Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от вчера гледам, че едното ми ядро на процесора ми изчезна ?!?! Мислех да не е някакъв вирус или нещо друго софтуерно, преинсталирах ОС и бавно форматиране на дяловете, но уви. Мислех, че нещо в Bios  се е бъгнало и го ресетнах от джъмпера на дъното, пак нищо. Рових се в настройките му, изключих EIST, пак същото... До преди 2 дни нямах проблеми. Ето останалата ми конфигурация:

Motherboard: 945GCM5-F V2 - http://goo.gl/Khjzml

CPU: Intel Core 2 Duo E6600

RAM: 2 + 1 GB DDR2

Video: Integrated Intel GMA950 / 400 MHz

HDD: Seagate 160 GB SATA-II

За друго не се сещам.

По принцип всичките ми лаптопи и компютри са слаби, и не ми е нужен двуядрен вече, но cs-а лагва в по пълен сървър и полудявам.  :mad:  Иначе разлика почти няма.

П.П.: Не знам дали това е правилния раздел, чудех се много.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш msconfig, и търсиш това:

Публикувано изображение

Това го знам, но и то в този случай не помага:

1. http://i.imgur.com/V72CCPM.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знам. Пробвай с връщане настройките на биоса на дифолт дали ще има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знам. Пробвай с връщане настройките на биоса на дифолт дали ще има ефект.

Пробвал съм вече. Възможно ли е нещо процесора да се е повредил ? Все пак не е първа младост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да пробваш процесора и на друго дъно, друго не знам какво да те посъветвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да пробваш процесора и на друго дъно, друго не знам какво да те посъветвам.

Ще се поразпитам тук там... Друг избор нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. С такова чудо не съм се сблъсквал. :(

Нито пък аз, но проблема имам чувството, че се появи когато минах на вграденото видео, външното го махнах защото перката му е много шумна а нямам нужда от видео мощ, само cs-а да върви... :D Сега ще пробвам да сложа външното видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че видеото пък какво общо ще има в цялата работа не схващам, ама щом пък се съмняваш в нея, нищо не ти пречи да пробваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че видеото пък какво общо ще има в цялата работа не схващам, ама щом пък се съмняваш в нея, нищо не ти пречи да пробваш.

Не, но преди 2 дни го махнах и от 2 дни двуядрения ми процесор е едноядрен... И с външно видео няма промяна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така ще изчезне едно ядро не разбирам, просто някакъв бъг ще да е. :ohmy:

Сега се сетих нещо друго - свали си някаква Linux дистрибуция (live версия), бутни, и провери там как изглеждат нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така ще изчезне едно ядро не разбирам, просто някакъв бъг ще да е. :ohmy:

Сега се сетих нещо друго - свали си някаква Linux дистрибуция (live версия), бутни, и провери там как изглеждат нещата.

И в Linux е едно ядро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече започвам да се съмнявам за някаква хардуерна повреда - дали в самия процесор или дъното обаче си нямам на идея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече започвам да се съмнявам за някаква хардуерна повреда - дали в самия процесор или дъното обаче си нямам на идея.

Да и аз така си мисля, но надеждата, че е някоя опция от Biosa все още ме държи в нормално настроение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така си мисля, но надеждата, че е някоя опция от Biosa все още ме държи в нормално настроение.

Хубаво разгледай да не би нещо да е пипнато там. Ако няма ефект, просто пробвай процесора на друго дъно/пробвай друг процесор на твоето дъно. Така ще разбереш къде е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Device manager какво пише за Computer.Дали е ACPI MultiProcessor или Uni-processor PC ?

Но пък щом и под Linux е само едно, явно няма да е това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София, ако искаш пиши. Имам няколко дъна и процесора на 775 и може да пробваме. В случай, че ти нямаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Device manager какво пише за Computer.Дали е ACPI MultiProcessor или Uni-processor PC ?

Но пък щом и под Linux е само едно, явно няма да е това.

http://i.imgur.com/6Zh9yT0.png

Ако си от София, ако искаш пиши. Имам няколко дъна и процесора на 775 и може да пробваме. В случай, че ти нямаш.

Имам един приятел със с.775, чакам го да дойде на линия. Все пак ако не се съгласи ще се чуем. Благодаря за предложението. :)

Ако не си, със последната версия на БИОС-а го актуализирай.

Последна е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти пък как разбра, че ти бачка само на едно ядро ?

В Device Manager-а колко ядра ти показва ? (графите за натоварване на всяко ядро)

Като гледам аида-та ти засича 2 ядра на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти пък как разбра, че ти бачка само на едно ядро ?

В Device Manager-а колко ядра ти показва ? (графите за натоварване на всяко ядро)

Като гледам аида-та ти засича 2 ядра на процесора.

Тя ги показва, ама в Task Manager-а и в msconfig Има само едно, а и разликата се усеща много в HD клипове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай да сложиш стар BIOS  или да презапишеш тоя. Аз съм имал проблеми с моите процесори, но BIOS  нещо се обърква. Това става понякога след мои тестове, понеже обичам да пускам процесора я с едно, я с две, я с 4 ядра, я с HT, я без TB. И в един момент BIOS  отказва да променя настройките и решението е или изваждане батерията на BIOS  или преди това съм имал успех с инсталация на стара версия на BIOS, пък после ако се налага, си връщам новата.  И макар в BIOS  да ми показва, че процесора трябва да работи с 2 ядра, то той си работи примерно с 4. Същото понякога е и с RAM  паметта. уж задавам тайминги CL9,  а тя си кара на CL11.. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в msconfig Има само едно

Тогава махаш отметката на Number of processors и след рестарт трябва да ти заработи на две ядра или поне да ти се покажат две ядра в msconfig и пак да си го зададеш --> още един рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Nedkych
      Здравейте. Мога ли да изкарам правилен тест със свален множител на процесора (fx8350) Причината е, че единствено с прайма температурата на процесора ми се вдига извън норми и не искам да карам продължителен тест така. Та се чудех дали множитела може да повлияе на резултата ако е смъкнат наполвина... така поне не грее. И един малък втори въпрос, аз нали понеже съм "спЕцИаЛиСт"   Бях решил да свяла CPU Bus freq. ама е така без да пипам нищо друго  и след като компа се рестартира се зачудих абе дали аджаба нетрябваше да сваля и vcore, дали няма да си опека процесора от underclock?  Благодаря ви предварително  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.