Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет!

Телевизорът изгоря и трябва нов, няма как :)

Но аз досега гледах от старите модели, а такива здрави и дълготрайни машини вече не се продават и се налага да се купува нов "тънък" телевизор :)

Та... ориентирам се към LED 32-инчови, вероятно от "Технополис". Говорим за 3-цифрена сума.

На прав път ли съм и какво важно нещо да търся откъм характеристики? Излишни екстри не искам, все пак това е телевизор, нали :)

Мерси

Редактирано от Мишо1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давайте бюджет бе хора!!! Все едно аз да пусна тема-,,Каква кола да избера,,

Ама хайде малко по-сериозно.Да не говорим,че има сумати теми за едно и също!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко пари търсиш телевизора ?Ориентировъчно е нужно да кажеш.

Все едно аз да пусна тема-,,Каква кола да избера,

...и някой да ти предложи Ферари!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трицифрени са числата от 100 до 999. Малко по-уточняващо може ли?

п.п. При тия телевизори важи правилото,че колкото по-голям е екрана,толкова по-добре.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трицифрени са числата от 100 до 999. Малко по-уточняващо може ли?

п.п. При тия телевизори важи правилото,че колкото по-голям е екрана,толкова по-добре.

Така е, тия по 200-300 лв. Sang и сие не ги броим.

Да кажем между 500 и 650 лв.

Не може да е много голям екранът, защото нали имало правило разстоянието да е 3 пъти ширината на екрана, и ще ми е много близо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети например тук ,че тоя раздел стана като библиотека!

Благодаря, видях темата. Харесва ми тоя Панасоник, който си посочил. Какво е предимството на IPS-панела, за който казваш там?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, видях темата. Харесва ми тоя Панасоник, който си посочил. Какво е предимството на IPS-панела, за който казваш там?

IPS панела има по-голям ъгъл на гледане!А и IPS панелите за мен имат по-вярно и точно цветоподаване!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да е много голям екранът, защото нали имало правило разстоянието да е 3 пъти ширината на екрана, и ще ми е много близо.

Бях в твоята ситуация преди доста години телевизора се развали (не гледам телевизия ама останалите у дома не се траят мрънкат) стария беше 21 инча та си викам ще купя 22-25.

В крайна сметка като отидох в магазина се оказа че най изгодни са 32 инчовите и още на втория ден съжалих че не са напънах с педесе-сто лева за по голям.

Гледам го от 2,8 - 3 метра и идва малък.

Аз харесвам моделите на филипс но по разбиращите от мен твърдят че не бивали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък за н-ти път ще се повторя,че няма добра и лоша марка телевизори.Има модели,класове,характеристики. Всичко зависи от възможностите на човека.А иначе ти за това разстояние си си поне за 47 инча ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях в твоята ситуация преди доста години телевизора се развали (не гледам телевизия ама останалите у дома не се траят мрънкат) стария беше 21 инча та си викам ще купя 22-25.

В крайна сметка като отидох в магазина се оказа че най изгодни са 32 инчовите и още на втория ден съжалих че не са напънах с педесе-сто лева за по голям.

Гледам го от 2,8 - 3 метра и идва малък.

При мене е към 2,5 м. Имаш предвид 37 инча да търся?

Гледал съм на Филипс, ЕлДжи и Сони. Никога на Тошиба, Шарп и Панасоник. Ще ми се такъв дето не съм гледал :)

Иначе днес точно за Филипс ми каза един колега, че имали най-добра картина. Доста сложен стана въпросът :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене е към 2,5 м. Имаш предвид 37 инча да търся?

Гледал съм на Филипс, ЕлДжи и Сони. Никога на Тошиба, Шарп и Панасоник. Ще ми се такъв дето не съм гледал :)

Иначе днес точно за Филипс ми каза един колега, че имали най-добра картина. Доста сложен стана въпросът :)

Абе ако питаш мен един 42 инча (поне)ще ти е добре ,но.....Май трябва още парички да посъбереш.А на марки не робувай-вникни в горния ми пост.Телевизор не се купува по марка!!!Въпроса не е толкова сложен стига знаеш какво търсиш и най-вече с какви пари разполагаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат си купил телевизор, който пишело, че поддържал бг субтитри и като си пуснал филм се оказало, че вместо на кирилица излизат на маймуница. Как не запомних какъв беше...

Тия с по-малки рамки ми харесват повече, но не виждам такива. Здраве да е, това не е най-важно.

