Премини към съдържанието
iBonev

Съвет(и) относно избор на банка (за откриване на сметка)

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ще си откривам нова сметка и съм се спрял на Debit MasterCard. Безконтактната дебитна карта се предлага от - Fibank, ЦКБ, ДСК и Уникредит (съдържат линк към условията). В интерес на истината се обърках от толкова предложения и реших да се допитам до Вас!

На въпросната сметка/карта ще се превежда редовно работна заплата и пенсия. Често плащам в магазин с карта. Не правя плащания On-line, но опцията да мога е от важност, защото не знам кога ще ми скимне да купя нещо по Интернет от ebay, amazon др. през PayPal, ePay и т.н.

В момента съм клиент на ОББ, но мисля да преустановява отношенията си с тях в идните месеци.! Наясно съм, че всяка банка е кожодер, но сме зависими по един или друг начин от тях.

Като, че ли в момента съм се насочил съм Fibank, заради липсата на такса при теглене от всеки банкомат, което звучи хубаво, но и плашещо. Вие какво мислите по въпроса, коя банка ще ми препоръчате? Знам, че изборът се свежда до мен, но все пак искам да се допитам до повече хора (картодъжатели) и да чуя отзиви.

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За моите 34 години съм обиколил доста банки. Опита показва че когато няма такса за теглене има някаква годишна такса за обслужване на сметката.

От две години съм клиент на общинска банка и съм доволен,(работодателя ми я избра) има такса от 50 или 60ст. при теглене но няма никакви други годишни скрити такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатното теглене е заради -

6.
Такса поддръжка на карта
Debit MasterCard PayPass 1 лв. месечно

Ако искаш безпроблемно използване на карта навсякъде в интернет то си извади  VISA Electron . Не всеки работи с MasterCard .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм клиент на ФиБанк - коректни са.

За online плащания извън България ще ти е нужен Paypal акаунт.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@П.е.т.ъ.р, Общинска банка нямаме в града.

@welcome2, спрях се на Debit MasterCard защото е максимално близо до кредитната MasterCard (според описанието), а кредитните карти се приемат навсякъде заразлика от други.

PS Като тегля пари от чужд банкомат, гледам сумата да е голяма, че така и така 1 лв. заминава за теглене, освен ако не дърпам от такъв на банката, което понякога е невъзможно. Така, че въпросният 1 лв. такса обслужване + 0,50 ми се вижда разумно за месечна такса при условие, че други няма да има, докато сега, както съм на ОББ и месечно ми е 1,20 лв. като направя няколко тегления било то от банкомат на банката (+0,30лв) или друг (+1лв) и излиза даже повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@П.е.т.ъ.р, Общинска банка нямаме в града.

@welcome2, спрях се на Debit MasterCard защото е максимално близо до кредитната MasterCard (според описанието), а кредитните карти се приемат навсякъде заразлика от други.

PS Като тегля пари от чужд банкомат, гледам сумата да е голяма, че така и така 1 лв. заминава за теглене, освен ако не дърпам от такъв на банката, което понякога е невъзможно. Така, че въпросният 1 лв. такса обслужване + 0,50 ми се вижда разумно за месечна такса при условие, че други няма да има, докато сега, както съм на ОББ и месечно ми е 1,20 лв. като направя няколко тегления било то от банкомат на банката (+0,30лв) или друг (+1лв) и излиза даже повече.

Поддръжката на картата във рамките на година излиза точно 18 лв. За 3те години срок на картата поддръжката излиза 54, което е повече от приемливо. Освен това ПИБ имат и опция за електронно проследяване на приходи, разходи, както и всички операции извършвани със картата. Същата услуга предлагат и ДСК - въпреки че на последните не съм фен съм длъжен да го кажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддръжката на картата във рамките на година излиза точно 18 лв. За 3те години срок на картата поддръжката излиза 54, което е повече от приемливо. Освен това ПИБ имат и опция за електронно проследяване на приходи, разходи, както и всички операции извършвани със картата. Същата услуга предлагат и ДСК - въпреки че на последните не съм фен съм длъжен да го кажа.

Това електронно проследяване, за което говориш се явява пасивно банкиране, тоест само наблюдаваш движението на парите по картата или можеш и да се разпореждаш с него като превод по друга сметка и т.н. (активно банкиране)?

PS SMS-ите за изтеглени/внесени пари безплатни ли са, защото съм гледал в банки, където си плащаш определен брой съобщения за месеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това електронно проследяване, за което говориш се явява пасивно банкиране, тоест само наблюдаваш движението на парите по картата или можеш и да се разпореждаш с него като превод по друга сметка и т.н. (активно банкиране)?

PS SMS-ите за изтеглени/внесени пари безплатни ли са, защото съм гледал в банки, където си плащаш определен брой съобщения за месеца?

Предполагам влизат във цената на поддръжката на каратата за година. На мен до сега не ми се е налагало да плащам допълнителни такси за смс-те.

