Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си нов лап топ сони вайо който беше с уиндус 8 които адски много ме дразни и така направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда и когато вече трябваше да инсталира уин 7 и ми исписа че не може да инсталира  защото хрд диска е с gpt partition style и ... така новият ми лап топ е с форматиран хард диск и не мога сега да инстална каквато и да ОС не ми разресхава заради ГПТ стил на харда моля помогнете.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си LiveCD на Windows или закачаш хард диска на лаптопа към друг компютър.

После действаш по този начин:

Начин 1

Начин 2

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си LiveCD на Windows или закачаш хард диска на лаптопа към друг компютър.

После действаш по този начин:

Начин 1

Начин 2

Мерси брат сега ще пробвам с лайв сд дано да стане :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси брат сега ще пробвам с лайв сд дано да стане :wink12:

След като форматираш хард диска в биос трябва да забраниш UEFI mode и да разрешиш Legacy BIOS-compatibility mode, за да може да инсталираш Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като форматираш хард диска в биос трябва да забраниш UEFI mode и да разрешиш Legacy BIOS-compatibility mode, за да може да инсталираш Windows 7.

Дава ми постянно грешка не иска да зареди и лайф сд направо се отчаях вече незнам какво да правя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Вземи една USB флашка изтегли и инсталирай на нея убунто или усу и през линукс форматирай диска в нужният ти стандарт. 

направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда 

Нямали възможност с вградения инструмент за смениш стандарта? Аз скоро преинсталирах един ACER от 8 на 7 и дори не си спомням да се е налагало да сменям стандарта на диска, затрих всички дялове с вградения инструмент и просто създадох нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово оправих се всичко е ок. Братле мерси много за помоща адски много ми помогна да си жив и здрав , хайде до скоро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф що за глупости пишете. Не му е нужно никакво конвертиране, лайв цд-та и глупости. Просто от биоса забранява EFI mode, и инсталира върху MBR, като по време на самата инсталация ползва cmd и инструмента diskpart.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово оправих се всичко е ок. Братле мерси много за помоща адски много ми помогна да си жив и здрав , хайде до скоро :)

Здравей!

Били описал подробно как точно реши проблема?

Утре или след седмица и някои друг ще изпадне в затруднение и твоето обяснение ще му е от полза.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ми постянно грешка не иска да зареди и лайф сд направо се отчаях вече незнам какво да правя...

И каква грешка ти дава. Без да я знаем не може да помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този въпрос се изписа 1 тон писане . Никакви конверти не се правят, просто настройките се правят в БИОС . Спира се secure boot и се забранява UEFI . Ако такива функции са налични , то всякакви обяснения за конверти и лайфове са направо ....  . Емо и tech са казали нещата каквито са нужни

.

Отправям апел към хората който дават съвети по такива теми .

"Спрете ма..... му да правите нещата толкова сложни за тези който питат , и без това в огромната си част  са хора без познания в областта . Спрете да пишете за лайф дискове и линукси при вече доказани методи при решаване на  проблем като този в 99% от случаите . Човека бива съветван да прави дискове и да се учи да прави ковертиране и какво ли не , при положение че нещата се решават с едно влизане в БИОС и 3 натискания на клавишите, това най-малкото правилно ли е , да не питам грамотно ли е   "

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Спрете ма..... му да правите нещата толкова сложни за тези който питат , и без това в огромната си част  са хора без познания в областта . Спрете да пишете за лайф дискове и линукси при вече доказани методи при решаване на  проблем като този в 99% от случаите . Човека бива съветван да прави дискове и да се учи да прави ковертиране и какво ли не , при положение че нещата се решават с едно влизане в БИОС и 3 натискания на клавишите  "

Малко допълнителни знания не вредят на никого.Нищо няма да му стане, ако се научи как да го конвертира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами даваше ми грешка с някакви иероглифи и не ми зареждаше никво лайф сд накрая инсталнах на една флаш памет хирент буут сд и там ми намери един малак дял от хард диска запазен за системата сто и нещо мегабайта и го изтрих тогава се оправи сичко лап топа е сони вайо модела е на няколко месеца и незнам защо бяха скрили малак дял от харда направен така че да забранява инсталирането на каквато и да е ос...но в крайна сметка го открих случайно изтрих го и сичко се намести :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си нов лап топ сони вайо който беше с уиндус 8 които адски много ме дразни и така направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда и когато вече трябваше да инсталира уин 7 и ми исписа че не може да инсталира  защото хрд диска е с gpt partition style и ... така новият ми лап топ е с форматиран хард диск и не мога сега да инстална каквато и да ОС не ми разресхава заради ГПТ стил на харда моля помогнете.....

триеш всички дялове и ги създаваш наново, няма друг вариант да минеш от gpt към mbr

отделно трябва да влезеш в биос, да забраниш secure boot и да зададеш legacy boot

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което е описал автора като решение на проблема е в ситуация че се инсталира XP след Уиндоус 7 . При такава инсталация се трият тези 100МБ .

За първи път чувам за това което е описано като решение . Такива дялове , който "забраняват" инсталации на Уиндоус 7 не съм срещал .

Изтриването на какъвто и да е дял не променя нещата само по себе си  .Докато не извършат описаните по-горе от мен и колегите процедури по настройки в БИОС , проблема си остава .

Успех и хубав ден желая

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от Tonislav Koychev
      Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
    • от Kamen Koichev
      Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.