Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет отново,

Надявам се да не изглежда като реклама, но попаднах на SSD Intel 520 Series и тъй като не ми е приоритет, но звучи зверски примамливо бих искал съвети и мнение има ли мсисъл и понеже е по- стара серията заслужава ли си да се намали двойно обема за сметка на новата 530. Честно 250 кинта не са ми излишни в момента и се двуомя много дали няма да падат скоро цените така или иначе или дали няма да излезне нещо революционно като модел скоро. Моля ако някой следи тенденциите да сподели :)

Благодаря предварително,

Наздраве  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отнасяй го,но от селските-по-евтино е!

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, взимай, толкова по-бързо е от HDD, че дали е нов или стар модел, едва ли ще усетиш разлика в скоростта (между двете ссд-та). Виж сега, ако има някакви други плюсове новият модел, трябва да изчакаш мнение на някой, който е запознат по в детайли ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет отново,

Надявам се да не изглежда като реклама, но попаднах на SSD Intel 520 Series и тъй като не ми е приоритет, но звучи зверски примамливо бих искал съвети и мнение има ли мсисъл и понеже е по- стара серията заслужава ли си да се намали двойно обема за сметка на новата 530. Честно 250 кинта не са ми излишни в момента и се двуомя много дали няма да падат скоро цените така или иначе или дали няма да излезне нещо революционно като модел скоро. Моля ако някой следи тенденциите да сподели :)

Благодаря предварително,

Наздраве  

Взимай го! Цената е супер, а и бранда не е кой да е. А ако чакаш тепърва да излезе нещо ново и революционно...ще има да почакаш доста.  ;) Пък и новото (ако и да излезе) сам разбираш, че поне в началото, ще е на доста солени цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Gogo456
      Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!
    • от VladkoJ
      Здравейте
      Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.
      Мерси
    • от GeorgiDG
      Здравейте, искам да съживя малко един стар лаптоп HP ProBook 4525s като му сложа някакво нсикобюджетно SSD, но да има няккакъв ефект все пак.
      Тествах съвместимостта онлайн на сайта на crucial и ми изкарва съвместимост с Crucial MX300 275GB SATA 2.5" 7mm (with 9.5mm adapter) Internal SSD.
      Възнамерявам да сложа HDD-то на мястото на CD-то, а на негово място да сложа SSD.

Въпроса ми е до колко може да се вярва на такива скенери и има ли други начини за проверка, посъветваха ме да видя в някой чужд форум или сайт някой ако е слагал SSD на същата машина е най-сигурно, че няма да има проблеми?
      И другото което ме интересува- понеже ползвам графични програми от рода на Photoshop, който не е много здравословен за SSD-то, изобщо залужава ли си тая галимация, като така и така трябва да инсталирам програмите на твърдия диск за да не скапя SSD-то или има някакъв номер с презаписите?

Машината е толкова стара, но ми е служила вярно толкова години и не искам да я продам за 100 лв, а да я посъживя малко, но заслужава ли си изобщо?
      170-200лв не са голяма инвестиция, ако и кача поне с 30% производителноста, та какво мислите, понеже аз съм малко лаик в хардуерно отношение?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.