Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си взех HD 3850 512 ддр3 pci на стария ми компютър сложих го ,но компютъра ми гасне та прочетох ,че тези захранвания Codegen са голям боклук а моето е такова та въпроса ми е ако сложа един fortron 400 ще има ли проблем и ще ми гасне ли компютъра пак?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква ти е цялата конфигурация. Също така провери да нямаш подути кондезнатори по дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ASrocksata2-glan

атлон 5000+ x2 

2 gb ddr2 ram

hdd wd 160gb 

подути кондензатори няма :)

На проблемното захранване провери ли? Ако имаш и външна карта провери и при нея. Ако имаш друго захранване може да пробваш с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На проблемното захранване провери ли? Ако имаш и външна карта провери и при нея. Ако имаш друго захранване може да пробваш с него.да в момента съм 

да в момента съм със проблемното захранване.със друга карта съм и няма проблем.друго захранване освен това нямам просто си мисля че проблема е в захранването защото не издържа картата... не че на захранването е повредено обаче нещата написани на него не са верни или от това което съм чел по други форуми съм останал с такова впечатление. във видеото съм 100% сигурен че проблема не е защото го пробвахме в един приятел на няколко игри и няма никакъв проблем ,а аз щом влезна в интернет,гледам някакво клипче или пусна някоя игра и компютъра се рестартира или се показва един син екран на който пише нещо за нов hardware или software

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да в момента съм със проблемното захранване.със друга карта съм и няма проблем.друго захранване освен това нямам просто си мисля че проблема е в захранването защото не издържа картата... не че на захранването е повредено обаче нещата написани на него не са верни или от това което съм чел по други форуми съм останал с такова впечатление. във видеото съм 100% сигурен че проблема не е защото го пробвахме в един приятел на няколко игри и няма никакъв проблем ,а аз щом влезна в интернет,гледам някакво клипче или пусна някоя игра и компютъра се рестартира или се показва един син екран на който пише нещо за нов hardware или software

A с каква външна карта си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ati redeon x1300 със нея съм в момента

Избери опцията, когато има проблем компютъра да не се рестартира, за да видим каква грешка ти дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костов, още в първия пост става ясно, а и автора много правилно се е досетил, че проблема е именно в гадното захранване. 3850 си е сериозен консуматор и Кодегена не издържа. Радвай се, че само гасне, а не е изгоряло и да отнесе със себе си и други компоненти. Сменяй го по най-бързия начин с нещо качествено. Аз препоръчвам Hipro.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ASrocksata2-glan

атлон 5000+ x2 

2 gb ddr2 ram

hdd wd 160gb 

подути кондензатори няма :)

Имам подобен компютър със същата карта и процесор, използвам го като медиа център за филми и музика, захранването е Hipro 350W 49лв с ддс.

Това е най-евтиния вариант за захранване без да е пълен боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костов, още в първия пост става ясно, а и автора много правилно се е досетил, че проблема е именно в гадното захранване. 3850 си е сериозен консуматор и Кодегена не издържа. Радвай се, че само гасне, а не е изгоряло и да отнесе със себе си и други компоненти. Сменяй го по най-бързия начин с нещо качествено. Аз препоръчвам Hipro.

тия са пълни боклуци, вземи фортрон или nJoy (има модели с пасивно PFC - точно такъв ти препоръчвам да търсиш)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тия са пълни боклуци, вземи фортрон или nJoy (има модели с пасивно PFC - точно такъв ти препоръчвам да търсиш)

до сега нищо не съм чувал за Hipro ,но съм се запътил към фотрон даже вече съм го избрал... и май тъй ше е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до сега нищо не съм чувал за Hipro ,но съм се запътил към фотрон даже вече съм го избрал... и май тъй ше е...

На нашия пазар са най-известни със захранванията за лаптопи, например лаптопите Acer са с такива захранвания.

Фортрон също е добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И FSP, и NJOY са посредствени, особено румънския боклук, а  Hipro-то е много по-добро и от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И FSP, и NJOY са посредствени, особено румънския боклук, а  Hipro-то е много по-добро и от двете.

значи да взимам Hipro-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи да взимам Hipro-то ?

За тези пари определено Хипрото е по-добро от FSP, Njoy и CM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.