Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,купих си декодер x-tremer, сложих му антена също extremer пише усилване 20db но ужасно качество. Пробвах нормална стайна антена (т.е една пръчка стърчаща нагоре) работата се подобри но на рекламите картината прескача иначе качеството е 100%. Въпроса ми е как да реша проблема с тези антени каква да взема за да се оправя всичко и да си върви нормално. От Търново съм но явно сигнала тук е по слаб. Дали този тип антена ще ми оправи проблема http://prodavalnik.com/televizionna-stayna-antena-silver-crest-s-usilvatel-na-signala-i41409363 

Редактирано от jasonnnn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш сложи външна антена , дори да е от старите, пак ще има по-добър ефект от вътрешната. Ако нямаш такава възможност колегите да кажат кой модел от вътрешните антени е с по-добро усилване за да ти свърши работа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да дам отговор, но съветвам да го направят специалисти. Прави се замерване в коя посока сигнала е най-добър и накъде трябва да бъде обърната антената. Със стайна антена не мисля, че ще стане. Нашата е външна и кабела към нея е дебел колкото 2-3 пръста. Антената е покрита. Не трябва да има клони или други предмети пред антената. Пречат на сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,купих си декодер x-tremer, сложих му антена също extremer пише усилване 20db но ужасно качество. Пробвах нормална стайна антена (т.е една пръчка стърчаща нагоре) работата се подобри но на рекламите картината прескача иначе качеството е 100%. Въпроса ми е как да реша проблема с тези антени каква да взема за да се оправя всичко и да си върви нормално. От Търново съм но явно сигнала тук е по слаб. Дали този тип антена ще ми оправи проблема http://prodavalnik.com/televizionna-stayna-antena-silver-crest-s-usilvatel-na-signala-i41409363 

Колега, какво имаш предвид под "лошо качество"? Картината излиза на квадрати или застава на стоп-кадър, или нещо друго?

PS: Не е заяждане, но наистина е важно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, какво имаш предвид под "лошо качество"? Картината излиза на квадрати или застава на стоп-кадър, или нещо друго?

PS: Не е заяждане, но наистина е важно

Ами имаше линии по диагонал и самата картина прескача ( това е антената с усилвател уж ) пък с нормалната си антена няма чак толкова големи проблеми само от време на време картината прескача иначе качеството е супер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами имаше линии по диагонал и самата картина прескача ( това е антената с усилвател уж ) пък с нормалната си антена няма чак толкова големи проблеми само от време на време картината прескача иначе качеството е супер

Не съм голям спец, но това с линиите на диагонал е много странно, може самата антена Xtreamer да не е читава. А това с прескачане на картината най-вероятно е от слаб сигнал. Моят съвет е да пробваш с външна антена. За да имаш "непрескачаща" (или "незамръзваща" на моменти) картина, силата на сигнала трябва да е >40% (поне при моя цифров тунер е така).

Аз бях си купил една вътрешна плоска антена Филипс, уж с усилване, е*а ми се майката... Просто се оказа, че антената е тотален боклук.... А в София с друг вид Филипс антена нямам никакви проблеми и то на място без пряка видимост)...

Редактирано от Audio Jedy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dox.bg/files/dw?a=308f2e80dd ето видео какво прави от време на време.Предимно го прави по време на реклами накоято и да е телевизия,някой се път се задържи и няма проблеми но все пак е дрзнещо от време на време да го прави. Явно решението е външна антена. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://http://dox.bg/files/dw?a=308f2e80dd ето видео какво прави от време на време.Предимно го прави по време на реклами накоято и да е телевизия,някой се път се задържи и няма проблеми но все пак е дрзнещо от време на време да го прави. Явно решението е външна антена. :)

Линка, който си дал не е към видео файла! Колкото до външната антена - една такава би ти свършила работа:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://http://dox.bg/files/dw?a=308f2e80dd ето видео какво прави от време на време.Предимно го прави по време на реклами накоято и да е телевизия,някой се път се задържи и няма проблеми но все пак е дрзнещо от време на време да го прави. Явно решението е външна антена. :)

Oooooo, това е съвсем различно нещо, колега !!! Проблемът НЕ е в антената, а това е някаква липса на синхронизация м/у декодера и телевизора !!!

Оправи си линка, че така както си го поснал не води директно до клипчето в dox.bg !!!! ИЗтрий http:// в началото на линка ти, че е два пъти!

Линка, който си дал не е към видео файла! Колкото до външната антена - една такава би ти свършила работа:

Публикувано изображение

Просто е постнал два пъти http:// ... изтрий едното и ще те прати до линка.. Виж клипчето, интересно е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е постнал два пъти http:// ... изтрий едното и ще те прати до линка.. Виж клипчето, интересно е :)

Да, вече го видях клипчето (просто при мене като изтриех едното http:// под хром и нищо не се отваряше, та трябваше да го направя през мозилата)! Мен ме съмнява кабела чрез който е свързан декодера с телевизора (може би това имаш в предвид със синхронизацията)?!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към, автора ако е сложил антена (която е със  допълнително захранване), да провери дали е изключено +5V, захранването към нея от настройките на приемника.

