Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пречи да предложа за 180-200лв. не просто GPS, а и сматфон. Lumia 820 и нагоре моделите имат offline GPS навигация. Купувате една поставка за стъклото и имате 2в1. Бих казал даже 3в1 защото може да се ползва и като камера (в случай, че искате да записвате пътя) при инцидент (не дай си Боже)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам закупуването на нокиа. Аз съм с N8 и редовно му ползвам навигацията.Един съвет само - не си взимай в никакъв случай GoClever - пълен боклук са им навигациите и нямат никакъв ъпдейт на картите - пълна трагедия! Ако взимаш отделна навигация - Garmin са може би най-добрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оки а на тези модели могат ли да се инсталират карти на европа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оки а на тези модели могат ли да се инсталират карти на европа

Ами поне за N8-та с 2-3 клика и можеш да свалиш карта на която държава си поискаш от цял свят чрез Ovi Suit-a. Ползвал съм картите на нокиа в няколко държави и имат доста добра точност и имат сравнително чести ъпдейти. Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам нокиа е66 с gps приемник но за по голямо удобство

искам да си купя някой от тези gps приемници струва ли си да си давам парите

или да си инсталирам ovi suite на e 66 и да си използвам нея а коя програма е по добра от ovi suite и garmin mobile xt за simbian

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя телефон е с прекалено стар софтуер. За него е по добре Гармина, но по новите карти на нокиа, смея да кажа че са поне толкова добри, колкото Гармина, ако не и по-добри. Ovi Suite-a се инсталира на компа, на телефона можеш само да си ъпдейтнеш картите до 3.0 версия мисля че поддържаше.По принцип е добре да вземеш нещо друго, защото тоя телефон е с прекалено малък дисплей. Н8-цата с нейния 3,5 инча ми идва леко малка за навигация, но пък ми е идеална като телефон, та ми върши перфектна работа де.Също така е добре да е с възможно по-голям диплей - според бюджета и наличните модели. Но ако смяташ да взимаш навигация до 100-ина лева... моето мнение е - по-скоро не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да се ползва и като камера (в случай, че искате да записвате пътя) при инцидент (не дай си Боже)

С едно малко пояснение. Това видеозаснемане няма правна почва в България и реално никой няма да обърне внимание. Виж, в Русия самите застрахователи задължават поставянето на такива устройства и там има такава нормативна база. Докато тук не само е незаконно, ами може и да си изпросиш глоба заради това... Че накрая и да те изкарат виновен, пък си имай видеозаписа, че не си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо какви са недостатъците на тези навигации които ги посочих по горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо какви са недостатъците на тези навигации които ги посочих по горе

Пробвай се да намериш ъпдейт за картите или на софтуера на някой от посочените модели... аз се счупих да търся нови карти за една навигация ГоКлевър преди няколко месеца... безуспешно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купих си garmin http://www.technopolis.bg/b2c/details/575101/P11080101/Navigatsionna-sistema-GARMIN-NUVI-42-OFRM-ONETIMEкакво ще кажете има ли свободни карти за европа и могат ли да се инсталират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, в Русия самите застрахователи задължават поставянето на такива устройства и там има такава нормативна база.

Наистина ли застрахователите задължават ?

Ако е вярно, предполагам няма да е достатъчно да сложиш какъв да е регистратор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а натози модел може ли да се инсталират карти за европа и за други континенти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а натози модел може ли да се инсталират карти за европа и за други континенти

Може, но може да ти се наложи да пиратстваш, че доколкото видях, картите на ГеоТрейд се плащат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха а сега нямам търпение да го тествам и не оставям батериата да се зареди до край

проблем ли е това защото обясняват че първото зареждане на литиево йонните батерии трябва да бъде 10 часа

може ли това да повлияе на батерията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността е малка, но все пак Ви препоръчвам след разреждането ѝ, да я оставите за 10-ина часа да се зареди хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а тези батерии на могат ли да се сменят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а тези батерии на могат ли да се сменят

те че се сменят, сменят се... ама колко е достъпна батерията(дали може да се смени без да се наруши гаранцията) и дали ще можеш след време да намериш батерия за съответния GPS е съвсем друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря много но при всички случаи това е по добро от nokia e66 за навигация нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря много но при всички случаи това е по добро от nokia e66 за навигация нали

