Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Племенникът ми иска да си вземе нова машина, тъй като старата е доста зле. Бихте ли ми препоръчали  някаква конфигурация от 650 до 700лв., за съжаление към момента с такъв бюджет разполагаме. На компютъра ще се играят предимно игри, нямам претенции с какъв процесор е само да не бучи и да нямам проблеми със загрявания и т.н!  Ще се играят Wow, LOL, Minecraft, left 4 dead 2, GTA 5, NFS most wanted, Prototype 2, assasin s creed 4, diablo 3,  battlefield 3. Приемам всякакви съвети и препоръки.

Благодаря предварително и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 691.59 лв. с ДДС
Ако можеш да ползваш някои части от стар компютър нещата се променят. 
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За GTA V ще почакате малко, освен ако Рокстар не им намалеят изведнъж печалбите, което не виждам как ще се случи!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 691.59 лв. с ДДС
Ако можеш да ползваш някои части от стар компютър нещата се променят. 

Няма как да стане, тъй като стария комп. ще се ползва за скайп и нет. Имам няколко въпроса има ли вариант дъното да бъде Асрок, тъй като съм чел доста добри отзиви за тях. Относно твърдия диск в този ценови диапазон това ли е най доброто, какво е мнението Ви за Seagate и Toshiba. Относно конфигурацията има ли възможност да бъде с интелски процесор.

По принцип аз също предпочитам да бъде Интел, но този процесор няма ли да бъде слабичък за видеокартата.Какво е мнението ти за тази видеокарта http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R7-260X-1G-GD5-OC-VER не е ли по добър вариант .

Редактирано от tianos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума е по-резултатен при по-старите игри докато Атлона може да има известно предимство при новите.

Не би трябвало да има голяма разлика като цяло но с Интел платформа имате възможност за ъпгрейд с по-сериозен процесор в бъдеще. 

260Х е по-лакомия вариант на 7790 демек е по-производителна от 650. Предложението ми беше по-долната граница на бюджета от 650 лв. за това и е орязано видеото.

Иначе освен 260Х може да се сложи и 650TIhttp://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-GTX650TI-PH-1GD5

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над бюджета но си заслужава.

BB код:

Обща стойност - 732.68 лв. с ДДС

Ето по-евтин вариант :)

BB код:

Обща стойност - 699.37 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички, които се отзоваха и дадоха своите предложения! Днес бях в два сервиза и от там ми предложиха тези две конфигурации http://nikem-bg.net/cart/49608p1r49633p1r46473p1r43848p1r46457p1r1003975p1r50877p1rf.html  , http://nikem-bg.net/cart/50877p1r46784p1r46943p1r45925p1r49609p1r49632p1rf.html  . Бихте ли си казали мнението за тях, че вече трябва да поръчвам и спешно се нуждая от вашите съвети и мнения .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FD не е лоша кутия като за бюджетна конфигурация но е с горен монтаж на захранването, само един вентилатор и без USB3 (поне стария модел които е наличен).

CM N200 е по-скъпа само с 7.73 лв. но е с долен монтаж на захранването, два вентилатора и USB3.

Добавянето на един евтин 120 мм вентилатор на FD-то за да получиш въздушен поток ще им изравни цените а останалите минуси си остават та просто няма смисъл. 

пс. Може да смениш захранването с по-евтиното от 350W. Картата е изключително икономична - 65W а проца 54W та няма място за притеснение. 

Аз обаче не бих купувал 750 на тази цена. По-добре се ориентирай към Асус 650TI. Виж 750TI вече е друга риба но пак излиза солено.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Извинявам се, нещо стана с поста ми. Просто исках да кажа, че кутията дори с вътрешно захранване не е зле, а тоя Пентиум е ужасно слаб за тая видеокарта. Нека племенника ти не се чуди какво става и да не обвинява видеокартата. само един пример ще дам. Примерно игра като F1_2012/13  ще върви с около 38-40 fps с Пентиум. И тия кадри няма много да зависят от настройките на изображението. Все около тая стойност ще гравитират. Ако обаче сложиш поне един i3, то вече ще имаш над 60 fps  и след клок на видеокартата дори ще е възможно включването на ВС за гладка игра. Или друг пример. Far Cry 3. Там ще има пак около 30 фпс при максимални настройки, без значение от резолюцията. Един i3  вдига тая стойност на 45. Сам си прави извода, заслужава ли си да се набутва с Пентиум при положение, че капацитета на видеокартата ще е неизползваем при много игри, особено по-новите.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така благодарение на вашите  и препоръки най накрая  реших, че машината ще се състои от тази  конфигурация  http://nikem-bg.net/cart/49632p1r49609p1r45925p1r1001847p1r47767p1rf.html . Утре отивам да я поръчвам, че племенникът ми вече е пощурял, няма търпение да я получи. Единственото, което все още се колебая кой вариант на кутия да избера , дали да бъде ведно кутия със захранване или по отделно. Очаквам вашите мнения по въпроса, като цената да варира  в рамките на около 120-140 лв. И другия ми въпрос е какво е мнението ви за Никем, като обслужване, качество, гаранционно обслужване.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не видях някой да е препоръчал GTX650Ti. Тук имаше GTX650 за по-малко пари. Тоя процесор ще е отврат за избраната GTX650Ti.  За тия пари се взема R7 260x, която е доста по-добра. Дори тук имаше вариант с Atlon X4,  който е доста по-добър от варианта с Пентиум, да не говорим за варианта с FX6300. Наистина се чудя, как от толкова добри предложения, се избира най-лошото :) Вероятно на лична, че там най-често стават "далаверите".  просто тоя процесор не става за съвременни игри. Не искам да пускам линкове, ама айде от мен да мине, та да стане по-ясно защо не трявба да се купуват двуядрени процесори.

Публикувано изображение

Прегледай цялата статия и всички тестове, за да видиш как се представят двуядрени процесори с една от най-бързите видеокарти GTX780. А ти избираш 3 пъти по-бавна.  Въпреки всичко, тоя процесор пак ще я спъва при много игри. Интелските процесори не са много по-добри. Да кажем, че са на нивото около Athlon X3 с уговорката, че при процесорнозависими игри, използващи повече ядра, Атлона може да е по-добър. 

Ако няма да ъпгрейдвате тая конфигурация скоро, аз не виждам смисъл да се купува нещо подобно. Просто ще скършиш хатъра на племенника си още сега, макар той да няма да може да разбере колко губи. А може и да разбере като почне да му насичат игрите яко. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като премислих нещата и съветите, които ми дадохте се спрях на тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50823p1r1001847p1r50512p1r45925p1r46784p1rf.html   . Благодаря на всички, които се отзоваха с мненията и препоръките си и които значително ме улесниха в търсенето на най доброто решение. Надявам се да съм направил верният избор и да не разочаровам хлапака. Утре я поръчвам, след като добия някакви впечатления ще пиша да ги споделя с вас.

Бъдете живи и здрави !  :)

Редактирано от tianos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50 ст повече си вземаш 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 който пък идва с 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като премислих нещата и съветите, които ми дадохте се спрях на тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/1143p1r50823p1r1001847p1r50512p1r45925p1r46784p1rf.html   . Благодаря на всички, които се отзоваха с мненията и препоръките си и които значително ме улесниха в търсенето на най доброто решение. Надявам се да съм направил верният избор и да не разочаровам хлапака. Утре я поръчвам, след като добия някакви впечатления ще пиша да ги споделя с вас.

Бъдете живи и здрави !  :)

Махни го този атлон.

BB код:

Обща стойност - 732.68 лв. с ДДС
Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.