Премини към съдържанието
VipKokata

Заслужава ли си чакането на Xiaomi HongMi 2 ?

Препоръчан отговор

Здравейте :) Заслужава ли да чакам за Xiaomi HongMi 2 ( Xiaomi Red Rice 2 ) ? Доколото разбрах телефона трябва да бъде около 300-350лв.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено да, аз също обмислям покупката му ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те кефи телефона го купувай.Аз си поръчах ZTE за 120 лева и си го чакам един месец за да ми пристигне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те кефи телефона го купувай.Аз си поръчах ZTE за 120 лева и си го чакам един месец за да ми пристигне.

Телефона още не е излязъл на пазара :Д Сподели кой модел на ZTE притежаваш ? Първо майка ми ще си го закупи за да преценя дали ще ми допадне и след това, ако ми хареса и аз ще си го закупя.Не ми се мисли колко ще чакам, защото когато излезе Red Rice хората чакаха 1 месец за доставка и по едно време нямаше налични модели, абе беше чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Заслужава ли да чакам за Xiaomi HongMi 2 ( Xiaomi Red Rice 2 ) ? Доколото разбрах телефона трябва да бъде около 300-350лв.

Изгодно изглежда телефончето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче се чудя дали тази резолюция от 720P да не му дойде малко, дано китайците сложат над 320PPI. Вуйчо има Samsung Galaxy Grand и знам колко е гадно голям екран с ниска резолюция и малко PPI - трагедия е и дразни на очите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само този MediaTek SoC малко не ми се харесва, но това си е среден клас апарат. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само този MediaTek SoC малко не ми се харесва, но това си е среден клас апарат. :)

Няма какво да се притесняваш това е последен модел на MediaTek със истински 8-ядрен процесор (Архитектурата не е BIG.LITTLE както при много повече телефони които се водят "8-ядрени." ). Всичките 8 ядра могат да се натоварят едновременно, дори MediaTek нямат проблеми вече с GPS. Много ми харесва, че идва със стоков MIUI ром който има много повече настройки от който и да е стоков андроид със изключение на Oppo N1 CyanogenMod Edition .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се притесняваш това е последен модел на MediaTek със истински 8-ядрен процесор (Архитектурата не е BIG.LITTLE както при много повече телефони които се водят "8-ядрени." ). Всичките 8 ядра могат да се натоварят едновременно, дори MediaTek нямат проблеми вече с GPS.

Просто имам малко резерви към тях, не конкретно този модел. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто имам малко резерви към тях, не конкретно този модел. :)

Към старите модели и аз :) Имат проблеми със GPS (при по-новите модели вече нямат проблем с GPS). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към старите модели и аз :) Имат проблеми със GPS (при по-новите модели вече нямат проблем с GPS). 

Не само GPS, а като цяло от производителността. При новите модели всичко трябва да е наред предполагам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само GPS, а като цяло от производителността. При новите модели всичко трябва да е наред предполагам. :)

При новите модели няма проблеми със производителността и с GPS - вече са ток и жица. MediaTek MT6592 във Antutu изкарва 26,893 точки, но със сигурност Red Rice 2 ще изкара повече точки заради оптимизирания софтуер на MIUI. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9F%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B0-Xiaomi-Redmi-2-87820.html Този телефон ме впечатлява и нямам търпение да дойде април месец. Ще има активно 3G в България (WCDMA), 13Mpx камера, 1GB RAM, 5,5" HD екран и истински осем ядрен процесор на 1.7Ghz (Най-вероятно). Не ми харесва дебелината сигурно ще е около 9-10мм. така като гледам на снимката в новината, но е болка за умиране. Очаквах телефона да дойде със Android 4.4.2 KitKat + MIUI 6, но може телефона да получи ъпдейт по-късно, защото MIUI 6 още се разработва. И всичко това за 130$ най-много 300лв. да излезе със доставка до България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..активно 3G в България (WCDMA),....

Това ли е за хвалене, хората вече минават от 3.5G на 4G

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е за хвалене, хората вече минават от 3.5G на 4G

За тази марка да, защото първата версия на Xiaomi Red Rice не поддържаше WCDMA и нямаше 3G в Европа включително и България, но по-късно излезе версия която поддържа WCDMA 3G и във Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази марка да, защото първата версия на Xiaomi Red Rice не поддържаше WCDMA и нямаше 3G в Европа включително и България, но по-късно излезе версия която поддържа WCDMA 3G и във Европа.

А аз имах предвид че тази технология не предоставя големи скорости, така че този производител е малко назад...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е малко назад като ще има и LTE версия ? Първата версия беше планирана да се продава само в Азия.Затова се появи този проблем, защото доста хора от Европа мрънкаха по форумите на MIUI и от Xiaomi решиха да изкарат нова версия на телефона със поддръжка на 3G в Европа. 3G не използвам, защото скоростта на нета ми е 128 Kbps и няма нужда да включвам 3G а и харчи повече батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/Xiaomi-Red-Rice-2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B7-87841.html Оооо да екрана ще е OGS което означава, че изработката на смартфона е доста качествена. Дебелината е 9.45мм което е доста добре :-) Предната камера е 5Mpx и това ме кефи :-) Теглото е 192гр. вижда ми се доста, но пък не ме бърка това важното е качеството на изработката да е добра, да няма скърцане :-) Официалния анонс се очаква да бъде на 9 април :-) Имам един въпрос към напредналите потребители - каква е тази технология на дисплейа OPS ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.