Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Привет отново,

Надявам се да не изглежда като реклама, но попаднах на SSD Intel 520 Series и тъй като не ми е приоритет, но звучи зверски примамливо бих искал съвети и мнение има ли мсисъл и понеже е по- стара серията заслужава ли си да се намали двойно обема за сметка на новата 530. Честно 250 кинта не са ми излишни в момента и се двуомя много дали няма да падат скоро цените така или иначе или дали няма да излезне нещо революционно като модел скоро. Моля ако някой следи тенденциите да сподели :)

Благодаря предварително,

Наздраве  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, взимай, толкова по-бързо е от HDD, че дали е нов или стар модел, едва ли ще усетиш разлика в скоростта (между двете ссд-та). Виж сега, ако има някакви други плюсове новият модел, трябва да изчакаш мнение на някой, който е запознат по в детайли ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново,

Надявам се да не изглежда като реклама, но попаднах на SSD Intel 520 Series и тъй като не ми е приоритет, но звучи зверски примамливо бих искал съвети и мнение има ли мсисъл и понеже е по- стара серията заслужава ли си да се намали двойно обема за сметка на новата 530. Честно 250 кинта не са ми излишни в момента и се двуомя много дали няма да падат скоро цените така или иначе или дали няма да излезне нещо революционно като модел скоро. Моля ако някой следи тенденциите да сподели :)

Благодаря предварително,

Наздраве  

Взимай го! Цената е супер, а и бранда не е кой да е. А ако чакаш тепърва да излезе нещо ново и революционно...ще има да почакаш доста.  ;) Пък и новото (ако и да излезе) сам разбираш, че поне в началото, ще е на доста солени цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ивайло Пецев
      Здравейте,
      Минаха няколко месеца от както си сглобих новата конфигурация с голяма ваша помощ. Сега мисля да дам някой друг лев и за SSD, затова пак се допитвам до вас. Изобщо не съм запознат с тях по простата причина, че никога не съм се интересувал и никога не съм имал конфигурация от такъв клас, че да си заслужава SSD, но мисля, че в края на 2019 е вече напълно нормално всеки да има. Дори не знам какъв бюджет да отделя, но ми се иска да е поне 1 TB, видях това, и че има доста голямо намаление, но после го видях същото в никем с цена 344, така че явно намалението му не е чак толкова голямо.. Благодаря предварително на всички отзовали се.. 😄
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Teodora Minkova
      Здравейте. Да започна от там, че почти нищо не разбирам от хардове и памети. Доста четох по въпроса и останах с впечатлението, че най сигурния вариант за съхранение на ценна информация е чрез вътрешен хард диск. Четох за hdd и ssd, и избрах да е hdd поради по предвидимото му скапване и възможност за реакция преди всичко да се е затрило. От тук-там разбрах, че най добре е да е NAS хард, но не знам дали не е ок да е друг тип. Спрях се на https://www.speedcomputers.biz/tvrd-disk-western-digital-caviar-red-pro-2tb-7200rpm-64mb-cache-sata-iii/ но заглеждам и черната им серия, която не е NAS, и не знам кое да избера. Нямам наблюдения към никоя марка и не знам дали WD са добър избор. Смятам в близко бъдеще да закупя и още един вътрешен хард, за бекъп на този. Заедно с харда, който ще закупя ще ми трябва и кутийка, или докинг станция, която да свързвам към лаптопа, но не знам дали си заслужава да взема докинг станция, или една обикновена кутийка би свършила същата работа, с изключение на удобното клониране на дисковете. Гледам из описанията на докинг станциите, че пише boot from disk - това означава ли, че ако на харда има ОС, мога да заредя ОС на лаптопа от харда в докинг станцията ? Изобщо нищо не разбирам...
      Имам и 3 стари харда, от които искам да извлека файлове и снимки, ако изобщо работят... но единия е с AMP изход. Има ли такива кабели или някакъв начин да пробвам дали работи, или изобщо да не се занимавам (нямам спомен какво е имало на него)
      Моля за мнение, съвет, и всякаква друга информация....
      NAS хард ли е по добър избор?
      Коя марка?
      Докинг станция, или кутийка?
      Какво да гледам в описанията на докинг станциите и кутийките?
      Извинете за многото въпроси  

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
  • Дарение

• Добави ново...