Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте харесал съм си два модела контролери NZXT Sentry 2 и Scythe Fan controler Kaze Master Black.Кой е по-добрият от двата какви са плюсове и минуси ?

Първият като е Тъч скрийн ще прави ли проблеми след време ? 

Редактирано от slavi2221 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се развали този тъчскрийн кво правим ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест ако се развали няма ли да може да се подмени ? Имате ли идея от къде в Българя мога да купя втория понеже го няма никъде ?

Редактирано от slavi2221 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че няма да е евтино, и не мога да кажа със сигурност. Това е лично мнение разбира се, не си длъжен да се съгласяваш с мен, просто си предпочитам бутончета пред тъчскрийни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега се спрях на Phobya TPC и как се слага температурният датчик и може ли да се сложи между процесора и радиатора???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега се спрях на Phobya TPC и как се слага температурният датчик и може ли да се сложи между процесора и радиатора???

След този въпрос , моя съвет е да не пипаш нищо по компютъра . Ако нещо ще се прави , да ти го прави друг човек .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да те попитам, защо ти е тоя фан контролер ?

Ако ти идва шумно и перката ти е 4пинова --> SpeedFan

С тия контролери можеш ти самия ръчно да регулираш вентовете, без да ти следи никакви температури и ако ги оставиш на ниски оборотите изобщо няма да усетиш, че проца ти грее яко. А иначе датчик всяко съвременно дъно си има диоди и термистор под процесора, можеш да следиш температурите с аида като например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След този въпрос , моя съвет е да не пипаш нищо по компютъра . Ако нещо ще се прави , да ти го прави друг човек .

Случайно вие от къде знаете ,че ще го направя ???? Попитах по случай тази снимка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук да не би да става дума за мнението на контролера на вентилатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно вие от къде знаете ,че ще го направя ???? Попитах по случай тази снимка .

като гледам датчика не е между процесора и радиатора а е от задната страна на ламаринката дето държи охлаждането - същия ефект може да се постигне със залепването на датчика за ламарината на цд-то.

виждал съм прецакани видеокарти по подобен начин - сменил глупака вентилатора на охлаждането, обаче не го вързал към видеокартата или директно към захранването да не се регулира, а към конектора за вентилатора на чипсета (или пък мушнал датчика за вентилатора между ребрата и си мислел че той ще седи там и ще мери вярно)... да ама чипсета не греел и производителя на дъното не сложил вентилатор, но в биос настроил по подразбиране ако се сложи вентилатор да се регулира според температурата на чипсета... както ти казаха контролерите са безполезни от както в дъната взеха да вграждат контролери за регулиране на оборотите. при това там температурата се вземаше първоначално от външен датчик под процесора, а вече от термодиод в самия процесор или чипсет и температурата се отчита на момента, а не след 5-10 минути...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата пита "От къде знам че ще прави нещо" ? Ами не знам , и за това  съм посъветвал и това .

След този въпрос , моя съвет е да не пипаш нищо по компютъра . Ако нещо ще се прави , да ти го прави друг човек

Два въпроса от страна на автора който олекват  темата и я правят  несериозна и несъществена .

Харесал е нещо , спрял се на нещо , пита се от къде да се купи и накрая ...... може и да не правя нищо .

Ами информация по повод някаква снимка , само по себе си причина за тези питания ли е ?

Успех в начинанието желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че няма смисъл от контролер е пълна глупост. Какво правим например ако имаме 6 вентилатора а дъното дупки само за 3. И всичките не са pwm. Да не говорим ,че в препоръките за дъна никой не обръща внимание на фактора управления на вентилатори,давай да е asrock,че по-тънко или асус щото сме чували че е добро. А като правило и двете марки на блестят с прецизно управление на вентилаторите. Аз ползвам от около 2 години втория който автора си беше избрал и съм изключително доволен. Когато не играя вентилаторите са на по 500 оборота или направо спирам двата на капака горе на кутията и щайгата не се чува иначе като трябва яко вятър,слушалките на ушите врътките на макс и айде. Сензорите са повече за ориентировка не с тях да си следиш температурите на процесора например. А колкото до "тъпия" въпрос за сензора между охладителя и процесора,някои хора го правят,но с необходимите знания,апаратура и най вече подходящи сензори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте харесал съм си два модела контролери NZXT Sentry 2 и Scythe Fan controler Kaze Master Black.Кой е по-добрият от двата какви са плюсове и минуси ?

Първият като е Тъч скрийн ще прави ли проблеми след време ? 

За да има смисъл от какъвто и да е контролер трябва да управляваш поне 4 вентилатора за 2 или 3 броя по-добре си спести парите и ги дай за добри вентилатори. Имах един контролер на Аerocool, но не останах очарован и го махнах. Имам няколко въпроса и ще мога да ти дам точен съвет дали си заслужава да дадеш 60-70лв. за контролер или не.

1. Колко вентилатора ще връзваш на контролера?

2. Какви са вентилаторите(точния модел)?

3. В каква кутия ще са монтирани и какъв е другият хардуер?

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам конфигурацията от подписа на автора, кутията (няма я написана) едва ли позволява повече от три вентилатора. Но той, като си е решил да слага фен контролер ще го сложи, макар и да няма смисъл от него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох съветите на някой колеги и аз се замислих и стигнах до извода ,че няма смисъл от него.Благодаря на всички който се включиха и споделиха мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.