Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите,искам вече да сменя старата машина с по добра.щемисе да е с процесор INTEl и NVIDIA видео карта. Компютара  ще се ползва предимно за гледане на филми,ровене из нета.И игри от порядака на Darksaidar, Castlevania :Lords  of shadow, Fifa 12,13 ,14  и тн. ,NFS и някакви такива подобни игри.От стария няма да ползвам ништо че е мн. стар вече.Да ми препорачате от каде да си го порачaм да ми го зглобят.За твардия диск не даржа да е  1 тр. и 500 е добре. Казаха ми че данната платка ще  е хубаво да не е с вградена видео карта(вие кво ще кажете,аз ништо не разбирам).Приемам всякакви савети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео вече се намира в процесора та искаш или не ще имаш такова освен ако не си промениш мнението за Интел процесор.

Сглобяването е безплатно но доставката е 20/30 лв.

Количка

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо: 866 лв. като процесора е на промоция и с безплатна доставка. Малко е над бюджета, но все пак взимаш i5. Видеокартата ще е достатъчна за игрите, които ще играеш.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.Поне старата кутия не може ли да се ползва?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм пряко заинтересован от подобна конфигурация, си направих нещо такова:

Публикувано изображение

Наистина, сега събрах това за няколко минути, но идеята ми за конфигурация е подобна. FX6300,  ясно защо. 4GB RAM, защото тя лесно се добавя, а на всичко отгоре и 4 са достатъчни в повечето случаи. Е, не във всички де. Хард диска ми се струва на доста промоционална цена и се чудя, дали няма уловка. Ако няма, си е добра покупка. Видеокартата е най-новото на пазара. По принцип 750Ti  е създададена с цел да бъде икономична, но в случая е оборудвана и с възможност за допълнително захранване. Това естествено би позволило и вероятно по-добър клок, макар човека, за който бих взел тия части, да не се занимава с това. Просто няма по-евтини GTX750Ti  в момента, иначе бих сложил и такава с референтен дизайн. Захранването не е с много голяма ефективност, но пък е тихо и достатъчно в случая. Дъното пък притежава чудесно вградено аудио VIA VT2021,  с каквото съм в момента. Имах възможност вчера да го сравнявам с ALC662  на Realtek  и разликата се оказа поразителна. Тествах всякакви файлове - от .mp3 до FLAC, но общото бе, че VIA  сякаш бе 3 класи над Realtek. При Realtek  на практика отсъстват ниски честоти и басове, а усилването в слушалките е доста по-малко. Слушалките са Sennheiser HD215 и когато ги купувах, бях в едно вградено аудио Realtek ALC889. Тогава още ми направи впечатление, че има високи честоти, но липсват ниските. Отдадох го на модела, който бях купил - DJ-ски слушалки на сравнително ниска цена - 120 лева. Но след като взех дъно на GB  с аудиокодек VIA VT2021,  разбрах защо е така. Чисто и просто при Realtek отсъстват ниските честоти. Между другото, тествах с един и същи плеър AIMP, при едни и същи настройки. Нещо подобно бях копирал в една тема преди 4-5 дена, когато пак ставаше въпрос за вградени аудио карти и някои хора не вярват на това, което пускам тук като линкове, тестове и заключения. Обаче ето го пак текста, защото напълно съвпада с моето мнение, а и моите тестове, които направих точно заради тоя текст:

Публикувано изображение

Та с това дъно за 95 лева получаваш като бонус, както се изразяват руснаците, качествено аудио. Поне доста по-качествено от аналозите в тоя ценови диапазон. Аз честно казано, за първи път срещам това аудио за толкова малко пари. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елит 500w и чифтек 400w нямат голяма разлика,но и това е вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво колега ! добра конфигурация си му предложил : )

тъкмо щях да предложа варианта с 750ti !

Елит 500w и чифтек 400w нямат голяма разлика,но и това е вариант.

всъщност имат, CM доста занижиха качеството при захранванията.. има 2 вида Elite някой си ги произвеждат CoolereMaster ите ,но друга част се произвеждат в Унгария и са с много по ниско качество лично аз бих си взел Chieftec !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво колега ! добра конфигурация си му предложил : )тъкмо щях да предложа варианта с 750ti !

