Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,тъй като посъбрах малко пари и реших да си ъпгрейдна и това PC (от подписа). Продадох му дъното,процесора и рам паметта,за да купя нови. Бюджета ми е 320 лева,но ако се наложи може да стане малко повече. Та,засега съм се спрял на тези неща:

AMD Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX ~ 145лв.

ASUS A88X Plus ~ 150лв.

или

Intel Pentium G3220 3GHz 3MB BOX ~ 100лв.

Gigabyte B85-HD3 ~ 145лв.

За рам паметта по-скоро ще гледам да е втора употреба,но все пак да попитам как е по-добре - 2X2GB или 4GB,и дали мога да ползвам всички DIMM слотове примерно (Quad Channel) при която и да е от тези две платформи (тъй като и за двата процесора за контролера пише,че поддържат само Dual Channel)? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 268.35 лв. с ДДС

BB код:

Обща стойност - 318.19 лв. с ДДС

BB код:

Обща стойност - 309.27 лв. с ДДС

Избирай 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя,ако предлагате,дъното задължително да е ATX формат и 7.1 аудио,а бюджета (320) е за цялата конфигурация (дъно,процесор,рам).

Редактирано от ivelin91993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-добри дънни платки от избраната - http://nikem-bg.net/cart/50821p1r1143p1rf.html Друг е въпроса че да се наливат толкова пари в тая платформа е малко странно.

Ето повече инфо - http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty%20FM2A88X+%20Killer/ и тук също - http://www.asrock.com/microsite/Fatal1tyKiller/Fatal1ty%20FM2A88X+%20Killer.html

А аудиото е по-добро от на Асуса щом това ти е важно.

Edit: Аз ли се бъркам или в Никем дъното го има на две различни цени? - http://nikem-bg.net/cart/50821p1r2049p1rf.html

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Edit: Аз ли се бъркам или в Никем дъното го има на две различни цени? - http://nikem-bg.net/cart/50821p1r2049p1rf.html

Не бъркаш ти, в Никем има доста бъгчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A88X Extreme4+, AMD A88X, DDR III 2600+(OC)/2400(OC)/2133/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, FM2+

AMD Athlon II X4 Quad Core 760K, 3.80GHz, BOX, FM2

Общо 269лв. ,като рамта може и нова да я вземеш!

Мисля това ще ти свърши идеална работа , пълноразмерно дъно каквите са изискванията, с добри овърклок възможности.

С доста прилично аудио е за цената на която се предлага има вграден слушалков усилвател захранващ до 600 омни слушалки!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя относно паметта - четириканален режим в настолен компютър се поддържа в момента само от дъна Intel X79 чипсет (LGA2011).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за всички предложения. В крайна сметка взех процесора AMD Athlon II X4 760K,рам памет 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance (втора ръка,55 лв.) и дъно Gigabyte GA-F2A88X-D3H ,всичко общо ми излезе 350лв. Имах желание да взема тази ASRock FM2A88X Extreme 4+ ,обаче я нямаха налична. Е,все пак новите части се представят отлично! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за всички предложения. В крайна сметка взех процесора AMD Athlon II X4 760K,рам памет 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance (втора ръка,55 лв.) и дъно Gigabyte GA-F2A88X-D3H ,всичко общо ми излезе 350лв. Имах желание да взема тази ASRock FM2A88X Extreme 4+ ,обаче я нямаха налична. Е,все пак новите части се представят отлично! :)

Ще бъде още по-добре и ако махнеш тази 630, че в момента освен да ти вади картина, за друго не служи. 

Иначе честито от мен ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че е с чист процесор няма как да я махне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че е с чист процесор няма как да я махне.

Мисълта ми бе да я смени, тази е ужасно слаба. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целта е желателно първо да смени захранването та ще трябва първо да се опаричи стабилно.  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целта е желателно първо да смени захранването та ще трябва първо да се опаричи стабилно.  ;)

Колкото и да е слабо, тази машина в натоварване няма да консумира кой знае колко. :)

Все пак си прав.  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.