Мерси за съветите! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат си купил телевизор, който пишело, че поддържал бг субтитри и като си пуснал филм се оказало, че вместо на кирилица излизат на маймуница. Как не запомних какъв беше...

Тия с по-малки рамки ми харесват повече, но не виждам такива. Здраве да е, това не е най-важно.

Мерси за съветите! :)

Оф Мишко,Мишкоооо сладък си кат тоя гълъб на аватара ти...Или виж какво е писано тук и в ,,онази,, тема,или посъбери парички и пак заповядай.

Ще ти изберем с най-тънката рамка :clown:

Лека вечер-поразвеселих се с тебе :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф Мишко,Мишкоооо сладък си кат тоя гълъб на аватара ти...Или виж какво е писано тук и в ,,онази,, тема,или посъбери парички и пак заповядай.

Ще ти изберем с най-тънката рамка :clown:

Лека вечер-поразвеселих се с тебе :)

Колега,младежа е поставил снимка на бяла лястовица за аватар.Според народните поверия,ако човек види бяла лястовичка,тя ще му донесе щастие и късмет. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той разбира от телевизори - за него гълъби, лястовици, лебеди, все тая  :D  :D  :D

Лека :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,младежа е поставил снимка на бяла лястовица за аватар.Според народните поверия,ако човек види бяла лястовичка,тя ще му донесе щастие и късмет. ;)

Той разбира от телевизори - за него гълъби, лястовици, лебеди, все тая  :D  :D  :D

Лека :)

Лека и на вас пичове-готини сте :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Аз харесвам моделите на филипс но по разбиращите от мен твърдят че не бивали."

Аз съм един от тези, които никога не биха оплюли тази фирма, по разбиращи се причини. Да не говорим точно колко техни изобретения има в телевизията и аудиотехниката. Когато те са правели техника, японците се занимаваха още с харакири, не че  вече нямат опит.Въпросът както каза "скалата" е до модели и производство.Всеки с предпочитанията си уважаеми.  За сега сме поне двама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

PHILIPS 32PFL4258H LED е 650лв мисля че може да се намери и на по изгодна цена онлайн.

Само с тази забележка, че до края на трицифренната сума /999 лева/ има още около 350 лева , което за мен значи да помисли сериозно zа размера на екрана.Един път се купува телевизор на 7-8 години и разхвърлени тези 350 лева  на месеците и дните са нищо пари. Е вярно е, когато човек разполага с тях. А място, както се оправдават много от питащите, в една къща винаги ще се намери.Дори да не е Philips!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не 3-та и 4-та серия на Philps моля Ви :no-no:

Има къде къде по-добри модели за тези пари и изисквания.Писано е вече!Не е нужно едно и също да се повтаря по 100 пъти!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с тази забележка, че до края на трицифренната сума /999 лева/ има още около 350 лева , което за мен значи да помисли сериозно zа размера на екрана.Един път се купува телевизор на 7-8 години и разхвърлени тези 350 лева  на

месеците и dните са нищо пари. Е вярно е, когато човек разполага с тях. А място, както се оправдават много от питащите, в една къща винаги ще се намери.Дори да не е Philips!

Показвам това което на мен ми харесва пък автора не е длъжен да се съобразява. Нито претендирам че е най доброто просто на мен ми харесва като визия.

Така е, тия по 200-300 лв. Sang и сие не ги броим.

Да кажем между 500 и 650 лв.

Иначе бюджета беше уточнен с този пост на около 5-6 стотин лева. 

Пак филипс с тънка сребриста (метална?) рамка се намира за около 900лв 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показвам това което на мен ми харесва пък автора не е длъжен да се съобразява. Нито претендирам че е най доброто просто на мен ми харесва като визия.

Дадох ти + че именно за тези ти ,,думи,, но по принцип да знаеш телевизор не се избира по харесвания на визия приятел ;)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото важно нещо, което разбирам е, че трябва да е с резолюция Full HD, а не HD Ready.

HDMI входовете трябва да са 2-3.

От Близу ми казаха, че за да ползвам едно дистанционно се слага модул (20 лв.), но телевизорът трябва да има цифров тунер DVB-C. 

Те всички го имат тоя тунер гледам. Така че няма да се слага скарт кабел. Но без приемник, а с такъв модул, няма ли да ми бави и забива?

Пак филипс с тънка сребриста (метална?) рамка се намира за около 900лв 

Мерси, точно това имах предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.