Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си взех HD 3850 512 ддр3 pci на стария ми компютър сложих го ,но компютъра ми гасне та прочетох ,че тези захранвания Codegen са голям боклук а моето е такова та въпроса ми е ако сложа един fortron 400 ще има ли проблем и ще ми гасне ли компютъра пак?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква ти е цялата конфигурация. Също така провери да нямаш подути кондезнатори по дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ASrocksata2-glan

атлон 5000+ x2 

2 gb ddr2 ram

hdd wd 160gb 

подути кондензатори няма :)

На проблемното захранване провери ли? Ако имаш и външна карта провери и при нея. Ако имаш друго захранване може да пробваш с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На проблемното захранване провери ли? Ако имаш и външна карта провери и при нея. Ако имаш друго захранване може да пробваш с него.да в момента съм 

да в момента съм със проблемното захранване.със друга карта съм и няма проблем.друго захранване освен това нямам просто си мисля че проблема е в захранването защото не издържа картата... не че на захранването е повредено обаче нещата написани на него не са верни или от това което съм чел по други форуми съм останал с такова впечатление. във видеото съм 100% сигурен че проблема не е защото го пробвахме в един приятел на няколко игри и няма никакъв проблем ,а аз щом влезна в интернет,гледам някакво клипче или пусна някоя игра и компютъра се рестартира или се показва един син екран на който пише нещо за нов hardware или software

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да в момента съм със проблемното захранване.със друга карта съм и няма проблем.друго захранване освен това нямам просто си мисля че проблема е в захранването защото не издържа картата... не че на захранването е повредено обаче нещата написани на него не са верни или от това което съм чел по други форуми съм останал с такова впечатление. във видеото съм 100% сигурен че проблема не е защото го пробвахме в един приятел на няколко игри и няма никакъв проблем ,а аз щом влезна в интернет,гледам някакво клипче или пусна някоя игра и компютъра се рестартира или се показва един син екран на който пише нещо за нов hardware или software

A с каква външна карта си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ati redeon x1300 със нея съм в момента

Избери опцията, когато има проблем компютъра да не се рестартира, за да видим каква грешка ти дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костов, още в първия пост става ясно, а и автора много правилно се е досетил, че проблема е именно в гадното захранване. 3850 си е сериозен консуматор и Кодегена не издържа. Радвай се, че само гасне, а не е изгоряло и да отнесе със себе си и други компоненти. Сменяй го по най-бързия начин с нещо качествено. Аз препоръчвам Hipro.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ASrocksata2-glan

атлон 5000+ x2 

2 gb ddr2 ram

hdd wd 160gb 

подути кондензатори няма :)

Имам подобен компютър със същата карта и процесор, използвам го като медиа център за филми и музика, захранването е Hipro 350W 49лв с ддс.

Това е най-евтиния вариант за захранване без да е пълен боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Костов, още в първия пост става ясно, а и автора много правилно се е досетил, че проблема е именно в гадното захранване. 3850 си е сериозен консуматор и Кодегена не издържа. Радвай се, че само гасне, а не е изгоряло и да отнесе със себе си и други компоненти. Сменяй го по най-бързия начин с нещо качествено. Аз препоръчвам Hipro.

тия са пълни боклуци, вземи фортрон или nJoy (има модели с пасивно PFC - точно такъв ти препоръчвам да търсиш)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тия са пълни боклуци, вземи фортрон или nJoy (има модели с пасивно PFC - точно такъв ти препоръчвам да търсиш)

до сега нищо не съм чувал за Hipro ,но съм се запътил към фотрон даже вече съм го избрал... и май тъй ше е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до сега нищо не съм чувал за Hipro ,но съм се запътил към фотрон даже вече съм го избрал... и май тъй ше е...

На нашия пазар са най-известни със захранванията за лаптопи, например лаптопите Acer са с такива захранвания.

Фортрон също е добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И FSP, и NJOY са посредствени, особено румънския боклук, а  Hipro-то е много по-добро и от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И FSP, и NJOY са посредствени, особено румънския боклук, а  Hipro-то е много по-добро и от двете.

значи да взимам Hipro-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи да взимам Hipro-то ?

За тези пари определено Хипрото е по-добро от FSP, Njoy и CM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.