Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нужда от помощ за копирането на формула в Ексел 2010.

В Лист1 в клета А1 пиша Иван.

В Лист2 в клета А1 пиша Драган.

В лист3 в клетка А1 пиша Петкан.

В лист4 искам да събера информацията.

Клетка А1=Лист1!$А$1

Клетка А2=Лист2!$А$1

Клетка А3=Лист3!$А$1

Проблема ми е, че ако изпиша формулата в лист4 в клета А1 - "=Лист1!$А$1" маркирам клетката и започна да влача надолу формулата си остава в този вариант и аз индивидуално трябва във всяка клетка да променям номера на листа.

Надявам се, че не е много сложно и някой може да ми помогне.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпиши формулата в лист4 в клета А1 - "=Лист1!А1"

Да, аз изписвам формулата точно по този начин. Проблема ми е, че в клетка А2 искам да изпиша формулата, но вече да не е Лист1, а Лист2, Лист3 и т.н. При влачене с този знак $, който се използва при амсолютни и относителни адреси - застопурявам  (ако мога така да се изразя) името и номера на клетката. Знака не го слагам при номера на листа, защото искам да се промени на 2, 3, 4 и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за съдействието, но ми е трудно да се справя. Надявам се, че ще можеш да ми отделиш още малко време.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например тази формула :

=INDIRECT("'Sheet"& (ROW()) &"'!$a$1")

поставена на първи ред в някой от листите, при размножаване във вертикална посока, ще показва съдържанието на клетки A1 от листове с имена Sheet1, Sheet2, Sheet3 и т.н., т.е съответстващи на номера на реда.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:help wanted3: Нищо не разбирам :(

Мисля, че доста ясно съм го обяснил.

Кое не разбираш ?

Поне опита ли да го направиш ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че опитах. Доста време се порових да почета за тази функция, но явно и сложничко за мен. :(

Опитах се да кача и един файл, но ми изписва, че е тежък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ROW() връща номера на текущия ред в Excel.

Функцията INDIRECT дава като резултат препратка, създадена от текста подаден като параметър на функцията.

В случая ако листовете ти са именувани Sheet1, Sheet2, Sheet3 при размножаване на формулата ще се създадат препратки към клетка А1 от листите в зависимост от реда, на който е формулата.

В Sheet1 имаш в клетка А1 = 1, Sheet2  А1 = 2, Sheet3  А1 = 3 в клетките на листа, където размножаваш формулата ще се покажат стойностите 1,2,3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:line dance:  :clap: Мнооооооооооооооогоооооооооооо ти БЛАГОДАРЯ!

Ken, извинявай, че все на "ти" ти пиша. Искам още веднъж да ти благодаря! Представи си един файл със 150 страници и на 151 искам да си обощя информация от 5 различни клетки:) 150*5=750 пъти корегирам формули. :withballoon1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем.

Все си мисля, че когато се стигне до скролване на листите в Excel е време да се мине на Access.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.