Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Както виждате опитвам се да запиша икона за да я сложа в един форум, обаче тука няма PNG формат или GIF например. Някои, които наистина има понятие от тези неща нека да ми помогне защото се опитвам да променям иконките и други неща в един форум и търсих някакви икони, които изискват адоб илюстратор, но си нямам и на понятие как се използват тези файлове  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужната опция е в 'Export', а не в 'Save As' (мисля, че пак е в менюто File) - Illustrator е редактор на векторна графика, а PNG и GIF са растерни формати, затова е нужно изнасяне, а не директно съхраняване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужната опция е в 'Export', а не в 'Save As' (мисля, че пак е в менюто File) - Illustrator е редактор на векторна графика, а PNG и GIF са растерни формати, затова е нужно изнасяне, а не директно съхраняване.

Извинявам се ако ви ангажирам по някакъв начин, но ще може ли по-простичко да ми обясните как да направя така, че да запиша иконата (ключ) например и да я сложа в форума?Сега опитах да запиша иконата в PNG, като избрах "export", но то се записва цялата картинка, а не само определена икона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази програма няма простички неща, всеки път като погледна нашия графичен дизайнер как работи с тази програма и се сдухвам. хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако ви ангажирам по някакъв начин, но ще може ли по-простичко да ми обясните как да направя така, че да запиша иконата (ключ) например и да я сложа в форума?Сега опитах да запиша иконата в PNG, като избрах "export", но то се записва цялата картинка, а не само определена икона.

Извинявай, но какво разбираш под "икона"? Иконите в Windows са във формат ( ico. ), т.е. icons-икона. Само в този формат може да я използваш като действаща икона. От png. в ico. можеш да преминеш чрез конвертор, виж този линк ....www.convertico.com   Ако ще правиш картинка с прозрачна основа........???...ползвай Photoshop, и я запиши във формат PNG. От JPEG или JPG  можеш да преминеш в PNG  чрез "Paint" на Windows. Честно казано, варианти много, но не знам какво точно искаш да направиш. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.