Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свързване на лаптоп към WiFi

Виж решението Разрешен от ScD,

Препоръчан отговор

Здравейте !Реших се и аз да напиша моя проблем тъй като прегледах доста теми и не видях хора с подобен проблем..Та.. днес си купих рутер на TP-LINK WR740N, инсталирах го на  PC-то всичко е наред.. имам си WiFi и се свързах с телефона.. Обаче лаптопа не ми позволява да се свържа към мрежата. До името на мрежата има един червен Х.. Пробвах какво ли не.. сумати време търсих и не намирам решение.. (модела на лаптопа е DELL INSPIRON N5010).. Та ако някой може да ми отдели време и да ми обясни как да се оправя ще бъда адски благодарен.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали си си включил безжичната карта на лаптопа. Също така виж да не си инсталирал допълнителен софтуер, с който работи безжичната карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали си си включил безжичната карта на лаптопа. Също така виж да не си инсталирал допълнителен софтуер, с който работи безжичната карта.

Ако ми обясниш как да проверя това... Само да кажа че без проблем се свързвам с други мрежи..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми обясниш как да проверя това... Само да кажа че без проблем се свързвам с други мрежи..

Колегата ScD е прав. Кой е настройвал рутера? Имаш ли достъо до него. Безжичната мрежа с парола ли е или е свободна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро в уиндоуса са запазени грешни настройки за мрежа с това име.

Колегата ScD е прав. Кой е настройвал рутера? Имаш ли достъо до него. Безжичната мрежа с парола ли е или е свободна.

Смених името. Явно преди човека който е ползвал лаптопа е бил свързан с мрежа със същото име. Благодаря ви много ;д Честно.. цял ден си блъсках главата :|

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Незнам дали тук да задам този въпрос,но ще опитам и ще бъда благодарен ако ми отговорите!?  Купих си KINAMAX TS-9900 wi-fi усилвател,прехваща много мрежи но само две са свободни/некодирани/ но лаптопа ми /HP 620/ не мозе да се свърже-по точно уиндолс неможе да се свърже-така исписва!? Проверих мрежовата карта и нейният драйвър-дава че работи добре,с програмата за отстраняване на неисправности ми показва- проблем с мрежов адаптер или точка на достъп,и нещо свързано с DNS! Имам НОКИА Х-тя ги улавя всички!??-какво не е наред? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

ВКЛЮЧЕТЕ КОПЧЕТО НА ЛАПТОПА ЗА ВРЪЗКА С БЕЗЖИЧНИТЕ МРЕЖИ!

КОПЧЕТО Е НЯКЪДЕ ОТПРЕД ИЛИ ОТСТРАНИ ИЛИ ОТЗАД НА САМИЯ ЛАПТОП! МИСЛЯ , ЧЕ НЕ Е ОТДОЛУ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Живко Тенев
      Здравейте, бих искал да ми помогнете със свързването към WiFi мрежа на стар лаптоп. Лаптопа се свързва с директен кабел и има интернет, но не мога да се свържа със wifi връзка. Става въпрос за Windows xp защото не съм много запознат. Благодаря предварително за отделеното време https://prikachi.net/image/oYecp ето и линк към проблема 
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване