Премини към съдържанието
Spaider

Препоръка за музика в колата

Препоръчан отговор

Трябва ми нещо много мощно за колата. Нещо което да може да гъне капаците. Бюджета е 2000 лева. Колата е Renault Scenic 1.9dci 2004, ако има някакво значение. Ще се радвам на всякакви предложения. Благодаря предварително.

П.С. Имам CD  JVC KD-R741BTEY 4x50w

Редактирано от Spaider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми със слуха или други проблеми имате ( по сериозни) ?

п.п. Нещо за нагъване на мозъчна кора ти трябва на теб.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми със слуха или други проблеми имате ( по сериозни) ?

п.п. Нещо за нагъване на мозъчна кора ти трябва на теб.

???

Това как да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш 2000 лева и  палиш Реното към някоя фирма  която монтират подобни неща. Там ако е нужно ще нагънат,изрежат залепят капаците и корите  и ще ти изработят  каквато музика искаш за колата.Ако си мислиш ,че само с накичването тук там на говорители  и 1 -2 усилвателя ще стане работата си се объркал зверски. Всичко се изчислява спрямо обема на салона и се избират и говорителите и усилвателите и мястото и начина на монтаж. Ако можеш се качи в един марков автомобил в който има  заводски сложена музика от 400 вата да чуеш за какво качество става дума  и ще ти направи впечатление че нищо не се гъне и не вибрира.Това което искаш е от чист келешлък и освен да си  спукаш тъпанчетата  друго няма да направиш.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

???

Това как да го разбирам?

Чук бе! Обикновен 5 килограмов чук, който не само капаците ти на колата ти ще огъне, ами и други части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти. Брат ми има Астра Ф комби. Направиха му 2 отделни Бас каси за багажника в които има 2 басови говорителя Херц 15-ки. За задностоящите вместо оригиналната облегалка има голяма каса с 2 говорителя 10-ки А-Крафт, среди и над тях има 2 "високи" , предна линия врати  Херц 6-ци, табло "високи" Херц, задни врати 8-ци Херц. Всичко е правено за него с усивалтел JBL и същия кондензатор.

Тези снимки са правени преди да се наредят всички неща, както трябва!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джангър ще вдигаш значи... В едни далечни времена(преди 4-5г.) помня как колега на брат ми го забираше от нас, и вече като е на 500м. от къщата ни се подразбираше, че идва той. Не знам какво използваше за средночестотен и високочестотен диапазон, но както и да е, да разбереш какво слуша беше невъзможно. Знам само, че CD-то беше на марката "Alpine" а в багажника имаше сигурно 100л бъчва с говорител от прословутата марка "Ground Zero", е той за това караше и Рено Лагуна - Комби. Искаш да деформираш колата си без налични пособия(чук, вария, копач) ? Е това със сигурност ще ти свърши работа, единствения проблем тук е, че не знам дали 2 бона ще ти стигнат за да направиш нещо подобно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само кабелите са му 200 лева а да не говорим за усилватели , говорители и  кутиите за тях.Ще му се на момчето да забива съученичките  ама  не става толкова лесно както той си го мисли. Това на снимката отгоре  е супер смешно и грозно направено. Заврени са  2 сандъка в багажника и  това  било голямата музика с един метнат отгоре усилвател.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само кабелите са му 200 лева а да не говорим за усилватели , говорители и  кутиите за тях.Ще му се на момчето да забива съученичките  ама  не става толкова лесно както той си го мисли. Това на снимката отгоре  е супер смешно и грозно направено. Заврени са  2 сандъка в багажника и  това  било голямата музика с един метнат отгоре усилвател.