Защото ако е така, то сега става мини късо съединение.

+5V, се избира, само ако антената е "тип пръчка", (която няма допълнително захранване):

Публикувано изображение

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към, автора ако е сложил активна антена (която е със  допълнително захранване), да провери дали е изключено +5V, захранването към нея от настройките на приемника.

Защото ако не е , то сега става мини късо съединение.

+5V, се избира, само ако антената е тип пръчка, (която няма допълнително захранване).

Какво ще рече "тип ръчка"? +5V се подават към "Активна антена" т.е. такава, която има активен дипол - пример:

Публикувано изображение

А допълнителното захранване се ползва само в случаите, че декодера (телевизора) не могат за подават +5V.!

Нека автора на темата каже какво точно ползва, че не става ясно от първия му пост?!

Въпреки това мен ме съмнява свързването между декодера и телевизора (имал съм доста такива случаи и за това съмненията ми са в тази посока)!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка е оправен. Свързването между телевизора и декодера в момента е с нормален кабел за антена ( не е скарт,не е hdmi ). Антената в момента е Публикувано изображение В момента от менюто на декодера опцията "захранване на антена" е ИЗКЛ. Какво трябва да е ? за този тип антена ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+5V, се избира, само ако антената е "тип пръчка", (която няма допълнително захранване):

Публикувано изображение

Тук обаче грешиш. Пасивната антената тип "пръчка" не е нищо друго освен парче тел на което не му е необходимо захранване.

5v. се използва за захранване на активни антени без собствено захранване ;)

Като подхванах темата за антени, то ще споделя нещо:

- Като пасивна антена в райони със слаб сигнал  с успех можете да използвате добрите стари стайни антени тип "сдвоени пръчки" за аналогови телевизори.

Колегата jasonnnn дори е публикувал снимка на такава антена.

Постигането на оптимална картина става с регулиране дължината на перата и ъгъла между самите пера. 

Повтарям, че 5v не трябва да бъдат включени за подобен род антени.

Сега и на темата / въпроса. Като гледах клипа, то според мен е добре  да потърсите техник, който да погледне самия телевизор, но преди това опитайте всички възможни начини за връзка между декодера и телевизора.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка е оправен. Свързването между телевизора и декодера в момента е с нормален кабел за антена ( не е скарт,не е hdmi ). Антената в момента е Публикувано изображение В момента от менюто на декодера опцията "захранване на антена" е ИЗКЛ. Какво трябва да е ? за този тип антена ?

Изключено, щом не е такава антена която, да ползва +5V.

Тази е най обикновена антена за ефирна аналогова телевизия. Но това не значи, че няма да работи и за цифрова.

Ако сигнала при вас е достатъчно силен, не е нужно да сменяте антената. В противен случай ще трябва да вземете антена с допълнително захранване и по голяма усилване.

Редакция: Колега Black Power имал съм досег с антена тип пръчка, на приемник Strong SRT 8113 (ърви с антена в комплекта) в упътването хората са написали, че антената (не помня

колко и беше усилването, мисля, че 5dB) , трябва да се включи+5V, от настройките на декодера. В действителност си усилва сигнала.

Както съм имал и досег до обикновените  стари стайни телескопични антени (но това е друга тема).

Не казвам, че може да има изключение. Само споделям.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключено, щом не е такава антена която, да ползва +5V.

Тази е най обикновена антена за ефирна аналогова телевизия. Но това не значи, че няма да работи и за цифрова.

Ако сигнала при вас е достатъчно силен, не е нужно да сменяте антената. В противен случай ще трябва да вземете антена с допълнително захранване и по голяма усилване.

E, няма да работи за цифрова, като комшията гледа с такава ? :D

По темата: приятеснява ме фактът, че декодерът е свързан с телевизора с антенен кабел... Но само си гадаем тук, тъй като дори не знаем модела на декодера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение И с 

И с такива модели опитах положението е същото даже малко по зле. декодера е X-TREMER DTV-X4 RF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам проблема не е постоянен. Появява се от време на време,но е дразнещ,и все пак къде е проблема антената или връзката декодер - телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам проблема не е постоянен. Появява се от време на време,но е дразнещ,и все пак къде е проблема антената или връзката декодер - телевизор ?

Декодерът има RF-модулатор, да... Я му разгледай настройките, нещо май не се разбират с твоето DaeWoo телевизор... Някакъв асинхрон е между ТВ и декодер... Имаме спец по радио-телевизия във форума - Стефан, дано ти види темата и да се включи, може да даде някакво логично обяснение от техническа гледна точка...

