Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди бях написал същата тема, но така и не получих помощта която ми трябваше. Сега обаче нещата се усложниха. На сегашния ми компютър, който го имам от 2013 са слагани 4-5 чифта слушалки. Единият от тях беше този когато ги включих започна някакво смущение да става, при най-малкото движение на мишката, когато слушам музика или играя не се забелязва, но когато не се възпроизвежда някакво аудио издава някакво ужасно пръщене. Казаха ми, че проблема идва най-вероятно от това, че слушалките не могат да издържат на тока и напрежението, защото са направени за телефон. Днес слагам за пръв път новите ми слушалки - Siberia v2 Crossplatform и отново същото дори и още по-зле се чуваше, когато бях с миксера (звуковата карта) която върви заедно с комплекта, махнах я, сложих буксите в предните жакове, не се чуваше толкова силно шуменето но пак го имаше. Проблема с шуменето спря когато сложих една стара звукова USB карта SteelSeries 5hv2, но качеството на звука е много лошо и пискливо, но иначе с тази звукова карта шуменето спря. На лаптопа, който ползвам всичко се чуваше перфектно, мека казано. Утре ще го заведа на сервиз, но ми трябва съвети от къде би могло да идва проблема. Да не би да трябва да сменям звуковата карта или цялото дъно (което не ми се вярва).

Проблема не може да се търси в никакъв случай от слушалките.

Не съм единствен с този проблем, чел съм няколко теми от същия род като моято, но без полза. 

П.С Моето мнение, че има някаква несъвместимост със звуковата ми карта и слушалките, които ползвам. Доста се изнервих вече, не се трае просто. Между другото в задната част на компютъра се чува някакво леко пръщене през няколко секунди на паузи, а по някога дори без да спре.

Ако има нещо по-сложно за обясняване - скайп: atanas.viharov1

Редактирано от wihyroff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен звуковата карта не се захранва с ток като хората... може да е от дъното, може и да е от захранването, а може и да е от самата звукова карта...Каква ти е звуковата карта пом/удр? Realtek?Аз ползвам на Creative -> Creative SoundBlaster X-Fi Go! Pro USB SB1290 и за 17$ бих казал че вади доста добър звук.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен звуковата карта не се захранва с ток като хората... може да е от дъното, може и да е от захранването, а може и да е от самата звукова карта...

Каква ти е звуковата карта пом/удр? Realtek?

Аз ползвам на Creative -> Creative SoundBlaster X-Fi Go! Pro USB SB1290 и за 17$ бих казал че вади доста добър звук.

Дънна Платка: AsRock AMD A85 Extreme 4 SFM2,DDR3,VGA,6ch,SATA II,GLAN,USB 3.0, DVI mATX

Иначе звуковата карта, не знам къде да я видя. Имам инсталиран Еверласт, в темата сам качил всички снимки свързани с аудиото на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време,оказа се,че пращенето идва от микрофона.След като го изключих от компа пращенето спря,купих друг микрофон и досега не се е получил проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна Платка: AsRock AMD A85 Extreme 4 SFM2,DDR3,VGA,6ch,SATA II,GLAN,USB 3.0, DVI mATXИначе звуковата карта, не знам къде да я видя. Имам инсталиран Еверласт, в темата сам качил всички снимки свързани с аудиото на компютъра.

От screenshot-овете, доколкото видях, вграденото аудио в дъното е на realtek. Тоя "миксер" дето го дават със слушалките предполагам е на USB.Доколкото виждам си писал, че на стара външна звукова карта не го прави тоя проблем, а на вградената звукова карта и на тая дето са я дали със слушалките се получава проблема.Тука става малко сложно за диагностика... от една страна подозирам захранващите схеми на дъното, от друга страна ми се струва възможно компютъра да не е включен в заземен контакт... Ако го занесеш компа на сервиз обаче, много се съмнявам, че ще реагират подобаващо с диагностиката и може само да ти вземат пари, без да свършат никаква работа.Бих ти препоръчал да си вземеш звукова карта като моята, но тъй като и тя е на УСБ, имам съмнения че е възможно и при нея да се получи същия ефект, ако проблема е в подавания ток...Като за начало аз бих проверил заземяването на контакта. Редактирано от ScD (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност компютъра ми е закупен от фирма и имаше остатъчна гаранция, но не мога да я намеря. А и те какво могат да направят относно проблема ми, единствения вариант е да ми пратят ново дъно, което ме съмнява защото сегашното ми няма конкретен дефект, щом работеше с останалите ми слушалки Tt eSports Shock без да пращи, но качеството беше на ниско ниво. Сега ще го закарам при един приятел в един сервиз да му мислим, мисля ако може по някакъв начин да сложа някоя кадърна вътрешна звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имаш вградена звукова карта в дъното и тя е на Realtek.Провери си контакта дето си включил компа дали е заземен, смяната на дъното е прекалено крайна мярка. Също така, силно се съмнявам да уважат гаранция заради смущения в изходния сигнал на звуковата карта. А и значително по-евтино ще ти излезе да си купиш звукова карта, отколкото ново дъно.Накой от колегите дето са работили повечко по сервизите, могат да кажат дали са се натъквали на такъв проблем при гаранционна техника и дали съответно са подменяли/ремонтирали дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да се търси проблема в захранването или почти сигурно е че идва от звуковата карта, предложиха ми в един друг форум да спра вградената звукова карта и да си взема нова. От край време се чудех как да подкарам surround sound 7.1 или 5.1. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да се търси проблема в захранването или почти сигурно е че идва от звуковата карта, предложиха ми в един друг форум да спра вградената звукова карта и да си взема нова. От край време се чудех как да подкарам surround sound 7.1 или 5.1.

