Премини към съдържанието
peppone1

Как да разпознаем пиратско CD по външни белези?

Препоръчан отговор

Здравейте, как мога да разбера дали един диск е оригинален, без да го тествам с програма, доколкото знам се проверява по серийния номер, гравиран по вътрешната гривна на диска, но може би има записвачки, които със записа да прогарят и надпис в тази област. Също CD-Rom диска се отличава от CD-R по отражателната повърхност и браздите на всеки отделен трак, които не се виждат при CD-R. Има ли други разлики или да се доверя на каталожния номер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е целта на занятието?

Матрица винаги се различава визуално от записан диск. Винаги е по-дълготрайна. Записаният е по-чувствителен на надраскване и има стареене, в зависимост от производителя на носителя.

Оригиналните дискове обикновено имат многостранична книжка (Artwork).

Като качество на звука - няма разлика, ако са добре направени. Срещат се оригинални, предимно от българси изпълнители направени от некачествен източник като MP3. Поради малък тираж често вместо матрица се използват и записани дискове. Примери много.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото качвам музика и искам да са оригинални, въпроса е дали мога да се доверя само на логото или и то може да се имитира. Копирал съм дискове  и се губи качеството. Може би пиратските се записват на същото място, от където издават оригиналните, но без права, на половин цена и без обложки, поне така мисля.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде какво качваш с тези нулеви познания? И как точно ги копираш че се губи качеството? И как го разбра? За стандартно audioCD ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, обикновено аудио CD, копирал съм го в Image (.nrg) формат и звука не е същия като оригнала. Какви познания толкова трябва да имам за да копирам един диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подсказки:: EAC и Lossless Материал за четене предостатъчно. http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2900127

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз от толкова отдавна не съм попадал на пиратски музикален диск, че ми стана интресно дори! по принцип оригиналният диск наистина може да се познае по дебелата книжка към него, но има много руски копия, които също са с дебела книжка. Ако дискът е на български изпълнител - няма какво да се притесняваш, защото тях никой не ги пиратства. ако е на чужд - преди им слагаха едни неприатни сребърни стикери отпред, за да докажат, че е оригинален. Иначе за качеството на звука - определено предпочитам Loseless, защото се губи най-малко от оригинала!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подсказки:: EAC и Lossless Материал за четене предостатъчно. http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2900127

Аз нали точно за тази недодялана програма пуснах тема по-горе, че не може и един диск да запише, първо го изгаря и после ти съобщава че не става, а при рипване на почти всеки диск открива грешки и докато ги коригира може да го върти няколко часа, докато не издуха CD-плеъра.

Гледах по магазините дискове със стикер, а на обратната страна пише CDR 80 GU. Вече и оригинален диск не може да се намери, освен на български поп-фолк изпълнители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали точно за тази недодялана програма пуснах тема по-горе, че не може и един диск да запише, първо го изгаря и после ти съобщава че не става, а при рипване на почти всеки диск открива грешки и докато ги коригира може няколко часа да го върти, докато не издуха CD-плеъра.

Гледах по магазините дискове със стикер, а на обратната страна пише CDR 80 GU. Вече и оригинален диск не може да се намери, освен на български поп-фолк изпълнители.

С коя програма не можеш да запишеш, и какво се опитваш да запишеш не стана ясно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нищо на никого не е ясно.

Lossless по дефиниция означава без загуби, така че при правилен рип копието е напълно идентично с оригинала. Е, няма да е матрица и има стареене, но на качествен носител ще продължи да се чете поне 10 години. Боклужи като Princo след няколко месеца пожълтяват и стават нечитаеми и като минимум прескачат.

Младежо, не се пъни да качваш никъде нищо,  В интернета има почти всичко в Lossless. Естествено със съотвертните Cue + Log.  И като ги имаш ще имаш и абсолютно точно копие на оригиналния диск. Нарочно ти дадох линк към онази тема, там са няколко милиона потребители от цял свят и ако нещо не е така ще има отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ти не си ме разбрал, аз не говоря за Lossless, а за суров формат Image Recorder (Nrg), който уж е пълно копие, за разлика от разширението Cue, което не може да раздели подтраковете, както да събере и Data информация (видео и аудио музика, както е първия албум на Тату и др.). Чел съм онази тема десетки пъти, нали тъкмо там ги качвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно там пък посмътно няма да те оставят да качиш образ, уж еднакъв от неро или подобно. И какъвто и да е неправилен рип, без офсет и нещо некомпресирано от някой Lossless кодек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Image образа го качвам на друго място, в rutracker е разрешено само в Lossless, допуска се и неточен рип със статус "сомнительно", понеже всеки оригинален диск съдържа грешки, в защита от копиране. За щастие все още се намират оригинални западни албуми, на сносна цена, с пълните обложки и каталожен номер. Очевидно някои студия прогарят само серийния номер, без логото на фирмата, но така беше едно време, сега пиратския диск е обикновен CD-R, който веднага се разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.