важното добър потребител който да се грижи за всичко това.

2)Не знам как стои въпроса със съвместимоста на Убунто и тъч скрийн мониторите, тъй като искам да използвам такъв. Всеки един тъч монитор ли може да работи с Убунту, и въобще възможно ли е това.

Отговор: Ubuntu подържа тъч скрийн, но ще трябва да споделите какъв по точно е вашият хардуер.

3)А, и също така само на Nexus продуктите ли мога да инсталирам Убунту?

Отоговор:  мисля че, (Да) повече тук https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1)Един от въпросите ми е какви параметри трябва да притежава конфигурацията за да работи гладко при изброените дейности:Разговори и чат чрез Скайп; Сърфиране в нета; Съхранение на снимки, музика, филми и тяхното възпроизвеждане и даунлоадване; работя с Visio, Word, Excel (от офис пакета).

отговор

Би трябвало всяка от тези прoграми да работи добре, но всичко зависи от хардуера който използвате.

2)Не знам как стои въпроса със съвместимоста на Убунто и тъч скрийн мониторите, тъй като искам да използвам такъв. Всеки един тъч монитор ли може да работи с Убунту, и въобще възможно ли е това.

Отговор: Ubuntu подържа тъч скрийн, но ще трябва да споделите какъв по точно е вашият хардуер.

3)А, и също така само на Nexus продуктите ли мога да инсталирам Убунту?

Отоговор:  мисля че, (Да) повече тук https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.