всъщност имат, CM доста занижиха качеството при захранванията.. има 2 вида Elite някой си ги произвеждат CoolereMaster ите ,но друга част се произвеждат в Унгария и са с много по ниско качество лично аз бих си взел Chieftec !

Cooler Master колега не пройзвежда собствени захранвания, а ги взима от FSP, CWT, Seasonic и т.н. и им прави друга опаковка и дизайн с тяхната си марка(същото важи и за Chieftec). В този случай и аз бих заложил на Chieftec!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 846.15 лв. с ДДС
това ми допада,ама ми е интересно аудиото да дъното какво е.мен ми трябва 5.1,и да е добро.видео картата е добра нали.моляви обясняваите ми че ништичко неразбирам. Мисля да порачвам от JAR,или вие препорачаите
Редактирано от toxo1985 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не ти хареса в предложението на Нико_?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то е супер ама ,незнам до кога е на промоция I5,че парите ще ми доидат след 2 седмици.и каква е разлика между двете видео карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750Ti е за предпочитане. 

• AudioRealtek® ALC887 codec2/4/5.1/7.1-channel*To configure 7.1-channel audio, you have to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.High Definition Audio

От Жар ще ти излезе доста по-солено като цена и не всичко ще е налично.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези от nikem net,добрили са каква гаранция дават на частите,качват ли windows на машината.как става плащането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коректни са и са един от най-изгодните магазини. Гаранцията е различна за всеки продукт. Плащането става с наложен платеж на куриера. Windows не знам дали качват, но ако ги помолиш ще сглобят конфигурацията.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows и в Жар няма да ти сложат освен ако не си го купиш. Това е платен продукт и е незаконно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 846.15 лв. с ДДС
това ми допада,ама ми е интересно аудиото да дъното какво е.мен ми трябва 5.1,и да е добро.видео картата е добра нали.моляви обясняваите ми че ништичко неразбирам. Мисля да порачвам от JAR,или вие препорачаите

За толкова пари, толкова. Може да вземеш и по-добра карта, но ще бъде за сметка на по-слаб процесор, а в случая тоя е минимума. Та ако вземеш по-бърза карта с двуядрен процесор, все едно си дал 1-2 стотачки на вятъра, докато не продадеш двуядрения и не си вземеш нещо по-добро.  Лично аз съм за AMD  конфигурация в случая и причините съм ги описал горе. Ако не бе онова дъно, изобщо нямаше да пиша тук, но просто 95 лева за подобно дъно са смешна сума, въпреки стария чипсет. А в добавка получаваш и шестядрения FX6300,  който след клок доста ще изпревари i3  при новите игри. А те отсега нататък всички игри ще са нови така, че... :P

А ако мислиш да слушаш музика през качествени слушалки, наистина ти препоръчвам дъно с кодек VIA VT2021. А то е само едно в случая - такова за платформа FM3+. При 5.1 може и да не забележиш разлика, но когато сложиш слушалки непременно ще усетиш, как басовете почват да излизат  някъде дълбоко от ядрата на слушалките.  :headphones:  И всъщност, нищо не губиш с AMD конфигурация. Дори в случая си на печалба.  6 ядра са си 6 ядра, а не 2 и една трета, както при i3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква е разликата между AMD  и INTELA,щото парите сам и даста различни,единия е 2 ядрен а другия 6 и разликата им е 100 лв.Това го не разбирам пичове.

А в добавка получаваш и шестядрения FX6300,  който след клок доста ще изпревари i3  при новите игри.Това клок нешто нищо не ми говори.Обясмете моляви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Coolermasterite имат няколко модела които те сами произвеждат.

но да не се заяждаме пак! ;) 

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Coolermasterite имат няколко модела които те сами произвеждат.

но да не се заяждаме пак! ;) 

Добре де няма да се заяждаме, ама айде докажи го това, че те сами са си пройзводители на захранвания? Коя точно серия сами си пройзвеждат? Добре е да подкрепиш с факти това, което твърдиш, а аз след това ще ти докажа, че си в голяма грешка и пак говориш на изуст. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.