Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
slav.bg

Съвет за избор на рутер до 30 лв.

Препоръчан отговор

Интернетът който ползвам е 100 Mbts. на Булсат(ако има значение). 

Устойствата които ще се вързват са: настолен комп. ; лаптоп ; два смартфона и смарт телевизор на който ще се гледат свалени HD филми. За парите които ми се дават, предполагам няма да е върха на сладоледа, но не съм крайно притенциозен. Вазното е като си гледаме филми през WiFi , да не насича, и да използвам нета през една стена разтояние.

КАкво ще казете за този Белкин, който в момента е на промоция в Техномаркет. http://www.technomarket.bg/products/09134274/belkin-f9k1009az-n150-router

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да гледаш HD филми на телевизора и да не искаш да засича филма през Wi-fi свързаността.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да гледаш HD филми на телевизора и да не искаш да засича филма през Wi-fi свързаността.

Разбира се, че има начин да на засича! Зависи колко му е ъплоуд скоростта и с какъв рутер разполага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има начин да на засича! Зависи колко му е ъплоуд скоростта и с какъв рутер разполага.

Да но рутера няма да е за 30 лева, а и като включим още няколко компютъра заедно с други мрежи и шумове в раойна нещата стават проблемни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш че ще гледаш онлайн филми без проблеми  докато към мрежата са закачени 4 устройства просто забрави за това .

Това което си написал че ще се свързва е доста за да са нещата без проблем при едновременна работа . Не става въпрос дали си претенциозен или не , става въпрос за това че с рутер за 30 лв, нет с такава скорост като посочената от теб и толкова устройства , нещата винаги ще са проблемни .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mда, ще е добре да се вземе нещо за повечко пари, но в в случай че авторът не може да си позволи повече от 30-ина левчета, може би най-подходящият вариант ще е нещо от сорта на TP-Link TL-WR740N.

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай напъни се още малко и вземи нещо читаво.Евтиното винаги излиза по-скъпо!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш този и си свиркаш: TP Link

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че и як и мощен рутер да вземе , все пак нещата му зависят от това каква скорост получава от доставчика . Ако плаща обща такса за тв и интернет 20 лева , всякакви свети за рутери отпадат . Скоростта от 100Mbts /s е толкова изтъркано като  меродавност нещо  че няма повече на къде .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че и як и мощен рутер да вземе , все пак нещата му зависят от това каква скорост получава от доставчика . Ако плаща обща такса за тв и интернет 20 лева , всякакви свети за рутери отпадат . Скоростта от 100Mbts /s е толкова изтъркано като  меродавност нещо  че няма повече на къде .

Би ли пояснил?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля ,че човека иска да гледа филми не през нета а през домашната си мрежа . От комп към ТВ .

Аз съм с 1 настолен ,2 лаптопа и 2 телефона с този рутер - http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR740N

Връзката в домашната мрежа е със скорост 9 МB в секунда (реални) и повечето филми си ги гледам без проблем , то и сам може да се сметне каква скорост ти е  нужна като разделиш МB на филма на времето на филма .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В домашна мрежа няма да има проблем, освен ако канала не се запълни и от други устройства които се закачат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли пояснил?

Какво точно не си разбрал ? Това че ако доставчика ти за цената от 6-7 лева на месец ( цена в пакета със ТВ от Булсатком ти предоставя  от около  2 MB/s реална скорост няма как с какъвто и да е рутер да поддържаш 4 устройства в безжична мрежа без проблем по отношение на скоростта  ?Мисля че това го разбираш прекрасно .

Дано не съм прав и скоростта на доставка в този случай  да е по- голяма . На Булсатком при ниските тарифи рядко скоростта стига до 3MB/s реални скорости . Вържеш ли 2 лаптопа към рутера при такава скорост на доставка  и с единия гледаш клипове във Vbox примерно , другия умира на мига по отношение на скоростта . Пуска се и там клип и насичането е на лице веднага . Това е видяно , пробвано , доказано .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за гледане на филм от домащна-та мреза, на телевизора. Не през интернет.

