Премини към съдържанието
vesko93

Ubuntu инсталация не буутва

Препоръчан отговор

Здравейте. Опитвам да инсталирам Ubuntu 12.04 (x64) и Windows 7 Ultimate x64 на една машина. Снощи инсталирах Windows и всичко върви по мед и масло, но Ubuntu инсталацията не се буутва. Опитвам да правя инсталацията с флашка, понеже DVD-то ми не работи. Windows-а е инсталиран с нея. Проверявах MD5 - добре е. Опитах да запиша Ubuntu на флашката с : UNetBootIn, Universal USB Instaler и UltraISO. Резултатът е един и същ - черен екран, след което се зарежда Windows. Даже BIOS ъпдейтвах, също без успех. Машинката е ASUS K50IN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли дали като сложиш флашката с Ubuntu биос на лаптопа я вижда? Провери ли тази флашка на друг компютър? И как реши, че флашването на биос ще ти реши проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох го като възможно решение в Ubuntu форумите. Иначе лаптопа си я вижда флашката. На другия компютър резултата е абсолютно същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Опитвам да инсталирам Ubuntu 12.04 (x64) и Windows 7 Ultimate x64 на една машина. Снощи инсталирах Windows и всичко върви по мед и масло, но Ubuntu инсталацията не се буутва. Опитвам да правя инсталацията с флашка, понеже DVD-то ми не работи. Windows-а е инсталиран с нея. Проверявах MD5 - добре е. Опитах да запиша Ubuntu на флашката с : UNetBootIn, Universal USB Instaler и UltraISO. Резултатът е един и същ - черен екран, след което се зарежда Windows. Даже BIOS ъпдейтвах, също без успех. Машинката е ASUS K50IN.

За да запишеш Убунту с Уиндоус се използва този инструмент.Има предвид обаче, че ако решиш да останеш само с Убунту, ще трябва да направиш чиста преинсталация.

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах Wubi ще ми инсталира Ubuntu върху Window-ски партишън, а аз го искам на отделен. Оставил съм едни 150 GB специално за него и го искам като отделна независима от Windows операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах Wubi ще ми инсталира Ubuntu върху Window-ски партишън, а аз го искам на отделен. Оставил съм едни 150 GB специално за него и го искам като отделна независима от Windows операционна система.

От написаното по-горе не става много ясно:

Здравейте. Опитвам да инсталирам Ubuntu 12.04 (x64) и Windows 7 Ultimate x64 на една машина.

Дано не си прецакал нещо с флашването...

Иначе пробвай следното - когато буутва задръж Shift, за да влезнеш в GRUB избираш F6 и чекваш "nomodeset" .Така би трябвало да се стартира инсталацията.

P.S. Ако си с Нвидия видео, черният екран не е изненада! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. Ако си с Нвидия видео, черният екран не е изненада! :D

Същото важи на 100% и за ATI ;) Само на интелско видео не съм срещал този проблем!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че проблема идва от EFI биоса. От настройките на биоса трябва да се забрани, и пак да се бутне. Има възможност и флашката да не е направена правилно. Препоръчвам тази програма за целта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@luckyboy нищо не съм прецакал. Хората по-просто е нямало как да го направят. Просто е дебилоустойчиво.

@techmaniac това е една от трите програми, с които опитах и не стана.

От цялата работа излезе, че просто флашката ми явно не е била подходяща за целта, което не мога да си обясня предвид, че 24 часа преди това инсталирах Windows най-спокойно. Както и да е, пробвах с друга флашка и всичко мина по мед и масълце. Problem solved. Благодарско на всички за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да запишеш Убунту с Уиндоус се използва този инструмент.Има предвид обаче, че ако решиш да останеш само с Убунту, ще трябва да направиш чиста преинсталация.

И що? Би ли ни обяснил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.