Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
rusimc

KDE Pin to taskbar - Възможно ли е ?

Препоръчан отговор

Доста по-удобно ми е да си имам закачени иконки с най-използваните програми в лентата. Възможно ли е да се направи както е при джам 7-цата да се пинват и после да се отварят на мястото на закачената икона ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото те разбирам искаш да имаш икони на програми в лентата?! Ако е така то в KDE е възможно, а даже и с ikon-task-only (мисля, че така беше името му) ще имаш и още функции подобни на 7-цата (умалените прозорчета, квадратно показване на отворените прозорци, отваряне на минимизирания прозорец през умаленото прозорче...)!

п.с.Дано намеря снимка от моя линукс с KDE да ти покажа!

Edit: Виж този пост: http://www.kaldata.com/forums/topic/212889-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-linux-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-2/page-16#entry2703246

Даже ето ти направо снимката:

Публикувано изображение

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста по-удобно ми е да си имам закачени иконки с най-използваните програми в лентата. Възможно ли е да се направи както е при джам 7-цата да се пинват и после да се отварят на мястото на закачената икона ?

Имам подозрение, че имаш предвид това, да се показват няколко приложения в един и същ стартер под формата на меню.

http://s19.postimg.org/aimzc9epd/image.png

Това "пинват" нищо не ми говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "пинват" нищо не ми говори.

Може би колегата има в предвид възможноста под Джама да провлачиш дадена икона до таскбара и де факто с това пинване/забучване имаш нов стартер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето графични среди от години има опция за добавяне на елемент към панела при кликване с десен бутон на мишката върху елемент от менюто. http://s19.postimg.org/kh7xyqo4x/panel.png

По- лесно е, отколкото да влачиш.

Друг е въпросът, за какво му е на някой да влачи икона до лентата на задачите, където би трябвало да се намират иконите само на активните приложения.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето графични среди от години има опция за добавяне на елемент към панела при кликване с десен бутон на мишката върху елемент от менюто. http://s19.postimg.org/kh7xyqo4x/panel.png

По- лесно е, отколкото да влачиш.

Друг е въпросът, за какво му е на някой да влачи икона до лентата на задачите, където би трябвало да се намират иконите само на активните приложения.

1) На-против, точно обратното е!

По лесно е да влачиш еднa иконка до панела, тъй като да плъзнеш иконка с мишката е по бързо от колкото, това да щракнеш два пъти със мишката на иконка. Също, плъзгането си има своите предимства, това да сложиш иконката точно където си искаш във панела. Точно за това е измислена и тази опция.

2) И с това не съм съгласен.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. И, какво от това. Опцията за влачене и пускане в панела, при което се създава стартер си я има. Но, не забелязвам, добавянето с нея да става по бързо.

2. За второто не ти хващам мисълта. С това, че в лентата на задачите се намират активните задачи ли ? Поне в моята няма стартери на програми.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си провлачваш иконката до панела и задържаш. В почти всички дистрибуции които съм опитвал го има това. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. И, какво от това. Опцията за влачене и пускане в панела, при което се създава стартер си я има. Но, не забелязвам, добавянето с нея да става по бързо.

2. За второто не ти хващам мисълта. С това, че в лентата на задачите се намират активните задачи ли ? Поне в моята няма стартери на програми.

1.) Ем, помисли малко,със плъзкане ти хващаш иконката и я мести където си искаш, веднагически, а със натискане нa мишката по другия начин, ти трябва да щракнеш първо десен бутон за да ти искара онова меню за добавянa към пaнeла и полсe пак да натиснеш бутон едно за да я добави, това сa 2 щракания, по бавно е.

2.) Няма как да има стартерни програми във тази лента (на задачите) , тъй като тя си е отделна добавка към панела, стартерите могът да бъдет острани нa нея или на друg панел както е във вашият случай. Човека ползва само един панел в Кде, нормално е ако реши да добави стратери към този му панел ,те да се намират до лентата за задачи или близо до нея. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега винаги съм си правил втора лента само със стартери:

Публикувано изображение

Винаги съм ги слагал в тази лента с влачене! А долу в стандартната лента винаги ползвам icon-task-only за по-голямо удобство в КДЕ!
На друг може да му харесва по друг начин, но това е което ми допада най-много, особено в КДЕ ;)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ivoarch : Не е зле да се уточни, както правиш с тази икона, като я довлечеш до лентата на задачите. Да я поставиш ДО лентата, където и аз имам стартер, или да я постави В лентата на задачите, където не й е мястото според мен. Мисля, че не създаването на стартер в панела е имал предвид пусналият темата, защото това е прекалено елементарно действие, независимо дали влачиш иконата или използваш опциите на менюто. Затова имах съвсем друго предположение - за меню в самият стартер, което мисля, че го има и в WIndows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пинване = закачане за лентата

Когато програмата не работи да стои иконката и да се отваря с един клик (останалата част от системата да си работи с 2 клика).

След като се отвори (на мястото на закачената икона) програмата дa работи в правоъгълник , но на мястото (1,2,3,4), на което по ред е закачено.

Ето как е в уиндоус -

Публикувано изображение

Примерно ако в тази ситуация затворя Yahoo! Msng-ра да си остане иконката на 4-то място.

cybercop, това което си показал в първия си пост го има в XP. Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж това ще ти хареса ли:

http://anl4u.com/blog/wp-content/uploads/2012/02/Icon-Only-task-manager4.png

А цялата информация можеш да прочетеш тук:

http://anl4u.com/blog/icon-only-task-manager-in-kde-a-nice-launcher-by-default/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми го беше показал в първия пост. Инсталирах го, но като са отворени не се отварят в правоъгълници. Не успях да намеря и такава настройка. Беше ми интересно дали може така да стака KDE-то както съм описал. Не съм искал задължително да си го правя така ;) Благодаря на всички, които се включиха в темата.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай smooth-tasks2. Не съм сигурен, но мисля че можеше така, както искаш ти : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.