А колкото до самия интернет, то наистина е 100 Mbits по оптока до нас, но не той е въпрос на темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за гледане на филм от домащна-та мреза, на телевизора. Не през интернет.

А колкото до самия интернет, то наистина е 100 Mbits по оптока до нас, но не той е въпрос на темата.

В домашна мрежа няма да има проблем, освен ако канала не се запълни и от други устройства които се закачат. :)

Май не четеш какво ти се отговаря, а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами скоростта на интернет ти е точно въпроса и под въпроса на темата . Остави тези 100 Mbt/s , казах го вече , това е стандарт , а не реална скорост . Кажи колко плащаш на месец , за да ти кажа дали 2 лаптопа и телефон ще могат да ти работят едновременно като хората .Рутера дали е този , дали е друг , дали струва 30 или 70 лева ,дали ще е трансфер и  300mbt/s  ако скоростта на доставка е ниска ( пример - сваляш със по малко от 3-4 MB/ s  ) то тогава можеш спокойно да си вземеш какъвто и да е рутер до 30 лева 150Mbt/s  и когато използваш едното устройство и сваляш нещо на него  , то другите ще трябва да са режим изчакване , или да се използват за четене на нещо .

Рутера не е устройство който повишава първоначалната доставена скорост .

По отношение на гледането на филми по системата "Компютър -телевизор " ще кажа следното :

Ако телевизора има USB и поддържа необходимия формат , то гледането на филми за мен има само един правилен начин , и той е :

Сваляне на филма - копиране (прехврляне) на флашка -отнема 4-5 минути - слагане на флашката в телевизора -гледане на филма .

Защо за някакви 5 мин (трансфера от PC на флашката ) компютъра трябва да работи с часове , за да се постигне ....същото ?  За удобство предполагам . Защото да се направи движение по включване и изключване на флашката е тежък и отнемащ много време изморителен труд .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, колко мъка има по тоя свят...Към автора: Взимай един от TP-link-овете които сме ти предложили - тоя на XECUTIONER-a май даже е по-добре и си свиркай. Ще ти поддържа задоволителна скорост и не би трябвало да е проблем да си гледаш филмите на телевизора, стига другите у-ва да не натоварват рутера с торенти например.Към останалите - не задълбавайте в офтопика. Човека има конкретен въпрос, вие тука разтягате лукуми... Вместо да попитате човека какъв телевизор ползва и как смята да stream-ва видеото към телевизора, защото има много варианти за това, вие му предлагате да си играе да прехвърля на флашка...Ако става на въпрос, вкъщи съм с такъв ТП-линк(какъвто съм предложил) и той се справя чудесно с 3 лаптопа, 1 таблет и 1 телефон...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако живееш в квартал, в който Булсат са на оптика 100 Mbt/s е реалната скорост, която получаваш. Цената само на интернета е 12 лева, но трябва да е в пакет с телевизия!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Булсатком не разпространяват интернет , това се прави от фирми сключили договори с тях или от такива изкупени от тях . Ползвал съм пакета им със 100 Mbt/s - 45 лв и казвам най-отговорно - такава скорост няма . Договора вече е в небитието именно поради тази причина.

Автора може да си я провери сам , но не през сайтове , а за целта си има автономни програмки независещи от нищо друго . Може да види и скоростите си на сваляне .

Колкото до флашките при гледане на телевизия -дали някой ще  го мързи или не му се занимава си е за негова сметка . Аз никога няма да оставя да се товари процесор и видеокарта ( независимо колко )   с часове .... за да гледам филм на телевизора . Всеки си знае за себе си какво и що ще прави, и всеки си има мнение , моето е такова и не ангажира никой .

За да не правим локуми както е казал колегата по-горе , автора да си види скоростта на доставка , да си прецени и да си вземе рутер до 50 лв. максимум , аз бих препоръчал някой от моделите на TP-Link в този ценови клас . Ползвам такъв и при мен работи отлично .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно не си разбрал ? Това че ако доставчика ти за цената от 6-7 лева на месец ( цена в пакета със ТВ от Булсатком ти предоставя  от около  2 MB/s реална скорост няма как с какъвто и да е рутер да поддържаш 4 устройства в безжична мрежа без проблем по отношение на скоростта  ?Мисля че това го разбираш прекрасно .

