Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Nikolay Stoyanov

Съвет при избор на застраховка каско

Препоръчан отговор

Здравейте,Търся си компания, където да сключа застраховка каско за новата си кола. Можете ли да ми дадете добри отзиви за някоя компания? Става дума за употребяван автомобил Опел Корса 1.2i, 2011 г., 10 000 лв. По груби сметки това ще ми струва около 400-500 лв., а гледам, че има и опция застраховка кражба, която е по-евтина - около 280-300 лв. Всякакви съвети ще са ми от полза.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Застраховката "КРАЖБА" ще ти включва само този риск, а именно кражба на автомобила. Застрахователни събития като ПТП-та или щети в паркирано състояние (надирания и прочие) няма да се изплащат. Моят съвет е да се направи "пълно" покрите (пълно "КАСКО").

За компания някой друг да каже.. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразгледай сайтовете на застрахователните компании и виж какво предлагат. Лично аз съм чувал добри отзиви от мои познати за Армеец, че са коректни и надеждни, и то от много места са ми го казвали, така че може и да има нещо вярно... Ти сеата ли си взе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, обмислям застраховка кражба като временно решение - тъй като колата има драскотини за отстраняване, а нямам финансите да ги оправям в момента, може на първо време да включа кражба, пък по-натам, след като ги оправя, да направя пълно каско. Иначе знаеш ли дали трябва първо да съм регистрирал автомобила в КАТ преди да му правя каквито и да е застраховки?Не, спрях се на един доста по-нов Опел Корса 1,2 бензин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, обмислям застраховка кражба като временно решение - тъй като колата има драскотини за отстраняване, а нямам финансите да ги оправям в момента, може на първо време да включа кражба, пък по-натам, след като ги оправя, да направя пълно каско. Иначе знаеш ли дали трябва първо да съм регистрирал автомобила в КАТ преди да му правя каквито и да е застраховки?Не, спрях се на един доста по-нов Опел Корса 1,2 бензин.

Регистрацията в КАТ е задължителна за застраховка "КАСКО" Все пак данните ги взимат от талона. Регистрация на МПС в КАТ без застраховка "Гражданска отговорност" е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, много време ли отнема регистрацията в КАТ?

Зависи за кой КАТ говорим. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, много време ли отнема регистрацията в КАТ?

Около час, ако имаш късмет и няма много хора. Това минимум, иначе може да изгубиш и 2-3 часа, няма гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, а за ЕКО таксата какво я определя? Ако има значение, колата е EVRO 5.Годината й на производство е 06.2011 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в КАТ на гишето и ги питаш!

Имай готовност да си отделиш поне половин ден, както и пари за регистрация, данъци и гражданска отговорност!

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с Ибисата? Така заряза темата без да кажеш 2 думи на финала. Какво взе, как е, кефи ли те и т.н.  

Направи си каско само за щети ако можеш. Стига да може да се изключи кражба, ще ти излезе по тънко. Няма кой да ти краде Корсата. Каското ще ти е за драскотини и разни дреболии, освен ако не те уцели някой, недай си Боже. 

Успех и много безаварийни. 

П.С. Не че нещо, ама задаваш въпроси все едно падаш от луната. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на Армеец, доволна съм, даже от предната година  освен,че си избих парите излязох на печалба 30 лева :)Аз съм на експертна оценка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на Армеец, доволна съм, даже от предната година  освен,че си избих парите излязох на печалба 30 лева :)Аз съм на експертна оценка

А щетите, които завеждаш възстановяваш ли ги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щетите, които завеждаш възстановяваш ли ги?

Да. Последният ми случай е одрана задна броня стабилно с червена боя. Изплатиха ми 78лева, отидох аз до майстора, той извади някакъв препарат и парцал, изтърка боята и нямаше и следа от нищо.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.