Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си нов лап топ сони вайо който беше с уиндус 8 които адски много ме дразни и така направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда и когато вече трябваше да инсталира уин 7 и ми исписа че не може да инсталира  защото хрд диска е с gpt partition style и ... така новият ми лап топ е с форматиран хард диск и не мога сега да инстална каквато и да ОС не ми разресхава заради ГПТ стил на харда моля помогнете.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си LiveCD на Windows или закачаш хард диска на лаптопа към друг компютър.

После действаш по този начин:

Начин 1

Начин 2

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си LiveCD на Windows или закачаш хард диска на лаптопа към друг компютър.

После действаш по този начин:

Начин 1

Начин 2

Мерси брат сега ще пробвам с лайв сд дано да стане :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси брат сега ще пробвам с лайв сд дано да стане :wink12:

След като форматираш хард диска в биос трябва да забраниш UEFI mode и да разрешиш Legacy BIOS-compatibility mode, за да може да инсталираш Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като форматираш хард диска в биос трябва да забраниш UEFI mode и да разрешиш Legacy BIOS-compatibility mode, за да може да инсталираш Windows 7.

Дава ми постянно грешка не иска да зареди и лайф сд направо се отчаях вече незнам какво да правя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Вземи една USB флашка изтегли и инсталирай на нея убунто или усу и през линукс форматирай диска в нужният ти стандарт. 

направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда 

Нямали възможност с вградения инструмент за смениш стандарта? Аз скоро преинсталирах един ACER от 8 на 7 и дори не си спомням да се е налагало да сменям стандарта на диска, затрих всички дялове с вградения инструмент и просто създадох нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово оправих се всичко е ок. Братле мерси много за помоща адски много ми помогна да си жив и здрав , хайде до скоро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф що за глупости пишете. Не му е нужно никакво конвертиране, лайв цд-та и глупости. Просто от биоса забранява EFI mode, и инсталира върху MBR, като по време на самата инсталация ползва cmd и инструмента diskpart.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово оправих се всичко е ок. Братле мерси много за помоща адски много ми помогна да си жив и здрав , хайде до скоро :)

Здравей!

Били описал подробно как точно реши проблема?

Утре или след седмица и някои друг ще изпадне в затруднение и твоето обяснение ще му е от полза.

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ми постянно грешка не иска да зареди и лайф сд направо се отчаях вече незнам какво да правя...

И каква грешка ти дава. Без да я знаем не може да помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този въпрос се изписа 1 тон писане . Никакви конверти не се правят, просто настройките се правят в БИОС . Спира се secure boot и се забранява UEFI . Ако такива функции са налични , то всякакви обяснения за конверти и лайфове са направо ....  . Емо и tech са казали нещата каквито са нужни

.

Отправям апел към хората който дават съвети по такива теми .

"Спрете ма..... му да правите нещата толкова сложни за тези който питат , и без това в огромната си част  са хора без познания в областта . Спрете да пишете за лайф дискове и линукси при вече доказани методи при решаване на  проблем като този в 99% от случаите . Човека бива съветван да прави дискове и да се учи да прави ковертиране и какво ли не , при положение че нещата се решават с едно влизане в БИОС и 3 натискания на клавишите, това най-малкото правилно ли е , да не питам грамотно ли е   "

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Спрете ма..... му да правите нещата толкова сложни за тези който питат , и без това в огромната си част  са хора без познания в областта . Спрете да пишете за лайф дискове и линукси при вече доказани методи при решаване на  проблем като този в 99% от случаите . Човека бива съветван да прави дискове и да се учи да прави ковертиране и какво ли не , при положение че нещата се решават с едно влизане в БИОС и 3 натискания на клавишите  "

Малко допълнителни знания не вредят на никого.Нищо няма да му стане, ако се научи как да го конвертира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами даваше ми грешка с някакви иероглифи и не ми зареждаше никво лайф сд накрая инсталнах на една флаш памет хирент буут сд и там ми намери един малак дял от хард диска запазен за системата сто и нещо мегабайта и го изтрих тогава се оправи сичко лап топа е сони вайо модела е на няколко месеца и незнам защо бяха скрили малак дял от харда направен така че да забранява инсталирането на каквато и да е ос...но в крайна сметка го открих случайно изтрих го и сичко се намести :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си нов лап топ сони вайо който беше с уиндус 8 които адски много ме дразни и така направих си юсб с уиндус 7 сичко си тръгна нормално форматирах си харда и когато вече трябваше да инсталира уин 7 и ми исписа че не може да инсталира  защото хрд диска е с gpt partition style и ... така новият ми лап топ е с форматиран хард диск и не мога сега да инстална каквато и да ОС не ми разресхава заради ГПТ стил на харда моля помогнете.....

триеш всички дялове и ги създаваш наново, няма друг вариант да минеш от gpt към mbr

отделно трябва да влезеш в биос, да забраниш secure boot и да зададеш legacy boot

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което е описал автора като решение на проблема е в ситуация че се инсталира XP след Уиндоус 7 . При такава инсталация се трият тези 100МБ .

За първи път чувам за това което е описано като решение . Такива дялове , който "забраняват" инсталации на Уиндоус 7 не съм срещал .

Изтриването на какъвто и да е дял не променя нещата само по себе си  .Докато не извършат описаните по-горе от мен и колегите процедури по настройки в БИОС , проблема си остава .

Успех и хубав ден желая

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от nazty
      Здравейте! Имам проблем със хард дискът. Проверих здравето му със програмата Hard Drive Sentinel и показва, че здравето е на 98%, но много пъти съм получавал син екран след специфични звуци от хард диска, също така го проверих със други програми и показва, че всичко е наред и в момента не знам какво да правя, ако имате идеи какво да направя ще съм благодарен!
    • от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.