Премини към съдържанието
algor

Отпадането на роуминга блокирано в Европейския парламент

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то няма и какво да се каже - пичовете от телекомуникационните компании успяха да си защитят позицията.

И така ще бъде, докато все още в ЕС сме разделени на отделни държави.

Виж, ако се сбъднат желанията на Меркел и компания за нов Договор и създаване на единно правителство на целия Съюз по подобие на САЩ - тогава може и да няма роуминг, защото ще отпадне основния довод на компаниите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то няма и какво да се каже - пичовете от телекомуникационните компании успяха да си защитят позицията.И така ще бъде, докато все още в ЕС сме разделени на отделни държави. Виж, ако се сбъднат желанията на Меркел и компания за нов Договор и създаване на единно правителство на целия Съюз по подобие на САЩ - тогава може и да няма роуминг, защото ще отпадне основния довод на компаниите.

И да си призная, аз съм за това да се случи. не конкретно за роуминга, но за създаването на Съединени Европейски Щати или както там би се казвало.А за това решение, парите и интересите пак надделяха над обикновеният човечец...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах по каква причина роумингът остава, поне от статията на мен не ми стана ясно - капани, избори, Калфин... Така или иначе, бъркането в джоба ми си остава, а тая мярка е важна. Ако някой не вярва, да иде в близост до румънската граница и да види какво се случва с единия от големите оператори. Ако не оставя телефона си на ръчен избор, току ме повлича румънския партьор и си говоря през роуминг с комшията. А на ръчен режим поне по 10-тина пъти дневно се губи мрежата, а това означава сериозно източване на батерията. Ама на кой му пука?

То само телефоните ли са? По реката не можеш да хванеш българско радио и с най-прецизен тунер, буквално те отнасят десетки румънски станции. Вярно, че повечето от тях са много по-добри откъм музиката от повечето наши, но не ми се слушат новини на чужд език. Ама кой му пука?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах по каква причина роумингът остава, поне от статията на мен не ми стана ясно - капани, избори, Калфин... Така или иначе, бъркането в джоба ми си остава, а тая мярка е важна. Ако някой не вярва, да иде в близост до румънската граница и да види какво се случва с единия от големите оператори. Ако не оставя телефона си на ръчен избор, току ме повлича румънския партьор и си говоря през роуминг с комшията. А на ръчен режим поне по 10-тина пъти дневно се губи мрежата, а това означава сериозно източване на батерията. Ама на кой му пука?

То само телефоните ли са? По реката не можеш да хванеш българско радио и с най-прецизен тунер, буквално те отнасят десетки румънски станции. Вярно, че повечето от тях са много по-добри откъм музиката от повечето наши, но не ми се слушат новини на чужд език. Ама кой му пука?

И не само до границата е така.Какво да кажем във Варна,когато през лятото не можем да хванем българска станция.Но пък виж,турски има безброй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-ниските цени за роуминг ще плащаме от 1 юли. Така от утре цените за изходящи гласови повиквания намаляват от 24 на 19 евро цента. Входящите обаждания от 0,07 евро спадат до 0,05 евро, а кратките съобщения ще са на стойност от 0,06 евро, като до сега бяха 0,08 евро.

Тоест в роуминт СМС ще е по евтин от предплатените карти на един нагъл БГ оператор. Същия при преплатените СМС-си иска по 24 стотинки на съобщение, а в чужбина ще се плаща под 12 стотинки. Че то ще ни е по-евтино да ползваме в България гръцки предплатени карти. Те имат и безплатни минути, дори и да не си заредил картата си.

Влиза в сила и нова цена на мегабайт за пренос на данни в роуминг - от 45 намалява на 20 евроцента, таксувани на използван килобайт. За да бъдете предпазени от прекалено високи сметки, стойността на обема на изтеглените данни на вашето мобилно устройство е ограничена в целия свят до 50 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 01.07 получих SMS с новите цени (в EU):

Изходящ в EU : 0.446 лв.

Входящ - 0,117 лв

SMS - 0,141 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На 01.07 получих SMS с новите цени (в EU):

Изходящ в EU : 0.446 лв.

Входящ - 0,117 лв

SMS - 0,141 лв.

Тия цени за всички текущи планове ли се отнасят или само за тия, които ще бъдат тепърва стартирани? В края на юни поднових договора си, който влиза в сила от днес. Та затова и не знам дали новите цени дали се отнасят за мен и подобните ми.

П.П. Да, важат за мен, току що проверих.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Предплатен на Viva. Нямам договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия цени за всички текущи планове ли се отнасят или само за тия, които ще бъдат тепърва стартирани? В края на юни поднових договора си, който влиза в сила от днес. Та затова и не знам дали новите цени дали се отнасят за мен и подобните ми.

МОга да потвърдя или отрека след седмица. Иначе разликата в цените не е толкова голяма (за войс и СМС)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОга да потвърдя или отрека след седмица...

Преди малко говорих със сисадмина, който се занимава с телефонните договори (голяма корпоративна група) и той е сигурен, че промените са включени в новите планове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко говорих със сисадмина, който се занимава с телефонните договори (голяма корпоративна група) и той е сигурен, че промените са включени в новите планове.

Аз съм на стар план и скоро има разходка до ЕС и редовно ме засипват с СМС-та за тарифи за разговори СМС и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е правилната тема и не искам да звучи като реклама, но с някакъв нов план на Мтел се родих в чужбина.

Срещу 5.90 на ден говориш колкото искаш с целия ЕС и като входящо и като изходящо, пращаш и получаваш СМС-и колкото си щеш и ползваш до 500МБ интернет на ден в роуминг.

Уникално просто и гарантирам, че няма скрити уловки и номера.

Даже от телефона споделях нета за 5 човека и беше доста сносно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е правилната тема и не искам да звучи като реклама, но с някакъв нов план на Мтел се родих в чужбина.

Срещу 5.90 на ден говориш колкото искаш с целия ЕС и като входящо и като изходящо, пращаш и получаваш СМС-и колкото си щеш и ползваш до 500МБ интернет на ден в роуминг.

Уникално просто и гарантирам, че няма скрити уловки и номера.

Даже от телефона споделях нета за 5 човека и беше доста сносно.

предплатена ли е услугата или добавка към абонамента ?

p.s. ако при следващата ми сметка ми надчислят роуминг - ще те ...... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предплатена ли е услугата или добавка към абонамента ?

p.s. ако при следващата ми сметка ми надчислят роуминг - ще те ...... Публикувано изображение

Чети бре, побойник!

Одеве бях в Мтел и си гледах детайлно нещата (макар, че и на телефона си ги имам проверките).

Всичко е ток и жица - 7 дни по 5.90 и нито стотинка повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Германия тарифата на BASE e изходящи 0, 23€ за мин., вход. 0,09€ , SMS 0,09,имам и тел с друг оператор Lebara, 0,22€ , netto 0,18€ за мин., входящи 0,05€ , нето 0,04€,SMS 0,07€ , нето 0,06.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.