Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет. Търся си лаптоп , бюджета е 1000 лева както споменах в заглавието.

Предстои ми да бъда студент и ми трябва надеждна машина , която да ме изкара 4 години. Ще го ползвам за сърфиране , филми , игри от рода на - LoL / Dota 2 / WoW (ако е възможно и други.) Дори още се чудя дали да не си купя настолен , но ще е много по - сложно понеже ще уча в друг град и за сега искам съвети относно преносимите. За сега харесах няколко (ще оставя линк) , но съм отворен към всякакви съвети/препоръки/информация. HP Pavilion G6 HP Pavilion 17-E020 Благодаря предварително! :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвай G6 серията и павилионите. Препоръчвам ти като търсиш лаптоп да търсиш в специализираните магазини за компютърна техника, а не в техно бакалиите, където предлагат застояла техника на завишени цени.ето това HP+ProBook+450, би ти вършило чудесна работа. Не вярвам 25лв. да са проблем. Ето тук има ревю на лаптопа, макар и с леко различна конфигурация, поне да добиеш представа за конструкция, топлоотделяне и т.н.

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем по-високата цена, да се види и тази алтернатива + чанта - http://laptoponline.bg/laptop/100-hp-probook-450.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dell Inspiron 3537 или HP ProBook 455

Последния е с матов екран, ссд, и две производителни видеокарти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toзи Probook e добър-само не ми допада ,че няма оптично устройство.По скоро аз бих се спрял на този ,но....автора да си решава :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toзи Probook e добър-само не ми допада ,че няма оптично устройство.По скоро аз бих се спрял на този ,но....автора да си решава :)

Не че CD-тата влизат вече толкова усилено в употреба, но... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че CD-тата влизат вече толкова усилено в употреба, но... :)

Е браво бе-то лаптоп без CD като човек без една ръка :D

:offtopic_s:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е браво бе-то лаптоп без CD като човек без една ръка :D

:offtopic_s:

Е не точно така колега, но пък DVD си е усдобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не точно така колега, но пък DVD си е усдобство.

Имах предвид като цяло-оптично устройство.Манияка ма разбра ;) И на двата ми лаптопа оптиките са Blu-Ray и не бих си взел и занапред нещо по-долу.Ма....всеки с предпочитанията и необходимостите си  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Probook ми хареса , а като се замисля липсата на оптично устройство не е голяма загуба за мен , тъй като и без това отдавна не съм ползвал такова :D 1.Интересно ми е дали си струва да дам +65 лева за да е с 8 гб рам? ще има ли промяна в производителността , струва ли си? 2.Другото което искам да попитам е дали ще имам проблеми с охлаждането ако си взема този "Probook 455" ? Какво мислите за охлаждащи подложки ? 3.Мисля , че

тест е направен точно на такъв лаптоп и не изглежда зле , медиум настройки но все пак се играе. Как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще е достатъчно производителен и с 4-те GB RAM. Останалото вече по твое желание, и в зависимост какви и колко приложения ще използваш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще е достатъчно производителен и с 4-те GB RAM. Останалото вече по твое желание, и в зависимост какви и колко приложения ще използваш. :)

А този лаптоп ще се справя ли с охлаждането добре? Смисъл примерно ако го тормозя 3,4 часа с някаква игра ще загрее ли много ? има ли смисъл според теб от тия "охлаждащи подложки"?С 2-те видеокарти се вдига производителността , но не загрява ли по - бързо?И смяташ ли , че този probook е най - удачния избор в рамките на този бюджет и целите за , които ще го използвам (интернет,филми,не дотолкова тежки игри) ?Извинявам се предварително ако някаде съм се изразил грешно , не съм много наясно с повечето работи. :help wanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този лаптоп ще се справя ли с охлаждането добре? Смисъл примерно ако го тормозя 3,4 часа с някаква игра ще загрее ли много ? има ли смисъл според теб от тия "охлаждащи подложки"?С 2-те видеокарти се вдига производителността , но не загрява ли по - бързо?И смяташ ли , че този probook е най - удачния избор в рамките на този бюджет и целите за , които ще го използвам (интернет,филми,не дотолкова тежки игри) ?Извинявам се предварително ако някаде съм се изразил грешно , не съм много наясно с повечето работи. :help wanted3:

Аз просто ти дадох предложение, иначе не ти препоръчвам да го тормозиш постоянно с игри. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 3-4 часа игра, почти всички лаптопи на пазара ще загреят, някои повече други по-малко, но всички ще греят (ако играта е Heroes 3 примерно няма да имаш грижи де) За този бюджет сглобките на корпусите са пластмасови (имаше едни HP-та където горната час на корпуса имаше вложен алуминий но пак ще греят). Имай го в предвид!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да попитам, какво не ти харесва в настолния? Аз бях студент 5 години в друг град, но тогава още рядко някой имаше личен компютър. Моите двама съквартиранти обаче си имаха по един и бяха маняци на тема PC. Бяхме ги вързали в мрежа и до припадък DOOM 2 и Еретик.  Та не виждам какво толкова, че не било лаптоп. А и лаптопа по-лесно се краде. За 1000 лева си вземаш бойна машина, пред която тоя лаптоп ще изглежда като циганин с лопата в строителни войски. Освен ако не си решил да разкарваш лаптопа по купони и на лекции. Честно казано, не знам как сега процедират студентите с лаптопите си. Но за 1000 лева тук ще се убият да ти предлагат все геймърски машини за студенти ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих си купил лаптоп с процесор на амд...Ще ме прощавате, ама разликата е огромна...А тия две видеокарти няма да допринесат кой-знае-колко за производителността в игрите. Особено със слабия процесор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен спокойно можеш да заложиш на това:

- HP ProBook 450 H0V97EA

Вместваш се в 1000 лв., а и получаваш доста добра производителност :) За тези цели - аз бих заложил на това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.