Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
petko10

Усилвател и субуфер за да допълня старта аудио система

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша, защото ми трябват малко насоки за нещата споменати в заглавието. В момента имам една уредба Sharp CP-Q5, която е с 2 колони с характеристики :

Импеданс : 8 ОМ-а 

Rated power : 10 W

Maximum power : 20 W

Те за вкъщи са достатъчни принципно, но не и в ниските честоти. Та идеята ми е да си взема допълнително субуфер и усилвател и да включа всичко към последния. Най-добрият вариант е да намеря субуфер с вграден усилвател и входове за 2 канала (в които да включа колоните). Имате ли предложения, защото в технополис и техномаркет виждам само някакви грандомании, а на мен изискванията не са ми за озвучаване на стадион, ами за апартамент и по-точно стая 5х4, за 2 колони по 10 W не ми трябва нито субуфер 100 W, нито усилвател 200 W .

Всъщност в Техномаркет има и по-малки/евтини усилватели, но са само дву-канални , от което си правя извода, че няма къде да се включи субуфер (или бъркам?) .

Та, всякакви коментари и предложения ще са в помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за всякакви суб-простотии и си слушай класическото стерео. Музиката е създадена и миксирана точно за такова. екипът, който я е  създал си знае от кои честоти по колко да сложи. Ако искаш главата ти да става на тупан - ползвай слушалки, поне няма да пречиш на околните. Истински 2 x 10W при нормални озвучителни тела (колони) е предостатъчно за стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за всякакви суб-простотии и си слушай класическото стерео. Музиката е създадена и миксирана точно за такова. екипът, който я е  създал си знае от кои честоти по колко да сложи. Ако искаш главата ти да става на тупан - ползвай слушалки, поне няма да пречиш на околните. Истински 2 x 10W при нормални озвучителни тела (колони) е предостатъчно за стая.

Ми на теория си прав, ама на практика чувам, че баса го няма и като слушам основно DnB и дъбстеп това си е проблем. Днес си взех за първи път от тея слушалките с гумен накрайник, който изолира и осъзнах, че за първи път си чувам някои от песните с истински бас . Иначе преди месец чух и на едни приятели колоните и осъзнах, че просто при мен половината музика я няма .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми на теория си прав, ама на практика чувам, че баса го няма и като слушам основно DnB и дъбстеп това си е проблем. Днес си взех за първи път от тея слушалките с гумен накрайник, който изолира и осъзнах, че за първи път си чувам някои от песните с истински бас . Иначе преди месец чух и на едни приятели колоните и осъзнах, че просто при мен половината музика я няма .. 

"...и осъзнах, че просто при мен половината музика я няма .."

И какво излиза накрая? За да я има "цялата" музика, трябва сериозно да се замислиш какво трябва да си купиш за да ти хареса както у твоя приятел. Иначе, май няма да стане. Естествено, че може и с малки мощности, но да не са "детски играчки" Тази техника приятел, струва много пари! Със 100 лева винаги ще ти липсва "половината" музика че и повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"...и осъзнах, че просто при мен половината музика я няма .."

И какво излиза накрая? За да я има "цялата" музика, трябва сериозно да се замислиш какво трябва да си купиш за да ти хареса както у твоя приятел. Иначе, май няма да стане. Естествено, че може и с малки мощности, но да не са "детски играчки" Тази техника приятел, струва много пари! Със 100 лева винаги ще ти липсва "половината" музика че и повече!

7024 мнения и не бе намерено едно без сарказъм/заяждане/посочване на некомпетентността на питащия .Трябва ми субуфер ~20 W (това е също нещо, за което щях да питам - за колони 2х10 W колко силен суб трябва?) и начин да го вържа заедно с 2те колони, които имам (демек или суб-а да има усилвател или ми трябва усилвател ~50 W) . Защо ми е в такъв случай да блъскам 500 лв ? Кое струва толкова от моите изисквания ? Суба , дето говорителя му сигурно струва 10 лв или усилвателя дето ми трябва да има един радио бутон за звука , един AUX input и 3 изхода за колоните и субуфера. По-просто няма как да го кажа. Ако толкова не може да се купи горното със 100-150 лв , дайте да видим за какви цени и техника става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

7024 мнения и не бе намерено едно без сарказъм/заяждане/посочване на некомпетентността на питащия .Трябва ми субуфер ~20 W (това е също нещо, за което щях да питам - за колони 2х10 W колко силен суб трябва?) и начин да го вържа заедно с 2те колони, които имам (демек или суб-а да има усилвател или ми трябва усилвател ~50 W) . Защо ми е в такъв случай да блъскам 500 лв ? Кое струва толкова от моите изисквания ? Суба , дето говорителя му сигурно струва 10 лв или усилвателя дето ми трябва да има един радио бутон за звука , един AUX input и 3 изхода за колоните и субуфера. По-просто няма как да го кажа. Ако толкова не може да се купи горното със 100-150 лв , дайте да видим за какви цени и техника става въпрос.

"7024 мнения и не бе намерено едно без сарказъм/заяждане/посочване на некомпетентността на питащия"

В такъв случай не е необходимо да Ви отговарям и се извинявам за отговора от предният пост. Явно 1/20 част от постовете ми не сте прочел, за да пишете този си коментар! Хлапетии смотани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"7024 мнения и не бе намерено едно без сарказъм/заяждане/посочване на некомпетентността на питащия"

В такъв случай не е необходимо да Ви отговарям и се извинявам за отговора от предният пост. Явно 1/20 част от постовете ми не сте прочел, за да пишете този си коментар! Хлапетии смотани!

То че няма да има отговор стана ясно в 1я пост. Та надявам се да не отклоняваме с офтопици повече, все пак интересното е аудио техниката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.