Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичове ,напоследък напоследък компа ми е невероятно бавен.Като го пусна зарежда иначе бързо но като правя нещо съвсем просто като да вляза в интернет ми засича и чакам от 5,6 минути докато ми отвори браузъра.Но когато го отвори проблеми няма и не засича,когато правя повече от едно нещо на него просто е невероятно бавен,примерно ако инсталирам нещо и пусна интернет почва да забива жестоко.Преди нямах такива проблеми работеше ми много бързо при това,мислех че е от ''Windows'' преинсталирах го като форматирах дори другия системен дял,за да почне на чисто но проблема не се оправи и пак ми засича.Ето параметрите ми ми .

Система - ''Windows 7 64bit.SP1''

Процесор - ''Dual core Inter® Celeron®  CPU E3400@2.60GHz 2,60 Ghz

Дънна платка - ''ASRock G41M-VS3 R2.0

Рам памет - '''2x2 gb.DDR3.

Видео карта - ''AMD Redeon HD 6450 1GB.

Хард диск - Hitachi HDS721050CLA362 (500 GB)

Температурата на дъното,процесора и видеото ми е нормална.Но е много бавен като почна да извършвам повече процеси засича на едно място чакам много после докато се оправи.Също като го пускам ми изписва едни секунди от 30 назад и натискам нещо за да се пусне това също никога не ми се е получавало,знам че не е хубаво да ти ги изписва без причина знам че ги изписва само ако се изключи компа внезапно но на мен постоянно ми ги показва.Когато играя игри даже и силни не ми засича и няма проблеми но при малките процедури е много,много бавен.Абсолютно всички софтуерни драйвери са ми с последен ъпдейт.Знам че може да има хиляди причини за бавен компютър но реших да се допитам до вас.

Ако може да ми кажете защо според вас прави така и какво мога да направя ?

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако влезеш в Safe Mode пак ли ти бавят толкоз процесите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако влезеш в Safe Mode пак ли ти бавят толкоз процесите?

Да пробвал съм същото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробвал съм същото е.

Може да имаш проблем с хард диска. Инсталирай HD Tunes и виж дали ще ти даде грешки или предупреждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай си харда като за начало в какво състояние е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

форматирах дори другия системен дял,

Също като го пускам ми изписва едни секунди от 30 назад и натискам нещо за да се пусне 

Колко системни дялове имате? Що ли си мисля, че имате два уиндоуса и ви предлага да изберете единия? Какво ви изписва като текат тези 30 секунди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bluelight

Изписва ми да натисна нещо за да се пусне компа нормално или ако не натисна нищо и изминат тези 30 секунди компа щял сам да избере как да се пусне.Оставял съм го да се пусне както той реши и всичко е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight

Изписва ми да натисна нещо за да се пусне компа нормално или ако не натисна нищо и изминат тези 30 секунди компа щял сам да избере как да се пусне.Оставял съм го да се пусне както той реши и всичко е същото.

пише ли нещо друго бе човек, имаш ли избор между windows и windows 1, или имаш избор save mode, last good configuration?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пише ли нещо друго бе човек, имаш ли избор между windows и windows 1, или имаш избор save mode, last good configuration?

post-304961-0-95406200-1393426084_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да маркираш Last known good cofiguration и виж как ще работи след това и как ще се стартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

onogondur

Пробвал съм го все същото е 

techmaniac Emokostov

Ето снимки от ''HD Tunes'' след сканиране за грешки.

Публикувано изображение

post-304961-0-56208900-1393434698_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не влезеш в система и защита-административни инструменти и не видиш дали е на нормално стартиране отметката.Направи и тест на мемориалната памет-виж снимката. :)

Публикувано изображение

Пусни и един скенер да не би нещо да си пипнал. ЛИНК

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не влезеш в система и защита-административни инструменти и не видиш дали е на нормално стартиране отметката.Направи и тест на мемориалната памет-виж снимката. :)

Публикувано изображение

Пусни и един скенер да не би нещо да си пипнал. ЛИНК

Направих отметката да е на нормално стартиране,тя беше на третата графа защото четох че проблема може да е и от излищите стартиращи се програми с системата и бях спрял някой от тях направих проверката за мемориалната памет и не ми откри проблеми.След това,дръпнах посочената програма от теб и направих скенер и не ми откри заразени файлове.Но като си направих отметката на ''Start Windows normal''почна да ми засича дори повече,и когато го пусна зарежда много бавно.Moже ли проблема нещо да е от процесора има ли някаква програма която да ми покаже дали работи добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се вижда от снимката  имаш лоши сектори на хард диска, затова се замисли за нов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно,след като пак продължават нещата така мисля и аз да се съглася с колегите че може би ти трябва нов хард диск.Едва ли е от процесора.Преди време и аз имах много бавно зареждане като теб и каквото и да правех нищо не ставаше.Пробвах и преинсталация която ми отне около 3-4 часа защото едвам се инсталираше новият Уиндоус.Накрая смених твърдият диск и проблема се оправи.Ако искаш влез в Windows Explorer-компютър и на екрана цъкни върху системният диск С с десният бутон на мишката.Най от долу отвори свойства-иструменти-проверка за грешки и сложи и двете отметки за сканиране и за поправяне на повредени сектори-О.К.Понеже системата ще ти работи и сканирането няма да започне-ще ти поиска рестарт.След като приключиш с сканирането,пак влез там и пусни и една дефрагментация на диска.  :(

