Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте :) Първо да кажа,че темата може да не е на правилното място , а да е за раздел Софтуер , но нека модераторите да я преместят или аз ще го направя - само не заключвайте темата :) Та така :) От известно време WINDOWS 7 започна да ми зарежда много бавно , като се чака много на "Добре дошли" и до появяването на иконките...Да това е от WINDOWS ,не съм го преинсталирал от година/2... това е ясно... НО онзи ден оставих малката ми племеничка да си играе Subway Surf на компютъра :D ... както и да е... като се върнах беше изключила компютъра... Включвам го и на лого на дъното (това , което е на марката - при опциите F2- BIOS , F11 - boot menu и т.н ) ,та това лого стой в продължение на 5-10 секунди без да мръдне... а преди се появяваше за секунда-2 и отива на стартирането на WINDOWS... Някой път го включвам даже замръзва на логото и се чака повече , докато не го рестартирам... Та въпроса ми е , малката ли е направила нещо , което е невъзможно ,всмисъл то не се стига до WINDOWS ,затова пиша в раздел ХАРДУЕР... или е точно това ,което изключвам като вариант - СОФТУЕРНО и как да го оправя ? БЛАГОДАРЯ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преинсталирай го ако не си. Състоянието на харда какво е ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма правило да се преинсталира Windows през определено време.

Може да си работи години наред, ако е поддържан грамотно.

Успяваш ли все пак да влезеш или не ?

Ако успяваш погледни какво е положението в Event viewer (Start - пишеш event и ще се появи най-отгоре).

Погледни в Windows logs - System

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се задържа на BIOS,  може да има и нещо с BIOS. Затова пробвай да ресетнеш BIOS,  като махнеш батерията за известно време. Нали се сещаш как се правят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си в биоса дали не е забранено Fast Boot (или някаква подобно опция).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се е случвало да се задържа дълго на логото на дъното, когато се опитва да буутне от хард диск с лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се е случвало да се задържа дълго на логото на дъното, когато се опитва да буутне от хард диск с лоши сектори.

Едва ли е от лоши сектори.

Дори и да се е случило веднъж, следващия път ще зареди нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро се забавя на пост чека. Затова да си провери в биоса опциите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е от лоши сектори.

Дори и да се е случило веднъж, следващия път ще зареди нормално.

Не е 1 път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е 1 път

Значи или не е от лоши сектори или ако е от тях е време да хвърляш диска.

Но при всички случаи това ще е отразено в лога с грешките.

Модерните дискове сами маркират дефектните сектори и местят информацията в други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма правило да се преинсталира Windows през определено време.

Може да си работи години наред, ако е поддържан грамотно.

Успяваш ли все пак да влезеш или не ?

Ако успяваш погледни какво е положението в Event viewer (Start - пишеш event и ще се появи най-отгоре).

Погледни в Windows logs - System

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В System. Отвори го.

Там има страшно много работи , от тях има и редове "ERROR" и "WARNING"ps: СЕГА ПУСНАХ ТЕСТ НА ХАРД ДИСКА С "HD TUNE"

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли това, което написах? Става за 5 минути, ако не си правил някакви специални настройки в BIOS,  като клок например. Аз напоследък имах 3-4 случая с бавно зареждане и проблема се оправя едва след изваждане на батерията и окъсяване. Не знам защо става така, но просто ресетване на BIOS  не помага. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там има страшно много работи , от тях има и редове "ERROR" и "WARNING"ps: СЕГА ПУСНАХ ТЕСТ НА ХАРД ДИСКА С "HD TUNE"

Ти хубаво си пуснал тест, но кой ще оправи "ERROR" и "WARNING" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли това, което написах? Става за 5 минути, ако не си правил някакви специални настройки в BIOS,  като клок например. Аз напоследък имах 3-4 случая с бавно зареждане и проблема се оправя едва след изваждане на батерията и окъсяване. Не знам защо става така, но просто ресетване на BIOS  не помага. 

Никога не съм клоквал , а и не съм влизал в биос от година и нещо :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може  малуер да има, може диска да е за дефрагментация....Виж, ако беше с Линукс това нямаше да се случи! :clown:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво си пуснал тест, но кой ще оправи "ERROR" и "WARNING" ?

Как става тази работа ? Всмисъл как да изчистя всичко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може  малуер да има, може диска да е за дефрагментация....Виж, ако беше с Линукс това нямаше да се случи! :clown:

Лъки, отнасяш отново +1.

Към автора:

Първо провери в биоса, ако трябва си върни настройките. След това сканирай диска за грешки/лоши сектори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм клоквал , а и не съм влизал в биос от година и нещо :D ...

Виж, аз само споменах клока като възможност да се забавиш след махане на батерията.  И ако си настройвал нещо, ще трябва да загубиш 1-2 минутки да го настроиш пак. Примерно RAM памет и тем подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, аз само споменах клока като възможност да се забавиш след махане на батерията.  И ако си настройвал нещо, ще трябва да загубиш 1-2 минутки да го настроиш пак. Примерно RAM памет и тем подобни.

Нищо не съм настройвал , освен първото буутващо устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В HD Tune понякога не изписва за лоши сектори, доказвал съм го хиляди пъти. Виж снимка от HD Sentiel на колко Health е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм настройвал , освен първото буутващо устройство

Е, ти тръгна в друга посока. Аз просто ти предложих, да махнеш батерията на BIOS  за малко и след това ако има нещо за донастройване, да се настрои в BIOS. Ако не, Windows  ще си зареди без проблем. Ама например аз имам RAID  масиви и трябва да настройвам тях и след прост ресет на BIOS,  няма как системата ми да стартира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В HD Tune понякога не изписва за лоши сектори, доказвал съм го хиляди пъти. Виж снимка от HD Sentiel на колко Health е.

всичко си ми е на 100% (perfect) и температурата му е 29 градуса

Е, ти тръгна в друга посока. Аз просто ти предложих, да махнеш батерията на BIOS  за малко и след това ако има нещо за донастройване, да се настрои в BIOS. Ако не, Windows  ще си зареди без проблем. Ама например аз имам RAID  масиви и трябва да настройвам тях и след прост ресет на BIOS,  няма как системата ми да стартира. 

Абе време е да си преинсталирам аз windows , ако не се оправи ,вече тогава ще го ресетна.Какво мислите за windows 8 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.