Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже ми се налага да нося един компютър за ремонт та ме интересува мнение за въпросната фирма, някой дали е имал вземане-даване с нея и дали са читави като цяло?

Ето им сайта - http://sofiacomputers.net/(в момента нещо не се отваря), иначе доста се хвалят, предлагат ремонт по домовете срещу 5 лева за транспорта до дома на клиента та се чудя дали да ги викам или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта се отваря...Виж във фейса, ако има мнения, щото в Гуглето няма много.Само по себе си липсата на отрицателни мнения говори положително...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е 10 годишен, опушеното вероятно е изгорял слот.

Не си заслужава ремонта, ще ти вземат поне 20-30лв за ремонт и не се знае още колко за части.

Време е да го пенсионираш.

Закачи харда на друг работещ компютър и си източи инфото.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да се хвали колко си иска . Аз няколко пъти съм опитвал да купувам от там разни неща и винаги нещата са били проблемни , и като части , и като начин на покупка . Може би аз съм бил "късметлията " . Това е мое мнение за въпросната фирма и не ангажира никого .

По проблема ти директно . Имал си късо съединение по слотовете за РАМ  доколкото разбрах . Сваляш харда и го пазиш за .....следващия компютър който ще си купиш . Да , ще ти вземат 5 лева да дойдат и още минимум 50 за ремонт . Ти си преценяваш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да се хвали колко си иска . Аз няколко пъти съм опитвал да купувам от там разни неща и винаги нещата са били проблемни , и като части , и като начин на покупка . Може би аз съм бил "късметлията " . Това е мое мнение за въпросната фирма и не ангажира никого .

По проблема ти директно . Имал си късо съединение по слотовете за РАМ  доколкото разбрах . Сваляш харда и го пазиш за .....следващия компютър който ще си купиш . Да , ще ти вземат 5 лева да дойдат и още минимум 50 за ремонт . Ти си преценяваш .

Докторе,като гледам белия чаршаф от снимката-харда ще му остане за спомен или да си купи комп от техното,като теб,на такава машина ще стане,само трябва да изчака две години,за да мине гаранцията преди да скъса лепенката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, накратко: Стара технология, която не може да се върже към съвременна дънна платка (евентуален нов компютър). Най-вероятно колегите са прави, ремонта ще излезе на определена сума, която дори да не е много висока, то със сигурност е нерентабилно, защото срещу нея вероятно ще моете да получите компютър, работещ, втора ръка, поне малко по-нов с 6 месеца гаранция. Преценявайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид, че харда е изгорял?

Харда вероятно е здрав, но е с Иде интерфейс кабела с който се свързване към дъното.Съвременните дъна са със Сата, може да се окаже проблем да намериш работещ компютър които разполага с Иде слот.

PC doctor е фен на технобакалиите а там все още се продават компютри от миналия век. johny01 просто се базика с него.

Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря че определихте на какво съм фен . Чудено ми е след като наричате магазини със стотици милиони левове обороти бакалии , що ли не мога да намеря определение според стандартите ви  за разни сайтове от който се пазарува това онова . Тогава това са куптори . В "бакалиите " може всеки човек да отиде на място и да си даде поръчка за каквито иска части -дъна, кутии, видеокарти , хардове , и т.н . Доставят му ги и му ги предават с гаранция от "бакалията " , не от сайта на Боко и Чоко .В пред

продажбените сервизи може всеки да си даде поръчка какво да бъде направено с това което си е избрал като система като промяна и ъпгреид . Прави се , плаща се и си получава отново готова система такава каквато е искал по негово желания ,отново с гаранцията на верига магазини с огромна мрежа.

Спорове няма да водя . В тези техно бакалии системите който се продават там за 1500 лева примерно ( говорим за грамотни системи ) , са напълно равностойни на всеки сглобен на домашната маса компютър , сбирток от къде ли не .

За онези който не знаят или се правят че не знаят - всеки може да отиде в магазина и да си занесе РАМ , хард , видео карта и на място да му му ги монтират(ако са чисто нови ) ,  без това да нарушава гаранциите , просто отново слагат лепенките и описват манипулациите в сервизната книжка . Какво е за предпочитане ? Да си направиш система която можеш да батисваш и разчепваш колкото си искаш и като се пре..... нещо да звъниш по сайтове , повтарям по сайтове че това тяхното еди какво си е изгоряло , или да има система която си си избрал като параметри и не те интересува какво ще се прецака в нея , просто я носиш цялата в оторизиран сервиз ?  Отговора отдавна е даден . В единия случай си купуваш точно карантии и от тях сам си правиш нещо , а в другия случай си купуваш готова работеща ,тествана и подсигурена с надеждна гаранция система .