Чак 200лв за жица едва ли, ама и до там може да се стигне ако попадне на фирма в която работят пичулари завършили миналата година, да го вземат за майтап. Отиди някъде, в някой кар-аудио магазин и поискай да ти погледнат колата и съответно монтират най - доброто за парите си. Смени си плеърчето с някое по - добро и тогава чуй как ще звучи колата, според мен няма да ти трябва съндък в багажника. Пък и нали се досещаш, че ако вземеш силна музика тя от своя страна иска достатъчен ток, може да се наложи смяна на акумулатор, добавяне на кондензатор, а от там съответно бюджета набъбва. ;) П.П. Имам приятел който преди близо 2 години си смени музиката в Пежо 307(2007г.) с говорители на Harman-Kardon, звука е чуден като за кола. Обрули се сума пари но си струва на 100%. Повярвай ми, за 2 бона могат така да ти обслужат колата от към саунд, че ти е бедна фантазията. Ами представи си утре, че ти се наложи да заминеш на някъде да товариш колата до таван ? От там идва демонтаж на усилватели, кондензатори, каси и бурета.  За 500-600лв. си взимаш спокойно някое пайнерче/херц та дори + усилвател който ще ти раздуят главата ако я слушаш повече от 20 мин. при положение на потенциометъра в крайно дясно.  :ph34r:

Редактирано от Накaтa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това което искаш е от чист келешлък и освен да си  спукаш тъпанчетата  друго няма да направиш.

Това не го мисли ;) Не е твой проблем.

Само кабелите са му 200

Аудио кабели с бушон са 25-30 лева. Имам такива. 

Не съм някой, който тепърва започва да се занимава с car audio знам г/д за какво става дума. Просто исках да видя и вашите мнения. Мислех си за нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/308101/P11080501/Avto-koloni-INFINITY-BASSLINK

Това го слушах на живо в местната техно бакалия и вадеше перфектен бас. Може да започнеш от нещо такова. Мой познат даде 1 000 лева за музика на "Пасат 5.5" и не ми хареса изобщо как свиреше. Не си спомням фирмата, но нещо рязали, нещо отливали, нещо тапицирали и други подобни.

Виж тук дали ще намериш нещо подходящо:

http://www.aval-bg.com/

Ако искаш да си блъскаш жилището без строителна техника виж това:

http://aval-bg.com/products/product_id/363/category_id/13/Pioneer+TS-W8102SPL

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата може да се заключи.

Можеше да споделиш с какво си се сдобил, или направо да ни покажеш как изглежда вече проектът ти. Е ако всичко не е било на шега... де.  :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах това бури и този усилвател, акумулатор, кабели и кондензатор от брат ми.

Със "здраве" да си ги слушаш дълги години напред !  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ми изтри обектичното мнение.

Статия по научната страна на нещата http://premium-a-class.ru/content/view/9/15/

Има и други неща за четене по сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудио кабели с бушон са 25-30 лева. Имам такива. 

Че са 25-30лв да,има такива,НО този усилвател който си взел,ако го включиш към 8квадрата захранващ кабел (тези за 30 лв са такива)ми се струва,че ще стане доста интересно.За подобни мощности хората(които знаят какво правят) слагат кабели от порядъка на 22-50 квадрата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че са 25-30лв да,има такива,НО този усилвател който си взел,ако го включиш към 8квадрата захранващ кабел (тези за 30 лв са такива)ми се струва,че ще стане доста интересно.За подобни мощности хората(които знаят какво правят) слагат кабели от порядъка на 22-50 квадрата.

22-50 квадрата.  :D  Освен от енергото, откъде другаде мога да взема кабел 25 квадрата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

22-50 квадрата.  :D  Освен от енергото, откъде другаде мога да взема кабел 25 квадрата?

Ами продават се кабели специално за тази работа.Консумацията на този усилвател може да достигне 200 ампера и си трябва як кабел и много сериозен акумулатор и алтернатор иначе ще мигаш с фарове по нощите и ще ти гасне колата
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще обикалям по магазините и ще видя какви продават. Относно акумулатора брат ми ще вземе някакъв. Кондензатор..... Искам да попитам каква роля играе кондензатора? Как се свързва? Какъв бихте ми препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.