ЕТО И ДРУГИ С ТВОЯ ПРОБЛЕМ !!!!! :

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=426059&sid=41dbe5218b3f1906b0d30956cae22462

Цитирам: "Има го този ефект при този модел декодери. Видеосигнала към модулатора е с много високо ниво и срива синхронизацията. Ако има начин включи ги към скарт или чинч входовете. Ако няма, потърси си гаранционната карта и обратно в магазина."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със пръчката, която автора на темата е показал, ще трябва да включи +5 V, за да усили сигнала.

Иначе ,ако пак няма ефект, както казах, се взема една читава антена със допълнително захранване (не от ментетата xtreamer и тем подобни). Например: на Strong, Philips и т.н.

Ако автора не се намира в голям град , а в малко населено место, се взема външна антена (+ коаксиален кабел)

Стига на Jasonnnn, да има къде да я постави

П.П.Лично имам антена а Hama Flat 23, която усилва до 23 dB. И съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаааа! Антената не виновна за нищо. Когато има проблем с антената, то тя картината замръзва или наподобява пикселизация или изобщо не се появява. Проблема е или в самия телевизор или в начина на свързване. Ако се използва RF модулатора, то е възможно и от него да идват нещата т.е неправилна настройка или фабричен дефект. Ако има възможност да се изпробват всички възможни свързаности между декодера и телевизора

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Велико Търново е града. Ще пробвам да го свърза със SCART дано има промяна. p.s Скъп ли е Scart кабела ?

За 3 до 5 лв мисля, че може да намериш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой би ли ми казал оптималните настройки за "пропорция" вариантите са 16:9 pan scan , 4:3 letter box ,4:3 full ,16:9 wide screen, auto.резолюция има от 576i до 1080p, Видео изход : RGB или CVBS, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Koobenot
      Имам технически проблем с TV STAR T910 USB PVR, когато постая USB Flash в устройството, флашката загрява и в рамките на няколко седмици спири да работи. Изваждайки я цялата пари. Опитах се да свържа флашката към устройството посредством USB 2.0 A Male - A Female кабел (като този), с цел да не загрява, но през кабела не я разпознава. Идеи как мога да отстраня проблема? Възможно ли е да не се подават 5V на конектора за Flash памет, защото свързвайки същата флашка посредством кабела към PC, си работи нормално?
    • от ImagineMe
      Здравейте!
      Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?
    • от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ
      Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

• от loranst looa
      Здрасти , имам нужда от съвет купих си преди няколко дни ей такава антена за Интернет https://www.olx.bg/ad/wifi-kradets-na-internet-bezplaten-internet-s-3000mw-ralink-adapter-ID5En0v.html но въобще не върши работа само засилва сигнала на кодираните мрежи , а свободни мрежи въобще не намира . Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става .     На мен по- скоро ми трябва някаква изключително мощтна антена която да прихваща сигнал от някоя отворена - свободна мрежа , а не да пробвам да хаквам заключена мрежа . Проблемът е че около мен явно няма на близко такава свободна мрежа или има една две но се появят отвреме на време и изчезват и всеки път като пробвам да вляза в тях нещо не става сащото показва 1 чертичка . За това ми трябва някаква наистина мощтна антена която да прихваща и увеличава сигнала от свободни мрежи.  Ако може препоръчайте ми нещо наистина ефективно защото аз се колебая между  още няколко   тази https://www.olx.bg/ad/wifi-antena-ID6dJvv.html  или 
      тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschna-antena-usilvatel-bezplaten-internet-adaptor-ID5zLYs.html
      или тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschnata-wi-fi-antena-ID6fyby.html

Моля да предложите нещо ефективно . 

• от callpchelp
      Събираме, стари работещи или леко повредени или компютри, лаптопи, таблети, телефони, принтери, дискове, клавиатури, мишки, монитори, колонки, камери, USB устройства, телевизори и приемници за цифрова телевизия. Те ще бъдат реставрирани и подарявани на домове, училища и нуждаещи се семейства, които нямат средства да закупят. Изпращането по куриер ще бъде за сметка на тези които ни ги изпращат или лично предаване.
      Ако попаднат при нас  по-скъпи истройства, ще бъдат продавани, като средствата от тях ще бъдат изпращани на бедни, нуждаещи се от лекарска помощ или специални лекарства.
      Ще публикуваме снимки и клипове в нашата фейсбук страница и уебсайт, на всяко извършено дарение. При изпращане на пари към банкови дарителски сметки, ще приложим снимано копие на банковия ордер за извършения превод.
      Надяваме се да намерим много благородни хора! Благодарим! Благодарят ви и бъдещите усмихнати лица!
      С позволение на администратоите, мога да публикувам линк, към публикацията в сайта ни. Ще се радваме на разпространение и помощ.
      Това не е реклама идеята е обмисляна доста преди това с което започнахме да се занимаваме в IT сверата. Резултатите ще са налице и ще бъдат показани, както дарителите, така  и свършените дела.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.