За нисък клас системи - поръчки на части от сайтове и сглобка у дома ми харесва . За супер висок клас системи - също . За среден клас машини(масово ползваните )  - сборката и покупката от магазини са с минимални разлики или такива не съществуват .

Сега който може да си направи система у дома ок , приветствам такива неща и хора , но а малко се спрете с тия глупости че всеки трябва да го прави . Има хора който просто искат  компютър с който да си работят и да се забавляват . Тези хора не знаят нито как да го сглобят , нито каквото и да било , за тях са тези магазини с гаранции и всичко .

Преди 3 дена ме потърси човек да му избираме (правим компютър ) . Предложих му да поръчаме компоненти и да го сглобим за 2-3 дена . Само дето не ми тегли една майна . Имал вече един с повредено дъно , поръчано от сайт преди година и половина и сега сайта .... го няма . Казах му че вече има доказано грамотни места от който може да се поръча . Директен въпрос дали ще отида с него в магазина .  Решението му  беше покупка на цяла система . Съобразно парите купи това :

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517859/P11010201/Nastolen-kompyutar%0A-ACER-PREDATOR-PREDATOR-G3-605

Инсталирах му го и от момента в който ми се обади след 3-4 часа имаше прекрасна машина на която вече си работеше .

Всеки си има предпочитания и никой не е длъжен да налага мнение когато става въпрос за чужди пари и гаранции .

Към колегите с "бакалиите " Лафа се изтърка жестоко вече , айде спрете се . Когато самите вие можете да гарантирате сигурността на нещо , когато вие сте тези който ще поемете гаранцията по нещо , когато вие сте готови да плащате при някаква издънка , тогава говорете за това как човек трябва да си даде парите за нещо . Всеки път го казвам , и пак ще го кажа :

Най-лесно се дават съвети от анонимници за чуждите пари . При издънка какво толкова , нали ? Или няма издънки ?

Аз винаги мисля за онзи който ще си дава парите и особено ако няма познания в областта . Явно за хората с "бакалиите " всичко е съобразно техните знания и възможности и друго не съществува . А това така ли трябва да е ? В една тема преди време написах разни неща за разни сайтове и т.н и как и къде  се отстраняват повредите . Който е прочел , прочел .

За хората без познания искащи работещи системи без кой знае какви специфични изисквани , правилното решение е покупка в магазин . За всичко останало -всеки си преценява .

Докторе,като гледам белия чаршаф от снимката-харда ще му остане за спомен или да си купи комп от техното,като теб,на такава машина ще стане,само трябва да изчака две години,за да мине гаранцията преди да скъса лепенката.

1.Компютър от "техното " нямам .

2.Компютър сглобен от мен - имам

3.Лепенките се махат и в магазина без да се чака 2 години .

4. Посъветвал съм човека да си пази диска за нов компютър , имайки предвид че не зная какво ще купи , но да му подскажа че настоящата му система е неудачно да ремонтира .

Ако и разбрал , разбрал . Явно е желанието да говориш лафовете за "техното " и да се правиш на онзи за който други системи не съществуват освен сглобените на масата до печката у дома . На мен не тия . Тия неща пред някой който знае за компютъра само къде му е копчето за пускане .

