Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!От снощи имам някакъв проблем с лаптопа и бих искал да ми помогнете да го реша.Така, снощи ми бяха изключили неправилно лаптопа т.е. той беше само на зарядно и е изключен направо от мрежата.Да спомена, че зарядното ми е с някакъв проблем и не зарежда батериятса, но си работи нормално иначе.Та проблема, е че от снощи не иска да се включи.Зарядното светва, т.е. уж работи натискам power бутона но нищо не се случва.От около 20-30 последователни опита веднъж запали до логото и се изключи.Имам съмнение за зарядното но някъде четох, че може и данъто да е, затова се допитвам до вас какво да правя.В малък град съм и не знам ще намеря ли като моето зарядно.Лаптопа е Dell Inspiron 1545.Благодаря и лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обезателно трябва да пробвате с друго зарядно. Ако имате познат с подобен лаптоп да вземете от него за тест ще е най-добрия вариант, ако ли не - някой с мултицет да замери дали изобщо подава някакъв ток.Иначе "ново" зарядно, ще ви струва към 30-40 лв. - > Dell Slim 90w 19.5V 4.62A

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо занеси лаптопа на сервиз. И защо си държал проблемно зарядно, което не рарежда батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото ми писна да сменям зарядни на всяка година.То бива горене ама чак пък толкоз...явно има нещо дефектно в тоя лаптоп.Преди малко пробвах зарядното от на сестра ми HP - то, което е с кръгла букса но за мое учудване стана и сега лаптопа работи :D Сега остава да си поръчам още едно зарядно( те вече станаха 5-6 вкъщи, ще си ги колекционирам :D )

Благодаря на всички, темата може да се счита за изчерпана :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото ми писна да сменям зарядни на всяка година.То бива горене ама чак пък толкоз...явно има нещо дефектно в тоя лаптоп.Преди малко пробвах зарядното от на сестра ми HP - то, което е с кръгла букса но за мое учудване стана и сега лаптопа работи :D Сега остава да си поръчам още едно зарядно( те вече станаха 5-6 вкъщи, ще си ги колекционирам :D )

Благодаря на всички, темата може да се счита за изчерпана :beer:

Не е нормално да горят така, трябва да се потърси проблема.Взимайки ново нищо не решаваш.

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално да горят така, трябва да се потърси проблема.Взимайки ново нищо не решаваш.

Не знам за какво решение на проблема можем да говорим при това качество на електроенергията в България... но може би един UPS или някаква друга защита би намалила вероятността от повреда на новото захранване.Важно е да се отбележи, че захранванията на лаптопите (предполагам и на много от другите уреди) е добре да бъдат свързани към заземени контакти.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво решение на проблема можем да говорим при това качество на електроенергията в България... но може би един UPS или някаква друга защита би намалила вероятността от повреда на новото захранване.Важно е да се отбележи, че захранванията на лаптопите (предполагам и на много от другите уреди) е добре да бъдат свързани към заземени контакти.

Аз как 10 год нямам проблеми с ел. енергия в България?Да, един UPS би свършил работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз как 10 год нямам проблеми с ел. енергия в България?

късметлия... знаеш ли колко народ е проплакал от напрежение под 200В в контактите... или такова превишаващо 300В?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък изпълнението на ел инсталациите е катастрофално. В старият апартамент, като включиш нещо в контакта в спалнята, всички контакти в кухнята изключват за няколко секунди. Проблема е по-скоро в инсталацията.ПС. Разбира се, това е само предположение :)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че при мен е от инсталацията.Живея в къща и никога не сме имали проблеми с инсталацията (претоварване и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни причини за проблема :

1. Повредено зарядно

2. Повреден чаржджър на захранването , причинен от повредено зарядно

3. Повреден чипсет .

Съвет - ако няма възможност да се пробва с друго зарядно ,или при проба с такова нещата отново са в изходното проблемно състояние , то тогава не остава друго освен предложението на Емо - сервиз. Дано проблема е в зарядното , при всяко друго нещо ремонта е от 70 до 200 лева . Понякога проблема е и нерешим . Да не бъдем за сега толкова черногледи .

Успех и дано всичко се размине с дребни пари за зарядно .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че при мен е от инсталацията.Живея в къща и никога не сме имали проблеми с инсталацията (претоварване и т.н.)

Но чак пък такъв карък със зарядни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си качествено зарядно. За китайките е напълно нормално да горят. Също така препоръчително си вземи 90 ватово. Ако на лаптопа му трябва 65 ватово, то на новото ще му е по-широко около врата, няма да се товари толкова и ще живее по-дълго. Ако фабрично е бил с 90, то препоръчвам новото да е 120 ватово, но те са по-скъпички и е вече въпрос на възможност. Не се води по това колко оригинално се води дадено зарядно, а по теглото му. Изключение са slim http://www.ges.cz/images/pictures/m/mwntbsl.jpg Леки и тънки са, но са хубави. Линка е примерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото ми писна да сменям зарядни на всяка година.То бива горене ама чак пък толкоз...явно има нещо дефектно в тоя лаптоп.

Не е дефектен лаптопа.Може би консумацията му е по-голяма.На моя НР също за 4 години,4 зарядни смених...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.