Препоръчали са ти да си купиш нова звукова карта, защото това е най-лесният вариант. Както написах по-рано, вероятността да се получава проблема заради незаземен контакт е доста голяма.За да разбереш откъде идва проблема, трябва да си наясно откъде минава тока захранващ звуковата карта. В тази верига спокойно можем да включим следните елементи:1. Качеството на електричеството в дома и респективно качеството на ел. инсталацията (заземени контакти)2. Захранващ блок на компютъра3. Захранващи схеми на дънната платка4. звукова картаТъй като проблема се проявява и при вградената звукова карта и при такава на УСБ, стъпка 4 я изключваме. Тестването на стъпки 2 и 3 са свързани със средства и евентуално нарушаване на гаранцията, ако трябва да се тества с други части. Единственото друго нещо, което може да се провери е дали са заземени контактите в дома ви.Ако контактите са ви заземени, но все пак проблема продължава да се проявява, най-евтиният и лесен вариант е закупуването на хубава звукова карта, която може да филтрира смущенията причинени от подавания ток към нея. За това хората от другия форум са Ви препоръчали последното, защото е най лесно да се обвини звуковата карта и да се приключи въпросът.Т.е. Възможно е да се търси проблема в изброените по-горе, но само за две от тях могат лесно да се предприемат мерки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчали са ти да си купиш нова звукова карта, защото това е най-лесният вариант. Както написах по-рано, вероятността да се получава проблема заради незаземен контакт е доста голяма.За да разбереш откъде идва проблема, трябва да си наясно откъде минава тока захранващ звуковата карта. В тази верига спокойно можем да включим следните елементи:1. Качеството на електричеството в дома и респективно качеството на ел. инсталацията (заземени контакти)2. Захранващ блок на компютъра3. Захранващи схеми на дънната платка4. звукова картаТъй като проблема се проявява и при вградената звукова карта и при такава на УСБ, стъпка 4 я изключваме. Тестването на стъпки 2 и 3 са свързани със средства и евентуално нарушаване на гаранцията, ако трябва да се тества с други части. Единственото друго нещо, което може да се провери е дали са заземени контактите в дома ви.Ако контактите са ви заземени, но все пак проблема продължава да се проявява, най-евтиният и лесен вариант е закупуването на хубава звукова карта, която може да филтрира смущенията причинени от подавания ток към нея. За това хората от другия форум са Ви препоръчали последното, защото е най лесно да се обвини звуковата карта и да се приключи въпросът.Т.е. Възможно е да се търси проблема в изброените по-горе, но само за две от тях могат лесно да се предприемат мерки.

Утре сутрин ще закарам компютъра на сервиз да проверим точно къде е проблема и ако има нещо за оправяне направо да го оставя. В задната част на компютъра чувам някакви звуци, не бучене, нещо като леко тракане или бие повече към пращене, но го имам от година? Дали може да се свърже с проблема? Сложих слушалките ми в задните букси и се чуваше съвсем по-леко шуменето, но пак го имаше. А качеството не ми допада особено, то няма какво друго да очаквам от вградена звукова карта, затова реших въпреки всичко да си взема нова вътрешна. Ще направя после отделна тема за това. Иначе говорих с майка ми и каза че били заземени контактите, но пак трябва да се провери, но не виждам как може да идва от там проблема, като преди 3 месеца бях с обикновени слушалки за 20 лв. и не чувах шумене, а сега с по-скъпите се чува. Имам предчувствие, че работата опира до слабо захранване към дъното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си чувал това шумене с евтините слушалки, защото най вероятно са били с доста ограничен честотен диапазон или проблема преди 3 месеца не е съществувал изобщо.Носете го на сервиз, дано успеят да ви помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, проблема се оказа в електричеството, когато ме извикаха в сервиза не можах да си позная компютъра, не бучеше, нямаше ги онези странни бъркащи в мозъка звуци, които понякога се чуваха от задната част. Включиха слушалките и нямаше и след от проблема, взех си компютъра обратно и преместих разклонителя към един друг 100 % зазимен контакт от другата страна на стаята ми, отново го имаше проблема с пръщенето, но този път се чуваше по-малко, но пак си го имаше. Също разбрах че аудио миксера (удължителя) е правил някакви проблеми и ми препоръчаха да взема един стандартен удължител 2 метра. Бях дочул, че трябва внимателно да подбера удължитела, защото може да се отрази на качеството на звука. Може ли да ми предложите качествен и здрав удължител с позлатени конектори с дължина 2 метра. Очаквам и мнения по въпроса с електричеството, компютъра ми е включен към щепсел + кабела от монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замерете си с пробна лампа нулата и "земята"  може да се укаже че проблема е в разклонителната кутия  при згрешено направена връзка и по лошо може да е проблема да е в таблото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.