Хубав неделен ден ти желая !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря че определихте на какво съм фен . Чудено ми е след като наричате магазини със стотици милиони левове обороти бакалии , що ли не мога да намеря определение според стандартите ви  за разни сайтове от който се пазарува това онова . Тогава това са куптори . В "бакалиите " може всеки човек да отиде на място и да си даде поръчка за каквито иска части -дъна, кутии, видеокарти , хардове , и т.н . Доставят му ги и му ги предават с гаранция от "бакалията " , не от сайта на Боко и Чоко .В предпродажбените сервизи може всеки да си даде поръчка какво да бъде направено с това което си е избрал като система като промяна и ъпгреид . Прави се , плаща се и си получава отново готова система такава каквато е искал по негово желания ,отново с гаранцията на верига магазини с огромна мрежа.Спорове няма да водя . В тези техно бакалии системите който се продават там за 1500 лева примерно ( говорим за грамотни системи ) , са напълно равностойни на всеки сглобен на домашната маса компютър , сбирток от къде ли не . За онези който не знаят или се правят че не знаят - всеки може да отиде в магазина и да си занесе РАМ , хард , видео карта и на място да му му ги монтират(ако са чисто нови ) ,  без това да нарушава гаранциите , просто отново слагат лепенките и описват манипулациите в сервизната книжка . Какво е за предпочитане ? Да си направиш система която можеш да батисваш и разчепваш колкото си искаш и като се пре..... нещо да звъниш по сайтове , повтарям по сайтове че това тяхното еди какво си е изгоряло , или да има система която си си избрал като параметри и не те интересува какво ще се прецака в нея , просто я носиш цялата в оторизиран сервиз ?  Отговора отдавна е даден . В единия случай си купуваш точно карантии и от тях сам си правиш нещо , а в другия случай си купуваш готова работеща ,тествана и подсигурена с надеждна гаранция система . За нисък клас системи - поръчки на части от сайтове и сглобка у дома ми харесва . За супер висок клас системи - също . За среден клас машини(масово ползваните )  - сборката и покупката от магазини са с минимални разлики или такива не съществуват . Сега който може да си направи система у дома ок , приветствам такива неща и хора , но а малко се спрете с тия глупости че всеки трябва да го прави . Има хора който просто искат  компютър с който да си работят и да се забавляват . Тези хора не знаят нито как да го сглобят , нито каквото и да било , за тях са тези магазини с гаранции и всичко . Преди 3 дена ме потърси човек да му избираме (правим компютър ) . Предложих му да поръчаме компоненти и да го сглобим за 2-3 дена . Само дето не ми тегли една майна . Имал вече един с повредено дъно , поръчано от сайт преди година и половина и сега сайта .... го няма . Казах му че вече има доказано грамотни места от който може да се поръча . Директен въпрос дали ще отида с него в магазина .  Решението му  беше покупка на цяла система . Съобразно парите купи това : http://www.technopolis.bg/b2c/details/517859/P11010201/Nastolen-kompyutar-ACER-PREDATOR-PREDATOR-G3-605 Инсталирах му го и от момента в който ми се обади след 3-4 часа имаше прекрасна машина на която вече си работеше .Всеки си има предпочитания и никой не е длъжен да налага мнение когато става въпрос за чужди пари и гаранции .Към колегите с "бакалиите " Лафа се изтърка жестоко вече , айде спрете се . Когато самите вие можете да гарантирате сигурността на нещо , когато вие сте тези който ще поемете гаранцията по нещо , когато вие сте готови да плащате при някаква издънка , тогава говорете за това как човек трябва да си даде парите за нещо . Всеки път го казвам , и пак ще го кажа :Най-лесно се дават съвети от анонимници за чуждите пари . При издънка какво толкова , нали ? Или няма издънки ? Аз винаги мисля за онзи който ще си дава парите и особено ако няма познания в областта . Явно за хората с "бакалиите " всичко е съобразно техните знания и възможности и друго не съществува . А това така ли трябва да е ? В една тема преди време написах разни неща за разни сайтове и т.н и как и къде  се отстраняват повредите . Който е прочел , прочел . За хората без познания искащи работещи системи без кой знае какви специфични изисквани , правилното решение е покупка в магазин . За всичко останало -всеки си преценява .1.Компютър от "техното " нямам .2.Компютър сглобен от мен - имам3.Лепенките се махат и в магазина без да се чака 2 години .4. Посъветвал съм човека да си пази диска за нов компютър , имайки предвид че не зная какво ще купи , но да му подскажа че настоящата му система е неудачно да ремонтира .Ако и разбрал , разбрал . Явно е желанието да говориш лафовете за "техното " и да се правиш на онзи за който други системи не съществуват освен сглобените на масата до печката у дома . На мен не тия . Тия неща пред някой който знае за компютъра само къде му е копчето за пускане . Хубав неделен ден ти желая !

Oфф: "Платен Репортаж" :D
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф приятел е от OFF , a това всеки знае какво означава . Когато няма какво да се каже се казва  офф (off) и се ...изключва !!!!! 

Платен репортаж е това разбира се , но не от магазин или сайт , а от онези който плащат от джоба си за това което този и онзи ги съветва анонимно и са имали неблагоразумието да послушат в нередки случай .

Всеки си носи глава на раменете , всеки си дава парите както си прецени , но всеки иска срещу тези пари гаранции . Гаранции истински , доказани и с мрежи от сервизи за сега имат само магазините . На сайтовете "сервизите" са ..... никъде , или в краен случай по безистенчета и апартаменти . Замените на компоненти става чрез ...куриери и чакане по дни и седмици , а понякога не се и дочаква изобщо .

