Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте пак, на лаптопа, на който съм в момента, като тръгна да се свързвам с някоя безжична мрежа и тръгва да се свързва, свързва и си имам нет ама пише че имам limited conectivity или limited access, та и сега в момента е така, но въпреки това си имам нет,  на какво се дължи това? А като бучна лан кабела в гнездото му въобще нямам нет нито кат му задам айпито, нито като го сложа на автоматик. Гледах там настройки разни дуплекс муплекс,четох по разни английски форуми ама нещо не намерих решение, за уиндоус 7 иде реч, доста бъгава версия по мое мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни всички настройки по подразбиране, защото никой не знае какво и къде си ровил. След това кажи с какво устройство си - Модем, рутер и кой го менажира.

Не е зле да кажеш и каква ти е марката на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не знам какъв е рутера, ползвам някъв на съседите, MSI  е май, ама не само при него е проблема тъй че едва ли е от него, модела на лаптопа е Toshiba Satellite L300, а и за кои настройки имаш предвид да върна под подразбиране? Аз нищо не съм пипал и променял по настройките.

Върни всички настройки по подразбиране, защото никой не знае какво и къде си ровил. След това кажи с какво устройство си - Модем, рутер и кой го менажира.

Не е зле да кажеш и каква ти е марката на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не знам какъв е рутера, ползвам някъв на съседите, MSI  е май, ама не само при него е проблема тъй че едва ли е от него, модела на лаптопа е Toshiba Satellite L300, а и за кои настройки имаш предвид да върна под подразбиране? Аз нищо не съм пипал и променял по настройките.

Я поговори първо със съседите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като рутера е на съседа, как включваш лаптопа с кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като рутера е на съседа, как включваш лаптопа с кабел?

Еми аз си имам и собствен нет по кабел, който си бачкаше на настолното ми PC, което се развали след (неправилна, може би) смяна на рам. Но на лаптопа не ми тръгва и затова се закачих за съседите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз си имам и собствен нет по кабел, който си бачкаше на настолното ми PC, което се развали след (неправилна, може би) смяна на рам. Но на лаптопа не ми тръгва и затова се закачих за съседите.

За да ти тръгне интернет на лаптопа ще трябва да се обадиш на доставчика. Вероятно имаш филтрация по МАК адрес. Ще трябва да продиктуваш МАК адреса на ЛАН картата на лаптопа и след 5 мин ще имаш интернет.

Хубаво е обаче да си вземеш рутер, защото при един токов удар по мрежата и ще ти замине лан картата на лаптопа, а от там и целия лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти тръгне интернет на лаптопа ще трябва да се обадиш на доставчика. Вероятно имаш филтрация по МАК адрес. Ще трябва да продиктуваш МАК адреса на ЛАН картата на лаптопа и след 5 мин ще имаш интернет.

Хубаво е обаче да си вземеш рутер, защото при един токов удар по мрежата и ще ти замине лан картата на лаптопа, а от там и целия лаптоп.

Ами не е и това, въпреки че ти благодаря за интересното предположение, защото съм на Нет1, а и преди на Windows XP нямах никакъв проблем със свързването, и адреса си взимаше автоматично и всичко беше чук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е и това, въпреки че ти благодаря за интересното предположение, защото съм на Нет1, а и преди на Windows XP нямах никакъв проблем със свързването, и адреса си взимаше автоматично и всичко беше чук.

Тогава се върни в миналото с Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...не намерих решение, за уиндоус 7 иде реч, доста бъгава версия по мое мнение...

Причини могат да се изброят много,но в никакъв случай не е в това,че си с Уиндоус 7!  limited conectivity обикновено излиза при слаб сигнал или объркани настройки на мрежовата карта на лаптопа ти.Може да има инсталиран неправилен драйвър на мрежовата карта!Първо се пробва с разместване и приближаване на лаптопа до рутера.После с десен бутон върху иконата-отстраняване на проблеми.След това,ако не се е оправило отвори/работен център/отстраняване на  неприятности/ интернет връзки/ стартираш диагностиката.Ако въпреки това пак има проблема,тук е мястото на преинсталиране на драйвъра.Накрая  може да опиташ връщане на системата в по стара дата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причини могат да се изброят много,но в никакъв случай не е в това,че си с Уиндоус 7!  limited conectivity обикновено излиза при слаб сигнал или объркани настройки на мрежовата карта на лаптопа ти.Може да има инсталиран неправилен драйвър на мрежовата карта!Първо се пробва с разместване и приближаване на лаптопа до рутера.После с десен бутон върху иконата-отстраняване на проблеми.След това,ако не се е оправило отвори/работен център/отстраняване на  неприятности/ интернет връзки/ стартираш диагностиката.Ако въпреки това пак има проблема,тук е мястото на преинсталиране на драйвъра.Накрая  може да опиташ връщане на системата в по стара дата.