Би трябвало... Ти ще кажеш. Ще чакаме да споделиш дали ти е харесала навигацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гармин имат едни от най-точните карти за западна европа,Има и доста екстри.За нашия регион по точни са картите на навтек.По-добро е от нокиа е66 като навигация,нокиа-та е по добра като телефон което всъщност е и предназначението му.Има форум за гармин, http://www.garminclub.bg/community/?board=4.0  там ще намериш доста отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли застрахователите задължават ?Ако е вярно, предполагам няма да е достатъчно да сложиш какъв да е регистратор ?

Ето ти няколко нещица: В Русия с видеорегистратор по-голямо застрахователно обезщетениеТе имат много голям проблем, че си имат цяла прослойка, който живеят само на застрахвателни обезщетения. Нарочно се хвъргат пред автомобила и после търсят големи обезщетения, защото лекари, с които работят им надписват нараняванията... А и мнгото други измами и рушветите, които се дават на полицаите, за да се напише, че не ти, а другата страна е виновна за ПТП-то... Въобще там са цъфнали и вързали...А ето и обратната страна: Австрия забрани видеорегистраторите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти няколко нещица: В Русия с видеорегистратор по-голямо застрахователно обезщетениеТе имат много голям проблем, че си имат цяла прослойка, който живеят само на застрахвателни обезщетения. Нарочно се хвъргат пред автомобила и после търсят големи обезщетения, защото лекари, с които работят им надписват нараняванията... А и мнгото други измами и рушветите, които се дават на полицаите, за да се напише, че не ти, а другата страна е виновна за ПТП-то... Въобще там са цъфнали и вързали...А ето и обратната страна: Австрия забрани видеорегистраторите

За тези неща зная, но въпроса ми беше за задължителното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези неща зная, но въпроса ми беше за задължителното.

Уредено им е в техният закон за Гражданската отговорност - ОСАГО. Различни компании имат различни изисквания, то при тях нещата са малко никакви (както винаги). Принципа най-често е: "Веднъж като направиш катастрофа по твоя вина - караш в такава машинка поне 1 или 3 години.Застрахователите имат право (до колкото си спомням) да избират налагат минимални изисквания (да кажем във видеото да се вписва и дата и час или да има и GPS модул, или по-скоро те ползват ГЛАНОС или както там беше руския еквивалент).И в горният линк ти цитирах статия, че ако има видеорегистратор в автомобила имаш право на по-голям лимит при обезщетение. От 25 000 рубли таван при липса на видеорегистратор до 400 000 рубли при наличие на регистратор.Или по цитираният в статията курс (не знам към коя дата е актуален) - от 1 215 лева максимално обезщетение (което е един Голф 3 или Форд Фиеста 97-ма) до 19 440 лева, което си е една нормална нова кола (не джип или нещо друго). Та аз ако карам кола за 4 000 лв там, ще си сложа такава машинка за видеорегистрация и ще я съобразя с изискванията на застрахователят ми, че с тяхното каране, надали ще остане здрава повече от 2-3 годинки...И не, не мисля, че е задължително, а препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вземай най евтината навигация с windows mobile, може да сложиш почти всякакъв софтуер за навигация, за разлика от марковите боклуци томтом и гармин

купих си garmin http://www.technopolis.bg/b2c/details/575101/P11080101/Navigatsionna-sistema-GARMIN-NUVI-42-OFRM-ONETIMEкакво ще кажете има ли свободни карти за европа и могат ли да се инсталират

моите съболезнования... тия са много назад с покритието в бг, търсенето на забутани селца и еднопосочните улици... и безплатни карти няма. в интерес на истината не съм виждал безплатна навигация с безплатни карти ( че може да си намериш кракната навигация с кракнати карти е друг въпрос). за да инсталираш карта или си плащаш лиценз или търсиш под земята... и в двата случая това е най слабата навигация в източна Европа... на дървото гармин менюто може да е на бг, ама търсенето на олигореница... и един куп неща не излизат при търсенето, но като минеш през мястото, ще видиш че го има на картата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.