Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Имам си вкъщи Pixma mp550, която вечно прави проблеми като ми потрябва! Последното (и единственото, на което се запънах) е грешка 6c10 която се появява след като се включи устройството и започне да "щрака" 5-6 пъти. Опитвах многократно с това: http://youtu.be/vvgneJYfVuI но без успех. Принтера си поседя месец и малко изключен от захранване, реших да го включа и си сканираше без проблеми (пустата ми тиква, защо не опитах да принтирам??) И така днес ми потрябва и по закона на всеобщата гадост отново същото щракане, отново същата грешка, отново не се повлиява от "клавишната комбинация" и аз отново увиснах... 

Проблема се появи след като си закупих мастилница (глава, касетка... etc) от Технополис в The Mall от вече многократно изпина марка, но принтера въобще не я отчиташе. 

Очаквам предложенията Ви с нетърпение, надявам се, че не е чак неспасяемо положението...! 

Благодаря!

Редактирано от P!sanka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Solution 1:

• [*]Move the printhead to the center. [*]Disconnect the printer and check on the right: is the purge unit ok ? No peace of paper ?

Solution 2:

• [*]Do a reset of the printer: [*]Power on [*]Hold down the "Resume" button (triangle in a circle)  for 15 to 20 seconds.

Solution 3:

• [*]Power off the printer. [*]Open the door. [*]Power on. [*]When the cartridge is in the center, close the door.

Solution 4:

• [*]Open the lid and allow the ink cartridge carrier to center itself.  [*]Looking to the right, you will see a row of white rollers behind the carrier.  [*]At the end of the rollers there is a small, clear piece of plastic that sticks up. Take a small piece of a paper towel and wipe all of the ink off this piece of plastic. When that is clean move on to the ink pad. [*]About 1 inch, towards the front of the printer from that piece of plastic, is a small square, about 1/2 inch per side, that is a small foam pad. This is where the excess ink is collected.  [*]Take a piece of paper towel and press into the foam. Do this until the paper towel is no longer collecting ink. Close the lid, turn off the printer then turn it back on.

Ако тези горните не ти помогнат го карай в сервиз за принтери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря!!!! Изведнъж сработи, от тогава не съм го гасила, че имам нужда от него. При първо сбъгясване ще изпробвам предложенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

По закона за всеобщата гадост ще ви направи мизерия пак баш когато не трябва.

Не го чакайте ами въпреки че за момента се е закрепил го закарайте на ремонт.

За да ви е мирна главата.

Превантивните мерки са доста полезни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.