Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на топка за футбол

Rock Lee

Препоръчан отговор

Искам да ви питам ,ако може да ми предложите някаква топка за футбол ,но на която не и се виждат шевовете тоест да мога да играя с нея освен на трева та и на цимент,асфалт и т.н. Незнам ,но ми казаха ,че ако шевовете се виждат и играя с нея на асфалт/цимент нещо от сорта и може да се скъса някой шев и плондера излиза. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нз , един приятел имаше топка ама нищо и нямаше като ритахе на асфалт то и аз имах 2 години издържа бих взел като старата ама вече няма откъде ,затова питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми колегата хубаво ти е казал-то като я малтретираш на асвалт няма как да издържи :D Иначе виж например тук и си избери според паричките с които разполагаш.

Успех   :soccer2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди имах от 2006 първенстовото http://www.byalizvor.eu/WORLD%20FOOTBALL%20CUP%20BALL/foot09_Teamgeist_2006.jpg,бих взел пак такава ама няма откъде сега съм си избрал ето тази :http://sportdepot.bg/bg/product/adidas_topka_fin12-4150100320-MD1zcG9ydCZzcG9ydElkPTI2JmRpdmlzaW9uSWQ9OTgmY2F0ZWdvcnlJZD0zMA.html?state=cGFnZT0y

Забележи как на тая от 2006 не и се виждат шевовете то даже май няма.Нямаше наистина.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди имах от 2006 първенстовото http://www.byalizvor.eu/WORLD%20FOOTBALL%20CUP%20BALL/foot09_Teamgeist_2006.jpg,бих взел пак такава ама няма откъде сега съм си избрал ето тази :http://sportdepot.bg/bg/product/adidas_topka_fin12-4150100320-MD1zcG9ydCZzcG9ydElkPTI2JmRpdmlzaW9uSWQ9OTgmY2F0ZWdvcnlJZD0zMA.html?state=cGFnZT0y

Забележи как на тая от 2006 не и се виждат шевовете то даже май няма.Нямаше наистина.  

Каквато и топка да вземеш играеш ли със нея на цимент тя или се търка или къса затова се замисли да играеш на трева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

футболна топка от истинска кожа (дебела 4-5мм)става за асфалт, тия дето се продават в монента не стават... няма вече топки от телешка кожа - като се има в предвид че едни обувки дето имат много по малко кожа и струват 100-тина лева и топката ще е към 100...

другия вариант е гумена топка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като бивш футболист бих казал, че няма топка, която да издържи повече от година-две на асфалт или цимент. Преди много време имаше едни Страйкъри, които издъжаха при нас не повече от 4-5 месеца, но нали се сещаш, че с такава топка футбола не е приятен. Като цяло всяка топка може да се рита на такава повърхност, но е препоръчително повече от 5-6 пъти да не се прави, защото се износва и дори да няма видими шевове те са отдоло и при разрушаване на горния слой те пак се показват и така топката заминава... Като цяло бяхме много доволни от една марка футболни топки - "Спалдинг" бяха доста дебели и издръжливи. Играли сме с тях на училищно игрище срещу младежи на Локо сф, Локо Пд, Цска, Левски и Черноморец... Приятелски срещи бяха на лагер при нас в Ахелой и тези топки се представиха много добре. Дори Шахтьор Донецк преди години идваха доста често и ни подаряваха такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 10 месеца по-късно...

футболна топка от истинска кожа (дебела 4-5мм)става за асфалт, тия дето се продават в монента не стават... няма вече топки от телешка кожа - като се има в предвид че едни обувки дето имат много по малко кожа и струват 100-тина лева и топката ще е към 100...

другия вариант е гумена топка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 10 месеца по-късно...

Когато искаш да избереш здрава топка за футбол трябва да имаш предвид от какъв материал е направена и дали е ръчно или машинно шита. 

Тези, които са машинно шити обикновено им се виждат конците те са слаби топки и бързо се късат независимо каква марка са. Пълно е навсякъде с такива топки цената им варира от 10 - 30 лв. по-скоро мога да ги нарека рекламни топки. Обикновено материала им е PVC или ниско качествен полиуретан. Но се купуват заради цената. 

Хубавите топки са ръчно шити със здрав полиуретан с дебелина  над 1.2 мм. обикновено 3 или 4 слоя, търсете топките да имат подробно описание на характеристиките, а не да са еди коя си марка!

Хубави топки SELECT може да видите тук на много добри цени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване