Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Ползвам отскоро споменатата програма. При браузването ми сменя IP адреса, но ми е интересно дали като тегля нещо с utorrent връзката пак минава от там? Имате ли някаква идея по въпроса?

И изобщо какво ви е мнението за тези безплатни vpn програми? Вършат ли работа за p2p сваляне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VPN се ползва основно за сваляне от тракери, но няма добри безплатни, защото главно в държавите, в които е забранено свалянето на торенти ги ползват, а те имат пари, за да си плащат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VPN се ползва основно за сваляне от тракери, но няма добри безплатни, защото главно в държавите, в които е забранено свалянето на торенти ги ползват, а те имат пари, за да си плащат.

Аз затова я ползвам. В Германия съм сега малко, а тук имат лошият навик да пращат едни писма със солени глоби за тези сваляния. За браузването трафика ми минава през vpn от програмата, но като гледам май и на utorrenta от там минава. Дано да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На програма не бих разчитал, особено в държава където свалянето на пиратско съдържание се преследва. Относно vpn - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На програма не бих разчитал, особено в държава където свалянето на пиратско съдържание се преследва. Относно vpn - цък.

Имам обща идея какво е VPN, просто ми беше интересно специално за програмата която съм посочил, дали трафика от торент клиента минава през нея. Иначе мерси за линка към викито, но съм го прочел.

Ако знаете някаква добра безплатна алтернатива ще се радвам да споделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че една програма може да ти осигури сигурен виртуален тунел. Особено за п2п не е гаранция, че целия трафик минава от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че една програма може да ти осигури сигурен виртуален тунел. Особено за п2п не е гаранция, че целия трафик минава от там.

А някакъв друг начин има ли тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както по-горе са ти казали - закупуваш си сигурен тунел от провайдер, и настройваш ОС всички пакети да минават през него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, подкрепям и аз има вече доста алтернативи, но са платени. Отделно при ползването на подобна услуга е добре да видиш пазят ли логове и кога и как ги предоставят. Пише го на сайтовете им. За браузване има достатъчно безплатни алтернативи, но за други протоколи... Някои от тях предоставят тестов период и може да пробваш така.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно филтрира ISP-то ти, но по всяка вероятност това, което целиш може да се постигне, като вдигнеш един OpenVPN сървър в БГ и да прекараш целия трафик през него. Вземаш един стабилен рутер, примерно от класа на TL-WR1043ND и нагоре, флашваш с wrt фърм, а може и нещо за mikrotik да се огледаш. Добавяш и едно PicoIP, та ако ще е гарга да е рошава. Настройваш една дистанционна администрация. Вдигаш сървъра и си в играта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно филтрира ISP-то ти, но по всяка вероятност това, което целиш може да се постигне, като вдигнеш един OpenVPN сървър в БГ и да прекараш целия трафик през него. Вземаш един стабилен рутер, примерно от класа на TL-WR1043ND и нагоре, флашваш с wrt фърм, а може и нещо за mikrotik да се огледаш. Добавяш и едно PicoIP, та ако ще е гарга да е рошава. Настройваш една дистанционна администрация. Вдигаш сървъра и си в играта.

Голяма параноя ви тресе, че и сървъри вдигате. То ако става на въпрос не е гаранция, че и тука не ни подслушват де ама нейсе. Дайте да си изнасяме всичко на наши машини - мейли, уеб хостове, впн-и, ала-бала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности за мненията и идеите.

Иначе въпроса не е до параноя, а да не ми дойде писмо за няколко стотин евро защото съм тръгнал да свалям някой филм от торентите или примерно Top Gear поредицата. Не знам дали знаеш techmaniac, но специално в Германия следят за тези неща и редовно пращат глоби. Мисля че и тук някой питаше даже как да обжалва глобата. А аз лично съм виждал такова писмо където освен глобата пише примерно кой албум музика и филм си свалял от къде и от колко до колко и IP-то разбира се. Затова малко почнах да се интересувам от VPN и други начини да мога спокойно от време на време да свалям нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма параноя ви тресе, че и сървъри вдигате. То ако става на въпрос не е гаранция, че и тука не ни подслушват де ама нейсе. Дайте да си изнасяме всичко на наши машини - мейли, уеб хостове, впн-и, ала-бала.

А не братле, грешно си ме разбрал. Мен въобще не ми дреме, кой ме слухти. Е има го това нещо, ама ше мълча, че не е за приказка, обаче я си пия ркийката и си ми е много добре. ВПН-и съм си вдигнал, но не с цел криптиране, даже са по PPTP, просто ми трябва достъп до определени мрежи. Иначе до колкото разбрах момчето е в Германия и иска спокойно да си подръпва торенчета или да преодолее някои ограничения, които му налага доставчика за достъп до определени сайтове, а това, което написах е един от начините, който ми хрумна на първо четене и споделих :)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности за мненията и идеите.

Иначе въпроса не е до параноя, а да не ми дойде писмо за няколко стотин евро защото съм тръгнал да свалям някой филм от торентите или примерно Top Gear поредицата. Не знам дали знаеш techmaniac, но специално в Германия следят за тези неща и редовно пращат глоби. Мисля че и тук някой питаше даже как да обжалва глобата. А аз лично съм виждал такова писмо където освен глобата пише примерно кой албум музика и филм си свалял от къде и от колко до колко и IP-то разбира се. Затова малко почнах да се интересувам от VPN и други начини да мога спокойно от време на време да свалям нещо.

Освен VPN, задължително ще ти трябва и SSL или т.н. SSL VPN за по-сигурно. Въпроса е, че нямаш много безплатни алтернативи.

Аз не съм живял в Германия, и не знам как стоят нещата там, но и не споря с теб. Чувал съм и от други че там е така, няма спор. Просто мисълта ми бе, че една програма няма как да ти гарантира 100 процентово предпазване от следене.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен VPN, задължително ще ти трябва и SSL или т.н. SSL VPN за по-сигурно. Въпроса е, че нямаш много безплатни алтернативи.

OpenVPN предлага именно това, което си описал т.е. връзката се криптира, а трафика минава по UDP така, че по всяка вероятност подобна схема би му свършила работа.

п.п. Не знам за вас, но аз си сипах едно :beer:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм живял в Германия, и не знам как стоят нещата там, но и не споря с теб. Чувал съм и от други че там е така, няма спор. Просто мисълта ми бе, че една програма няма как да ти гарантира 100 процентово предпазване от следене.

Днес пробвах 6 подобни програми като само тази работи читаво и бързо и уж целия трафик минава през нея. Пак с помощта на чичко гугъл разбира се намерих списък с top5 и top10 на платените и безплатни такива. Тази която сега ползвам е уж най-популярната безплатна. Засега няма да си усложнявам излишно живота и да вдигам сървъри или нещо подобно. Така или иначе не съм постоянно в Германия, а накъдето ме засилят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не кажеш на някой приятел в България да ти изтегли това, което искаш и да ти го качи в някое хранилище/облак или нещо подобно? Нали доставчика вижда единствено трафика, като цифри и дестинация, а не като съдържание или бъркам. За всеки случай може да го архивра с парола (може и като .bin с парола) и те така. Или да му измисли някакво име прост с едно разширение .pdf ... и да де, схващаш ми мислата.

Надявам се с този пост не нарушавам правило някое...

В Германия няма ли онлайн услуги, където за 3-5 евро да си гледаш каквото си поискаш?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пробвах 6 подобни програми като само тази работи читаво и бързо и уж целия трафик минава през нея. Пак с помощта на чичко гугъл разбира се намерих списък с top5 и top10 на платените и безплатни такива. Тази която сега ползвам е уж най-популярната безплатна. Засега няма да си усложнявам излишно живота и да вдигам сървъри или нещо подобно. Така или иначе не съм постоянно в Германия, а накъдето ме засилят...

Описаните от мен неща се правят максимум за час и това барабар с кафето и поничките :) Освен това, пуснат веднъж ВПН-на, ще можеш да се кънектваш, където и да се намираш по света общо взето. Иначе това, което предлага Методи Дамянов в поста отгоре си е решение и нема кой да те пипне. Архив с парола и това е, само дето трябва да намериш мераклия да ти прави архивите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.