Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
incredibl3

Проблем при зареждането на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро ми преинсталираха Windows-a от ХР на Ултимейт 32 битова.Проблема ми е,че винаги при стартиране откакто ми преинсталираха Windows-a ми излиза някаква страница на която отгоре пише American Megatrends.И пише press F1...... press F2......и аз винаги трябва да цъкам...Някой може ли да ми каже как да оправя това, за да не се показва? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро ми преинсталираха Windows-a от ХР на Ултимейт 32 битова.Проблема ми е,че винаги при стартиране откакто ми преинсталираха Windows-a ми излиза някаква страница на която отгоре пише American Megatrends.И пише press F1...... press F2......и аз винаги трябва да цъкам...Някой може ли да ми каже как да оправя това, за да не се показва? Благодаря предварително.

Това American Megatrends ,може би е е някаква програма,набутана при инсталацията на нещо друго.Деинсталирай я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това American Megatrends ,може би е е някаква програма,набутана при инсталацията на нещо друго.Деинсталирай я.

Гледах,че е свързана с БИОС ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бре хора, какви глупости плещите - да си деинсталира биоса ли го карате? :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто от биоса ще трябва да премахнеш опцията за пост чек.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто от биоса ще трябва да премахнеш опцията за пост чек.

Как става това ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в биоса и провериш опцията за Fast boot (или нещо подобно, при различните дъна е различно) е пусната. Другия вариант е да заредиш дифолт настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в биоса и провериш опцията за Fast boot (или нещо подобно, при различните дъна е различно) е пусната. Другия вариант е да заредиш дифолт настройките.

Проблема е,че никога не съм се занимавал с това и нито знам откъде се пуска биос,нито какво се прави вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стартираш компютъра,помпиш бутона F2

Ще ти се отвори менюто на БИОС. И там поразгледай,или пък дай снимки да видим къде какво пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стартираш компютъра,помпиш бутона F2

Ще ти се отвори менюто на БИОС. И там поразгледай,или пък дай снимки да видим къде какво пише.

Има ли друг начин или е само през Биос.Преди като бях ХР МНОГО рядко излизаше това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бре хора, какви глупости плещите - да си деинсталира биоса ли го карате? :D

Де се е чуло и видяло,да може да се деинсталира БИОС,от работния плот?Това нещо което пишеш е невъзможно.То е все едно да ти сложат програма,която да ти прецака компютъра,за да не тръгне да работи въобще!Може да е инсталирал,някаква програма,за ъпдейтване на БИОС-а,но дали му е нужно това?

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де се е чуло и видяло,да може да се деинсталира БИОС,от работния плот?Това нещо което пишеш е невъзможно.То е все едно да ти сложат програма,която да ти прецака компютъра,за да не тръгне да работи въобще!Може да е инсталирал,някаква програма,за упдейтване на БИОС-а,но дали му е нужно това?

Oтносно БИОС не пипам :D

Още нещо.Забелязах,че когато изключвам компютъра и го включа отново винаги ми променя часа. На какво се дължи това ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де се е чуло и видяло,да може да се деинсталира БИОС,от работния плот?Това нещо което пишеш е невъзможно.То е все едно да ти сложат програма,която да ти прецака компютъра,за да не тръгне да работи въобще!Може да е инсталирал,някаква програма,за ъпдейтване на БИОС-а,но дали му е нужно това?

Е анджак де. Ставаше въпрос, че не е допълнителна програма, а логото на производителя на биоса.

Oтносно БИОС не пипам :D

Още нещо.Забелязах,че когато изключвам компютъра и го включа отново винаги ми променя часа. На какво се дължи това ? 

Влизаш в биос и от менюто Boot settings configuration отиваш на Full screen logo и задаваш Disabled.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в биос и от менюто Boot settings configuration отиваш на Full screen logo и задаваш Disabled.

Не трябва ли да е Enabled ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е анджак де. Ставаше въпрос, че не е допълнителна програма, а логото на производителя на биоса.

Да прав си.Заблудих се първоначално,защото във въпроса му казва,че е станало след преинсталация и при зареждане излизала страница...Това му е от изтощената вътрешна батерия на БИОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си смени батерията, ако не иска да вижда надписите, за които пише в първия пост, трябва да избере Enabled.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си смени батерията, ако не иска да вижда надписите, за които пише в първия пост, трябва да избере Enabled.

Всъщност като се замислих е точно така. Пост №15 да не се зачита! :)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре де! Това за какво си го написал тогава? Нали като го прочетат хората, остават с убеждението, че от малко-малко разбираш от хардуер?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помпих Ф2,но ми излезе с коя операционна система да заредя.Някой друг бутон ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси си някъде компа да ти сменят въпросната батерийка. Струва 2-3 лв. Смяната е за 5мин с отварянето и затварянето на компа. Не е някаква философия ако се престрашиш и ти да си я смениш сам. След смяната като си свериш часовника, няма да ти излиза надпис от сорта F1,F2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.