Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи имам един много стар компютър с AMD Athlon XP 1,2ghz и половин гигабайт рам дъното е Asus A7V600-X има 150гб HDD и видео карта ATI Radeon 9550 128мб памет и монитор Phillips 107E 17'' CRT CX 823836 имам още и две мишки и клавиатури, кутия, но не знам как се качват снимки.Имам бюджет от 1600лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам един много стар компютър с AMD Athlon XP 1,2ghz и половин гигабайт рам дъното е Asus A7V600-X има 150гб HDD и видео карта ATI Radeon 9550 128мб памет и монитор Phillips 107E 17'' CRT CX 823836 имам още и две мишки и клавиатури, кутия, но не знам как се качват снимки.Имам бюджет от 1600лв.

За 1600 ще вземеш сравнително добър компютър. А старият продай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мислех така да направя ама кой ще купи такъв боклук.

Няма как да го ъпдейтваш с хубави части. Несъвместими са.

А в продавалник все ще се намери някой да го купи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускай частите поотделно,пък който иска,да го купува.Щом вече си събрал порядъчен бюджет,едва ли би те спънала липсата на 30-40 лв повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен за скрап този компютър няма как да се използва. Но колегите са прави. За бюджет от 1600 лева ще си вземеш страхотна машина. Предполагам, че в този бюджет ще се включва и монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И  все пак,уточни какво искаш.Съвет как да продадеш старите части,или съвет за нова конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И  все пак,уточни какво искаш.Съвет как да продадеш старите части,или съвет за нова конфигурация?

И двете ако става дума кажете на каква цена да го пускам, имам и два монитора,а мишката и клавиатурата мисля да ги оставя щото те ще стават най вероятно.И монитор ще ми трябва явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще ползвате машината?

Колкото до частите,има си отделна тема за тях.Пишете там.Колко мога да взема за... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще ползвате машината?

Колкото до частите,има си отделна тема за тях.Пишете там.Колко мога да взема за... ?

Еми за видео обработка,стриймове,гейминг такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете ако става дума кажете на каква цена да го пускам, имам и два монитора,а мишката и клавиатурата мисля да ги оставя щото те ще стават най вероятно.И монитор ще ми трябва явно.

За новата конфигурация няма да имаш проблеми, но за стария компютър отсега ще ти кажа да не очакваш кой знае какво. Прекалено стара и неиползваема вече конфигурация. Да не говорим, че всеки един момент може нещо да дефектира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Обща стойност - 1 577.29 лв. с ДДС

Ако обработката на видео е приоритет,можем да намалим от видеокартата,и да се вземе още рам.Иначе,тук имате добри процесор,монитор,рам,хард с 3 години гаранция,най-предлаганите кутия и захранване във форума.Ще останат парички и за доставката.

п.п. Даже ако поръчате тази карта
Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E 48999 

Картата си идва с безплатна доставка и един невероятен бонус- ССД диск Кингстън 120 ГБ

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То обработката на видео ще бъде по-скоро за youtube така че по-важен ми е гейминга,но процесора не е ли малко слабичък не е ли по-добре 4670к или ще спъва картата?

Чух също, че след като на новите конзоли чиповете са на амд е по-добре да е амд процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш процесор с "к",ако ще правиш клок.Ако не знаеш,или нямаш намерение да клокваш,изобщо не ти трябва такъв.За клок трябва и хубаво дъно и захранване,добро охлаждане и други такива.Никой от двата процесора няма да спъват картата.

Не знам как възпроизвеждаш звук,но при добро желание може да се намести и някакво озвучение непретенциозно,като за компютър.

Имай в предвид,че мишката и клавиатурата ти ако са стари,много е вероятно да няма слот за някои от тях в дъното.Което значи направо нови мишка или клавиатура.Аз залагам на нова мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си смени и монитора, че за този 17" CRT не се заслужава нова конфигурация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложим 8гб няма ли да е по-добре,защото предпочитам сега да го сложа отколкото по-късно за първата конфигурация.Според вас как е ще има ли проблеми с игрите :)

Първата и 2рата са си с по 8 гб (4gb x2) 

Едва ли ще има проблем с игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май мониторът ще го поръчам от емаг че излиза по евтино пък и доставката е безплатна а за дъното не е ли по-добре asus m5a97? Имам предвид то е по-добро за клок или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе ти опитай пък след това говори.. има и хора които не могат да си позволят ново.

То обработката на видео ще бъде по-скоро за youtube така че по-важен ми е гейминга,но процесора не е ли малко слабичък не е ли по-добре 4670к или ще спъва картата?

Чух също, че след като на новите конзоли чиповете са на амд е по-добре да е амд процесор.

това са глупости. и амд и интел са добри интел са малко по скъпички но са по добри и за игри и за видеообработка.

щом толкова искаш амд си промених моето предложение и ти сложих 8ядрен но не си мисли че тези осем ядра са като интелските! така де няма да те спъва.http://nikem-bg.net/cart/49146p1r45432p1r2010p1r1003713p1r1002735p1r47370p1r45242p1rf.html

1514лв.

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам,но просто някъде четох,че щото нали next-gen конзолите нали били с амд чипове и щели да ги upscaled-ват на PC и тей.А всъщност сега говорих с един мой приятел в Австрия и сглобих едно нещо http://www.mylemon.at/?warenkorb=list , но не мисля че съм го направил като хората,но там всичко е по-евтино и може да излезе по-изгодно той като си идва да ми го донесе от там вместо тука да го купувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом толкова искаш амд си промених моето предложение и ти сложих 8ядрен но не си мисли че тези осем ядра са като интелските! така де няма да те спъва.http://nikem-bg.net/cart/49146p1r45432p1r2010p1r1003713p1r1002735p1r47370p1r45242p1rf.html

1514лв.

Тоя АМД процесор не е точно 8-ядрен,не подвеждай автора на темата,

А монитор ще има ли,или ще кара на старият си 17 инчов CRT?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам,но просто някъде четох,че щото нали next-gen конзолите нали били с амд чипове и щели да ги upscaled-ват на PC и тей.А всъщност сега говорих с един мой приятел в Австрия и сглобих едно нещо http://www.mylemon.at/?warenkorb=list , но не мисля че съм го направил като хората,но там всичко е по-евтино и може да излезе по-изгодно той като си идва да ми го донесе от там вместо тука да го купувам.

ами доставката? :)

помисли за това за тези пари съм ти предложил нещо добро. !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.