Дали ще пише офф или хтргфджафсраб е все едно . Като идеш в магазина и си купиш нещо за 50 лева , не мислиш ли за това ако се повреди как и къде ще го върнеш ? Мислиш разбира се . Когато купуваш неща за 1500 лева не мислиш ли за същото ? По така написаното off оставам с впечатлението че не мислиш . В общия смисъл какво излиза , за 50 лева искаме точни , сигурни и доказани гаранции, а за неща струващи 30 (тридесет ) пъти по-скъпо сме склонни да правим компромиси . Поговорката " Скъпи на триците , евтини на брашното " е актуална и то много .

Хубав ден ти желая днес .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се въздържате от офтопик и да се концентрирате върху отговори на въпроса в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се въздържате от офтопик и да се концентрирате върху отговори на въпроса в темата!

:offtopic_s:  имаме си тема в която да се прехвърлят мненията.

ЗА и ПРОТИВ пазаруването от Интернет магазини

"Доктора" обаче не пише в темата а само цъка напред назад из форума.

Преди 4-5 години колеги и приятели масово си накупиха от една промоция компютри "хюндай" или нещо от сорта беше.

Доколкото знам нито един от тези компютри не работи както трябва и отдавна са в историята. 

Моя компютър с карантии сбирщай си работи все още, мога да кажа че дори е актуален и все още имам остатъчна гаранция на някои компоненти.

Захранване - 5години, твърд диск - 5 години, рам - 8 години.

В последното мнение от горната тема са цитирани адреси на сервизи и се оказва че на сайтовете и технобакалиите гаранцията май я поема Мост.

Между другото тези дни извънгаранционно носих за поправка един телевизор в сервиза на технополис и забелязах че ремонтират всичко от ютии до компютри.

п.п За да не отнеса наказание ще се само докладвам  :vacuumcleaner: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте.На път съм да си закупя Samsung galaxy j5 ,интересува ме добър ли е като модел,батерията издържа ли ? Тъй като от известно време наблюдението ми е,че това е единствената марка която се е задържала на пазара.Имам Lenovo A536 и не съм доволен кой знае колко.Досега не съм имал Samsung и се интересувам дали си заслужава точно този модел.Благодаря!
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Моника Колева е R&B изпълнителка по-известна в интернет пространството със своите кавъри и авторски парчета.
      Моника Колева има 2 микстейпа/албума реализирани до сега, които записва в студиото си и обработва сама. 
      Първият микстейп се казва “She” и го пуска през края на 2015. Можете да го намерите в сайта на datpiff.com , както и на официалния й YouTube канал.
      Втория микстейп със заглавие “Sensual Seven” пуска през лятото на 2017 в канала си в YouTube за безплатно слушане за своите фенове.
      Също през 2017 Моника пуска първото си българско парче със заглавие „Проблем“. Парчето можете да чуете тук: https://youtu.be/KxtQmDMY2sg 
      По-късно през есента се появява на бял свят и ремикса, който е продуциран от M&M Beat'z x Tarky: https://youtu.be/exJXBR7_RuI

Последвайте Моника Колева:
      В YouTube https://www.youtube.com/user/sheeee33/featured
      В Instagram @kolevamon

• от Jesus Kostov
      Здравейте, вчера си взех от една автокъща Golf 4 Cabrio 2.0 115 коня Бензин 2000год. И като цяло за пръв път ще карам такава кола.
      Искам да ви попитам за слабите и силните места, тоест за плюсовите и минусите и. Дали съм направил добър избор за цената от 3500лв. btw вътре е с кожен салон и подгрев на седалките.
    • от Сервиз За Компютри
      Сервиз За Компютри Пловдив, лаптопи, таблети и други IT услуги
      Ремонт и покупко-шродажба на компютри, лаптопи, таблети, смартфони, офис техника - Пловдив
      Компютърни услуги, копирни услуги, уеб дизайн web design, изработкан а сайтове, рекламни материали, маркетинг и реклама в интернет. Видеонаблюдение, системи за досъп с чип, карта за входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Офис: ул. Златю Бояджиев 27 - срещу Панаира
      Имейл: office@callpchelp.eu
      http://pcservizplovdiv.ml

http://kompiutriplovdiv.ml/
      http://plovdivpc.ml
      http://web.prodavalnik.top/kopiutarenservizplovdiv/
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: компютърен сервиз пловдив, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри, компютърни услуги пловдив, компютърни услуги, компютри, лаптопи, таблети, продажба, офис техника, принтери, уеб дизайн, хостинг, домейни, оналйн магазини, камери, системи за сигурност, видеонаблюдение, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри пловдив
    • от Mirela Gukova
      Здравейте! Искам да си взема iphone 7, но втора ръка. Не мога да избера подходящ понеже не съм наясно с точно с конфигурацията и всичките тези icloud, отключени телефони и т.н. Бихте ли ми помогнали с това какво точно трябва да търся?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.