Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Black Power

Проблем с превода в Chrome и Chromium базирани браузъри и Google продукти?

Препоръчан отговор

Здравейте!

От 2-3дни изпитвам странен проблем с превода в Chrome и Chromium базирани браузъри и Google продукти. Изписва се ,че превода е извършен, но реално такъв няма, въпреки всевъзможни настройки и пр.

Това изцепка на Google ли е или да търся причината при мен?

Дайте някакъв съвет - моля!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл не ти е извършен превода ? На самия браузър или ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред ще дам повече информация.

Системата е чиста и няма вируси.

Кеш, бисквитки и пр. са изчистени.

Пробвани са всякакви настройки.

Проблема стои пред всички последни и по - стари версии на браузъри Chrome, Chromium и всички техни производни като пр. Iron

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно защо Google chrom ми блокира отварянето на тази тема!Опитвах 10 пъти,затварях браузъра,отварях го отново и всеки път изписва,че е блокирана страницата.А всяка друга тема в Калдата се отваря моментално!Сега пиша от Firefox,понеже темата се отваря с него.Относно въпроса,мисля че е от самия Chrome.Аз също съм имал подобни непреведени страници.Дори със объркан език,на който трябва да се преведе.Като затворя и отворя браузъра,се оправяше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред ще дам повече информация.

Системата е чиста и няма вируси.

Кеш, бисквитки и пр. са изчистени.

Проблема стои пред всички последни и по - стари версии на браузъри Chrome, Chromium и всички техни производни като пр. Iron

"В какъв смисъл не ти е извършен превода ? На самия браузър или ?"

- Да

Пробвай с последната стабилна версия. Защо се връщаш към по-стари версии ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината ми си хареса версий 30 -31 т.е  най добре работещи при мен. Пробвах и с последни версии и нищо не се получава. Затварянето и повторното отваряне на браузъра също не помага! Странно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма логика да не ти е преведен браузера. Поне аз не съм имал досега такъв проблем. :ohmy:

Иначе ако ОС ти е на англисйки, може да пробваш като зададеш български по подразбиране, и да преинсталираш програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма логика да не ти е преведен браузера. Поне аз не съм имал досега такъв проблем. :ohmy:

Иначе ако ОС ти е на англисйки, може да пробваш като зададеш български по подразбиране, и да преинсталираш програмата.

Нещо не се разбрахме!!!

Не, че самия браузър не е преведен, а отворените от него страници.

Пр. отварям страница на английски, която би следвало да бъде преведена след подканата за превод, но с натискането на съответния бутон не следва нищо - няма превод на български език. На мен не ми пречи това, но е нужно на децата защото все още нае са на Ти с английския!!!

Не знам има ли приложение "преводач" за допълнителна инсталация за Chrome и продукти??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се разбрахме!!!

Не, че самия браузър не е преведен, а отворените от него страници.

Пр. отварям страница на английски, която би следвало да бъде преведена след подканата за превод, но с натискането на съответния бутон не следва нищо - няма превод на български език. На мен не ми пречи това, но е нужно на децата защото все още нае са на Ти с английския!!!

О нямам идея защо не ти се превеждат страниците. При мен се превеждат, е не идеално ама все пак. Така или иначе не го ползвам това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О нямам идея защо не ти се превеждат страниците. При мен се превеждат, е не идеално ама все пак. 

Явно проблема, ще да е при мен, но какъв е той - не схващам!!!!

Все пак благодаря на тези, които отделиха време в опит за намиране на решение!

В същност реших въпроса с изтегляне и инсталиране на добавката за Chrome - "Гугъл преводач" и изключих вградената функция "превод"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.