Публикувано изображение

Замисли се за нов хард диск.Аз също имах два диска Hitachi които ми изкараха  не повече от година на диск и се скапаха.сега съм със Samsung и се държи доста добре.Чувал съм от познати че тези са много добри-Western Digital Black  :) ЛИНК

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега. Намираш и теглиш HDDRegenerator. Четеш как работи и следваш инструкциите. Пускаш да открива и коригира лошите сектори. Зареждаш се с търпение и чакаш. Може да продължи много дълго работата на програмата, така като гледам колко много лоши сектори има. След това си ползваш хард диска като нов, но отиваш и купуваш друг за всеки случай. И запиши всичко важно на диск или флашка за всеки случай, преди да пуснеш програмата. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта за втори хард го мислех и си взех нов ако не успея да го оправя както сте ми описали ще сложа новия които е ''Samsung 1TB'' не му помня точно цялото име но доста скъпо ми излезе но поне знаеш защо си даваш парите ,мерси много за помощта  ;)  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от MaDCoW
      Здравейте! От месец-два имам проблем с компютъра, а той е: Пускам компютъра може би около 4-5 минути всичко е наред и след това започва да забива ужасно, показва, че зарежда нещо и след известно време започва да изкарва прозорец с надпис Engine.exe stopped working, също така забелязах, че и мястото ми диск C всеки ден е различно.. Та въпроса ми е може ли да се оправи по някакъв начин или си трябва преинсталация? Много бих се радвал ако някой ми помогне!  
    • от MaDCoW
      Здравейте! Имам проблем, който не е от скоро.. Той е, че в профила в, който е инсталиран самия Windows 7 компютъра буквално си сече здраво ( например ако си пусна някой клип от YouTube го гледам 1-2 минути и после започва да сече, като мръдна мишката и се оправя ).. бях решил до някъде проблема като си бях направил втори профил, който използвах доста време и не ми беше правил проблеми. Но докато вчера играх FIFA за много кратко време ми изскочи син екран и което успях да прочета беше само Fatal Error дори не разбрах за какво точно става на въпрос.. след това пуснах FIFA - та на ново и ми сечеше.. Забелязах, че от 6GB РАМ имам в момента използваеми 3,43GB, а преди беше 5GB и нещо... Та въпроса ми е: Има ли някакъв начин да се оправят тези проблеми или просто трябва преинсталация на Windows-a? 

• от Viktor Mirev
      Здравейте хора! Преди седмица си преинсталирах лаптопа (Acer Aspire E1 570G). Операционната ми система е Win 8.1 като цяло стартъпа ми е изчистен, инсталирани са само важните програмки, дефрагментирам редовно, няма вируси (поне според WinDefender). Интернет връзката е добра (с wi fi  съм , ако може да препоръчате някаква конфигурация, позиция на рутера). Проблемът е че понякога доста сече и зарежда наистина бавно и браузването е кошмар. Отварям task manager и каквото и да го натоваря CPU -то не надвишава 50 % рама също . Единствено понякога се натоварва диска. Та ако се сещате за нещо , което да е проблема моля да помогнете. Параметри CPU intel  core i5 1.8 (4 ядра ) 6 RAM, 1tb HDD, NVIDIA Gforce 740M. Благодаря предварително!
    • от kakato10
      Здравейте!

От известно време интернет-а ми е ужасяващо бавен (скоростта за download варира около 5-6Mbit/s независимо дали съм на кабел или Wi-Fi). Ползвам Wi-Fi рутер D-link DIR-300 Revision B. Доставчикът не откри никакъв проблем с връзката. Интересен факт , е че рутерът ползва Firmware 2.14, а най-актуалният, който намирам на сайта на производителя е 2.06 (при опит да го инсталирам рутерът не го разпозна) Възможно ли е проблемът да е в рутера или нещо друго при мен?

Благодаря предварително!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден/вечер !!! 1во искам да кажа ... не съм сигурен дали това е правилното място за темата ми ... но ако съм объркал раздела моля модератор да я премести в правилния раздел И така ето ми го проблема : преди 2-3 месеца преинсталирах компютъра и всичко нормално нали ... и след известно време забелязах,че когато пусна компютъра интернета не иска да се свързва автоматично преди това всичко си беше наред когато стартира си изписва регистриране на компютъра ви в системата и след макс 5 секунди се свързва !!! Каква настройка е нужна да се направи за да може да се свързва автоматично,защото е много досадно всеки път да го свързвам ръчно !!! на windows 7 32bit SP1 съм ако имате някъкви допълнителни въпроси питайте
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.