До сега само съм следял движението на моите средства чрез тази система -  предполагам има начин за управление на парите...

Най добре разгледай https://e-fibank.bg/EBank/ - демо - има опция за разпореждане със суми...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ще си откривам нова сметка и съм се спрял на Debit MasterCard. Безконтактната дебитна карта се предлага от - Fibank, ЦКБ, ДСК и Уникредит (съдържат линк към условията). В интерес на истината се обърках от толкова предложения и реших да се допитам до Вас!

На въпросната сметка/карта ще се превежда редовно работна заплата и пенсия. Често плащам в магазин с карта. Не правя плащания On-line, но опцията да мога е от важност, защото не знам кога ще ми скимне да купя нещо по Интернет от ebay, amazon др. през PayPal, ePay и т.н.

В момента съм клиент на ОББ, но мисля да преустановява отношенията си с тях в идните месеци.! Наясно съм, че всяка банка е кожодер, но сме зависими по един или друг начин от тях.

Като, че ли в момента съм се насочил съм Fibank, заради липсата на такса при теглене от всеки банкомат, което звучи хубаво, но и плашещо. Вие какво мислите по въпроса, коя банка ще ми препоръчате? Знам, че изборът се свежда до мен, но все пак искам да се допитам до повече хора (картодъжатели) и да чуя отзиви.

Аз съм към ЦКБ и съм доволна, бих ти препоръчала да избереш Visa. Освен това, когато плащаш с карта на ЦКБ в определени търговски обекти дори имаш и отстъпки до 20%, спестих си близо 10 лева при пазаруване в оптика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кожодери са всички. Мен ме убиват с тия СМС. На месец плащам поне по 5 лева за СМС. Вярно, няма такси при плащане дори към чужбина или поне на мен ми се струва така, но това си е един голям бирник. Всяка банка има различна тактика, но моята взема пари за СМС,  а не взема при плащане извън чужбина. Освен това и по левче на месец. Жалко, че няма нищо безплатно :P

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кожодери са всички. Мен ме убиват с тия СМС. На месец плащам поне по 5 лева за СМС. Вярно, няма такси при плащане дори към чужбина или поне на мен ми се струва така, но това си е един голям бирник. Всяка банка има различна тактика, но моята взема пари за СМС,  а не взема при плащане извън чужбина. Освен това и по левче на месец. Жалко, че няма нищо безплатно :P

СМС услугата не е задължителна!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя не е задължителна, ама по-добре с нея, отколкото някой да ми източи банковата сметка и аз да не забележа  :P Всъщност, задължителна е. Поне в Булбанк. Нямам опции за изключването и :)

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, когато плащаш с карта на ЦКБ в определени търговски обекти дори имаш и отстъпки до 20%, спестих си близо 10 лева при пазаруване в оптика. :)

Да, направи ми впечатление, че при някои банки има нещо като натрупване на "бонуси" при пазаруване и, които можеш да ползваш като отстъпка. (само в определени магазини/вериги)

Добри, лоши, зависим от тях. Каза ли са хората, че безплатен обяд няма! :D

Явно при някои са, а при други не, защото днес като си откривах сметка в ПИБ и момичето ми каза, че не пращат съобщения, но можеш да си закупиш месечен абонамент с определен брой SMS. Малко кофти, защото до сега от ОББ винаги съм получавал съобщение за получени/изтеглени 100+ лв. но ще го преживея. Там други кусури и ядове има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, направи ми впечатление, че при някои банки има нещо като натрупване на "бонуси" при пазаруване и, които можеш да ползваш като отстъпка. (само в определени магазини/вериги)

Добри, лоши, зависим от тях. Каза ли са хората, че безплатен обяд няма! :D

Явно при някои са, а при други не, защото днес като си откривах сметка в ПИБ и момичето ми каза, че не пращат съобщения, но можеш да си закупиш месечен абонамент с определен брой SMS. Малко кофти, защото до сега от ОББ винаги съм получавал съобщение за получени/изтеглени 100+ лв. но ще го преживея. Там други кусури и ядове има.

Въпросът е да не са дават излишно пари. Защото като си направиш сметката разбираш, че доста често може да спестиш стотици левове годишно, ако не се връзваш на банките за щяло и нещяло. Да не говорим, че важните текстове са написани с малки букви.  Аз например преди време исках да имам възможност за интернет разплащания и в чужбина. Много разговори съм провеждал в различни банки, предлагащи ми кредитни карти, но така и не се намери нито един да ми каже, че мога да ползвам дебитната си карта! Иначе ми предлагаха хиляди левове без лихва, без такси и п**ки му майни. Аха да си взема и кредитна карта, но съвсем случайно открих, че всъщност дебитната ми карта става за всичко. Егати банкерите, егати необходимостта от банки. Не, такава доста често няма, но клиенти, които могат да се излъжат, бол!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.