Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам една питанка - значи на въпросният компютър му сменихме Дъното с ново, нова видео карта,пробвахме и със друго захранване и със друга рам памет. Компютъра си работи със неговата (2гб)рам памет но сложим ли още една плочка при натоварване дава сини екрани. Вече цял ден се чудим и не можем да разберем от какво идва проблема. 

Преди да сменим дъното с ново правеше абсолютно същият проблем. Сега го сменихме с надеждата всичко да тръгне по вода , но същият проблем. Пробвахме 2х2 рам памети на 1333мхз и пак същият проблем. Дори и да тръгне компютъра я разпознава че работи на ддр3 800 мхз и мога да я увелича само чррез клок. 

Благодаря предварително.

Процесор - Интел е 5700

Дъно - Асрок G41C GS

Видео Карта - Сапфир 7770 

Захранване - делукс 350 вата

Рам памет - 2 гб Кинкстон и 4гб марката я забравих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж какво пише за дъното :

Supports DDR3 1333(OC)/1066/800 non-ECC, un-buffered memory

С еднакви плочки RAM ли пробвахте ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да почистиш слота с един прегънат лист хартия, и опитай отново да сложиш плочката. Има вероятност обаче и за дефект в самия втори слот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочките не са еднакви но сме пробвали и с еднакви.

Дъното е чисто ново не мисля че се е замърсило че да го чистя. Преместихме джъмпера който е на дъното (джъмпера който е за рамта) но и в двете положения положението е същото. А за дефекта на втория слот - пробвахме и само с 4 гб и пак сини екрани. Досега със всички рамове с които сме пробвали се сини екрани  :(

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво пише на тези сини екрани ?

Стартиране от LiveCD пробвахте ли ? Може оттам да пуснете една проверка на паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми най - отдолу си пише Dumping physical memory 0-100   и се рестартира. Плочката с рам 4 гб е тествана на друг компютър и там си работи безупречно. Даже и на компютъра който прави проблеми работи на тестове, но пусне ли се игра се  рестартира със син екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Памет 

* DDR3 и DDR2 се поддържат отделно.

* * Поради ограничаването на операционната система, действителният размер на паметта може да бъде по-малко от 4GB за резервация за използване система под Windows ® 32-битова операционна система.

За Windows ® 64-битова операционна система с 64-битов процесор, няма такова ограничение. 

* * * За да увеличите паметта на системата, трябва да имате инсталиран два двойни едностранно модули 4GB памет.

G41C-GS

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същите рам памети ли даваха син екран при старото дъно? Според мен имаш проблем в рамта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В пост 7 е загатнато къде може да е причината - т.н. mismatch на паметта. Ако има проблем и с кит от 2x2 тогава вече може сериозно да имаш съмнение в слота.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото дъно си вървеше със една плочка кинкстон 2 гб с която си работеше без проблеми, но добавяше ли се каквато и да е друга плочка рам имаше сини екрани. Пробвахме и с чисто нова рам памет но пак същият проблем. И сега на новото дъно проблема е същият с плочката  гб системата си работи добре но сложим ли 4 те гб - та се почва с рестартите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото дъно си вървеше със една плочка кинкстон 2 гб с която си работеше без проблеми, но добавяше ли се каквато и да е друга плочка рам имаше сини екрани. Пробвахме и с чисто нова рам памет но пак същият проблем. И сега на новото дъно проблема е същият с плочката  гб системата си работи добре но сложим ли 4 те гб - та се почва с рестартите.

Не си купувай такива ментета памети - кинкстон.

Вземи си една Kingston.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете двете марки какви са и техните тайминги! Ако имат разминаване ще е нормално да дават син екран. Аз имам 3 плочки по 512 на Kingston и една на Buffalo като на кингстана таймингите са 3-3-3-8, а на бъфала 3-3-3-7 и ако ги сложа на дефаут тръгват на 3-3-3-7 и ми дава сини екрани, като ги сложа на 3-3-3-8 работят безупречно :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете двете марки какви са и техните тайминги! Ако имат разминаване ще е нормално да дават син екран. Аз имам 3 плочки по 512 на Kingston и една на Buffalo като на кингстана таймингите са 3-3-3-8, а на бъфала 3-3-3-7 и ако ги сложа на дефаут тръгват на 3-3-3-7 и ми дава сини екрани, като ги сложа на 3-3-3-8 работят безупречно  :)

Мерси колега за това не се бях сетил. Днеска ще го пробваме и ще кажа резултата. Но мен ме съмнява да е от това защото пробвахме със две еднакви платки и пак същият проблем. Но за всеки случай ще си поиграя с таймингите и ще видим какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/mb/Intel/G41C-GS/?cat=Download&os=BIOS

излезли са 3 нови биоса след този, с който идва дъното... първия излязъл фиксва проблем с паметта, третия също

1.10 10/15/2010 Patch DDR3 G.Skill 1G 1333 DRAM in jump mode(FSB1:2-3).

1.30 10/7/2013 Improve memory compatibility.

и както са писали в предния пост пусни паметите 1 по 1 и със cpu-z виж таймингите, това че са от 1 марка нищо не значи... както са ти писали почисти контактите на паметта и слотовете с прегъната хартия за принтер и етилов спирт.

п.с. нали не пускаш дъното едновременно с ддр2 и ддр3?

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
нали не пускаш дъното едновременно с ддр2 и ддр3?

Естествено то и да го пуусна май няма да запали доколкото знам работи или само с ддр2 или само с ддр3. Днеска ще се префлашва биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено то и да го пуусна май няма да запали доколкото знам работи или само с ддр2 или само с ддр3. Днеска ще се префлашва биоса

то че няма да запали едно на ръка, ама понеже ддр2 е на 1,8 волта а ддр3 на 1,5 може да изгори нещо по дъното или ддр3-ката...

p.s. флашвай  след като компа работи стабилно, тоест само с 1 памет и е препоръчително да врътнеш първо тест на паметта:

http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html#memtest

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта с която прави проблеми е тествана . И нямаше грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта с която прави проблеми е тествана . И нямаше грешки.

не говоря рамта да е тествана на друг компютър. тества се тоя на който ще се сменя биос-а, той трябва да работи стабилно, а не да забие по време на ъпдейта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се флашва самос тази работещата плочка за да не стане някой гаф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.