Дано не съм прав и скоростта на доставка в този случай  да е по- голяма . На Булсатком при ниските тарифи рядко скоростта стига до 3MB/s реални скорости . Вържеш ли 2 лаптопа към рутера при такава скорост на доставка  и с единия гледаш клипове във Vbox примерно , другия умира на мига по отношение на скоростта . Пуска се и там клип и насичането е на лице веднага . Това е видяно , пробвано , доказано .

Аз всичко съм разбрал, но ти изглежда не си и има още много боб да ядеш за някои неща. Земи укроти малко топката и слез на земята. Принципно хич не ми се ще да влизам в спор с теб, щото по принцип не ме грее особено и съм на мнение, че всеки се оправя как намери за добре, за това няма и да ти отговоря на последващ пост. Обаче почти във всяка тема в подраздела напоследък чета твой постове, които са едни такива назидателно-високомерни, а в същото време въвеждат в заблуждение и не са съвсем компетентни. И тъй като форума е за взаимопомощ решавам да го спомена. Сега няма да навлизам в подробности, какво, кое и как, просто ми се иска да се поогледаш и зачетеш малко в други мнения и да не подхождаш все едно твоето мнение е коректив. Както казах примери няма да давам, но вземи и цитираното тук и постовете в темата. Още в първия пост автора е уточнил, че му трябва трансфер във вътрешната мрежа, което не знам какво общо има с доставчика, да не говоря, че е добре да се поосведомиш за мрежите на основните доставчици в София и страната и кой къде се намира. Кой от кой купува, наема, какви скорости поддържа, каква технология ползва. И за да не съм съвсем голословен, ще кажа че това, което цели автора на темата може да се постигне, естествено, че не и с отделения бюджет но ти не се изказвай така:

( а пост #16, или #19 пък изобщо не искам да ги коментирам, които са много далеко от истината), защото въвеждаш в заблуждение. Ще кажеш с тоя клас рутер какво може да получи, за повече ще предложиш адекватно решение. Толкова от мен. Целта на поста ми не е да те поправям или да ти давам наклон, а да отбележа, за да не остава автора с грешно впечатление от настоятелните ти постове, защото може да се вгледа в останалите и да намери решение.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в първия пост автора е уточнил, че му трябва трансфер във вътрешната мрежа, което не знам какво общо има с доставчика, 

Има общо, защото именно от доставчика зависи ъплоуда му, който ще ползва за вътрешната мрежа от компа към тв-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има общо, защото именно от доставчика зависи ъплоуда му, който ще ползва за вътрешната мрежа от компа към тв-то.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо , дори и да нямаш никакъв нет достатъчно е да имаш рутер за да имаш вътрешна мрежа . Дори при мен като изключа модема мрежата си повишава скороста от 9 на 10 MB/s

Между другото автора ако реши да си купува Tp-link TL-WR740N то да го купи от офис на Близу . Продават го на цени без никаква надценка мисля 29,90 или нещо такова , минимум 5 лв ще си спести .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо , дори и да нямаш никакъв нет достатъчно е да имаш рутер за да имаш вътрешна мрежа . Дори при мен като изключа модема мрежата си повишава скороста от 9 на 10 MB/s

Автора на темата иска да ползва вътрешна безжична (WiFi) мрежа. Интересно ми е, как при изключен рутер и без дори да има нет, то той (нета) ще прелети до телевизора? Наистина, четете по-внимателно преди да пишете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата иска да ползва вътрешна безжична (WiFi) мрежа. Интересно ми е, как при изключен рутер и без дори да има нет, то той (нета) ще прелети до телевизора? Наистина, четете по-внимателно преди да пишете!

Приятел айде моля те, да не коментираш неща, в който ти е още много рано да вземаш участие. Умишлено избегнах коментар в началото. Усещай се по на време. Не искам излишни спорове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.