Оо, пробвал съм ги и тези врътки, ъпдейтвах драйвъра, пуснах диагностициране(не откри проблем). По стара дата не съм пробвал, ще видя как е макар че по спомени още след самото преинсталиране на уина се сблъсках с тоя проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, по какъв начин получаваш интернет от NET1. Вероятно е по оптика. При теб трябва да има Media Converter. Обади ли се на доставчика, за да се види да не би да имат проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами води се оптика до сградата, и не знам дали има медия конвертър?, ама едва ли е от доставчика проблема тъй като на стария ми комп си работеше, а и те не филтрират по мак, затова съм сигурен, може да си ползваш нета им ако щеш и на 10 компа.

Добре, по какъв начин получаваш интернет от NET1. Вероятно е по оптика. При теб трябва да има Media Converter. Обади ли се на доставчика, за да се види да не би да имат проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами води се оптика до сградата, и не знам дали има медия конвертър?, ама едва ли е от доставчика проблема тъй като на стария ми комп си работеше, а и те не филтрират по мак, затова съм сигурен, може да си ползваш нета им ако щеш и на 10 компа.

Тогава трябва да имаш статични настройки, давани ли са ти такива? Провери на ЛАН картата да няма сложени някакви настройки. Понякога при инсталация на блутут или на Device 1394 лан картата си взема настройка за ИП: 192.168.0.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MAC адреса въвеждаш ли като слагаш кабела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава трябва да имаш статични настройки, давани ли са ти такива? Провери на ЛАН картата да няма сложени някакви настройки. Понякога при инсталация на блутут или на Device 1394 лан картата си взема настройка за ИП: 192.168.0.1

Ами той доставчика ми работи по DCHP протокола тъй че би трябвало като дам на obtain an ip automatically да си получа ip-то ама нейсе.

MAC адреса въвеждаш ли като слагаш кабела?

Не въвеждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а и те не филтрират по мак...

Мхм, ама точно NET1 филтрират по МАК, еле па, че си по DHCP. Звъни им да ти преопишат МАК-а, че ше видиш нет през крив макарон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, ей тва не го знаех. Доколкото си спомням преди пишеше на сайта им че може да си ползваш нета на колкото компове искаш без да доплащаш, това ако са го променили голяма глупост са направили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем как да стане без MAC адрес бе момък...

Знаеш ли как да си го видиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, ей тва не го знаех. Доколкото си спомням преди пишеше на сайта им че може да си ползваш нета на колкото компове искаш без да доплащаш, това ако са го променили голяма глупост са направили...

Дам и все още си е така, но бъркаш нещата. Нямат ограничение по TTL и ако си сложиш рутер си закачаш колкото искаш компа след него, но припознаването по МАК е съвсем друго нещо.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз преди нещо май го промених тоя мак си играх и сега като набрах getmac в cmd под physical address ми излязоха два мака и съм шах и мат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

getmac /v  ще ти изведе имената на мрежовите адаптери и съответно мак, по това ще е ориентираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

getmac /v  ще ти изведе имената на мрежовите адаптери и съответно мак, по това ще е ориентираш

Ааха, мерси много, сега си пише единия за безжичния, другия за лана, за това са били два :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааха, мерси много, сега си пише единия за безжичния, другия за лана, за това са били два  :)

Да, звънни им на NET1 и продиктувай този на лан да го опишат и нета ще текне. Последствие ако решиш да слагаш рутер само ще клонираш мак адреса в рутера и всичко е ток :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, звънни им на NET1 и продиктувай този на лан да го опишат и нета ще текне. Последствие ако решиш да слагаш рутер само ще клонираш мак адреса в рутера и всичко е ток :)

А дано, писах им ама нещо не отговарят, може да спинкат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.