Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет на всички.

Обмислям да сглобя един компютър, само за гледане на 1080p филми и да стои под телевизора. 3D няма да се пуска.

Чудя се 450лв. дали биха стигнали.

Спрял съм се на AMD A4 X2 4000. Удачен избор ли е процесор с вградено видео с оглед на това, че ще се ползва само и единствено за филми и youtube? 

500GB са ми напълно достатъчни. SSD-на този етап не.

Нямам стари части, които да ползвам. Мишка и клавиатура не ми трябват - имам. Кутия - имам проект за изработка, така че и тя не ми е необходима.

Желателно е дъното да има HDMI. Оптичен изход също, но предполагам той би оскъпил цената. След време бих взел и външна аудио карта за да вържа ресивъра през него. Би било добре машината да е тиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако целта на компютъра са само и единствено филми за около 150-200лв се взима един HDMI андройд стик + USB хъб и с минимум средства постигаш максимум ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако целта на компютъра са само и единствено филми за около 150-200лв се взима един HDMI андройд стик + USB хъб и с минимум средства постигаш максимум ефект.

Здравей. Ако трябва да съм честен имам такова - МК808В, но нещо не ми допада. Така и не успях да подкарам флаш от youtube - само аудио без видео...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е стар модел в момента има с 2 - 4 ядрени процесори и без проблеми се справят с изброените дейности.

За познат скоро поръчвах 3 броя и единствено ударихме на камък със камерата за скайп.

Погледни сайта на ITR имат маркови машини втора ръка с 6 месеца гаранция на съвсем прилични цени в малки кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гониш минимум разходи:

ASUS E45M1-M PRO W/APU E-450 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB CM ELITE 342 BLACK/MATX/NO PSU PSU FORTRON FSP300-60HCN Обща стойност - 363.30 лв. с ДДС

За HD филми и клипове няма да имаш никакви проблеми.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука е твоя сайт за  HTPC http://www.itx.bg/

Е тука има готов решения, нищо не пречи и да се сглоби подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sky.bg/Details.aspx?ID=22807

Това е предложение за захранване и кутия щом искаш да стой под телевизора. Идеално е за варианта които предложи techmaniac.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sky.bg/Details.aspx?ID=22807

Това е предложение за захранване и кутия щом искаш да стой под телевизора. Идеално е за варианта които предложи techmaniac.

Идеалната кутия за HTPC. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 342.28 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блгодаря на отзовалите се. Имам вече някакви насоки.

You're welcome. Ако имаш други въпроси, задавай си ги без да се притесняваш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД нямат процесор под 65 вата  докато интел имат  цяла серия  която е по 35 вата и ако искаш малка кутия  със захранване 120 вата ще трябва да се съобразиш и със това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД нямат процесор под 65 вата  докато интел имат  цяла серия  която е по 35 вата и ако искаш малка кутия  със захранване 120 вата ще трябва да се съобразиш и със това.

Е варианти много, и това беше първата ми идея. Нещо не намирам в Никем готови платки с интелски процесори, а по вено време имаше доста такива. Иначе има и други варианти - примерно INTEL-DCCP847DYE-BOX-NUC.

ПС: Това последното обаче май няма RAM, така че и това трябва да се има предвид.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bobcat/AMD-E%20Series%20E-450.html

Предложението на techmaniac си е екстра и въобще да се говори за висока консумация е смешно. Не виждам смисъл от Атом.

Колкото до готовите машинки на Интел там цените са безбожни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз клоня повече към неговото предложение, само кутията ще е друга. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-ITX /1150

G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX

4GB DDR3 1333 A-DATA

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

CM MINI 110 SLIM MINI-ITX

Общо 389лв.

Имаш още по-компактна кутия сравнена с cm mini 210 и дъно съобразено с изискванията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам смело предлагате кутии с решетки отгоре. Надявам се не си мислите, че са сложени за красота. Все пак телевизора, ще стои отгоре предполагам е с голяма широка стойка посредата. Другият вариант е да стои зад телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да сложи телевизора върху кутията ;)

Така съм ти разбрал изречението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Като предлагах кутията от Скай визирах такава маса а не самия телевизор върху кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето нови секции от последното десетилетие си имaт отделения в които голямa чaст от mini itx кутиите ще влезнaт без проблем. Но тукa сaмо aвторa знaе къдa и кaк ще му е нaй удобно дa го ползвa!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутиите които предложихте до сега са идеални, и няма начин да не паснат, без значение дали зад, под, над ТВ-то. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че автора вече е решил какво му трябва, но понеже интереса към подобни компютри/системи е голям все пак ще споделя и моето виждане за подобна система.

Както писах на предната страница за мен идеалния вариант е HDMI андройд стик. Наскоро имах удоволствието да си поиграя с такава джаджа и останах очарован.

Закачихме му един USB порт със собствено захранване, безжична клавиатура и мишка, 1tb външен твърд диск, usb звукова карта* и т.н ...............

Устройството струва 80 долара останалия хардуер излезе малко над 200 тоест за около 320-350лв се получи страхотен мултимедиен център.

Проблем се оказа единствено камерата все още търсим вариант да я подкараме но вероятно ще трябва да се купи нова съвместима с устройството.

*usb звуковата карта е напълно излишна но я имахме и решихме да я тестваме.

Вариант 2 

Hp Compaq Модел: 6005 Pro SFF 

Hp Compaq dc7700USDT

Hp Compaq dc7800p USDT

Цените са съвсем приемливи, сайта е читав и дават 6 месеца гаранция.

Дори предлагат машинки с лицензирана седмица.

Заради липсата на HDMI само трябва да се добави ниско профилна видео карта.

За третия вариант няма да споменавам щото хората с пари отиват и купуват, не питат по форумите.

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като дръпне един Блу-Рей и харда е запълнен. Демек и хард трябва да купи не само видеокарта. В крайна сметка не си струва парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.